پرش به محتوا

حمله کارگران راه آهن به موسسه مالی بلک راک در پاریس.

حمله و اشغال کارگران راه آهن به موسسه مالی بلک راک در پاریس.

کارگر راه آهن در دفتر مرکزی «بلک راک» در پاریس: «در این کشور پول وجود دارد، فقط باید آن را بدست آورید»

در اعتراضات سراسری علیه اصلاحات بازنشستگی ماکرون، کارگران راه آهن فرانسه به دفتر مرکزی بلک راک در پاریس حمله کردند. آنها در مقابل دوربین، ذینفعان خصوصی سازی مستمری در غول مالی بلک راک را محکوم می کنند.
یکی از کارگران شعار می داد: «در این کشور پول وجود دارد… شما فقط باید آن را از گلوی آنها بیرون بکشید.»
گروهی از کارگران راه آهن در جریان بسیج بزرگ فرانسه علیه اصلاحات حقوق بازنشستگی به دفتر مرکزی شرکت مالی چندملیتی بلک راک در پاریس حمله کردند.
روزنامه‌نگار کلمان لانوت از این اقدام زمانی که کارگران راه‌آهن در ۶ آوریل به عنوان بخشی از اعتراضات گسترده علیه اصلاحات حقوق بازنشستگی فرانسه به ساختمان شرکت چندملیتی آمریکایی بلک راک نفوذ کردند، فیلمبرداری کرد و ویدئو را در اینترنت منتشر کرد.


در مقر این شرکت، معترضان چند بمب دودزا را منفجر کردند و شعارهایی مانند «حتی اگر بلک راک ما را نخواهد، ما اینجا هستیم» سر دادند.
سپس تعدادی از معترضان به سخنرانی پرداختند و علیه «سیاست‌های مکرون با هدف سوق دادن مردم به آغوش صندوق‌های بازنشستگی خصوصی آمریکایی» افشاگری کردند.
یکی از آنها جلوی دوربین توضیح داد: «در این کشور پول وجود دارد […] فقط باید به محل انباشت پولهای مردم بروید. ما آمدیم این را در اینجا بگوییم.»
وی افزود: ما آمده ایم تا به امانوئل ماکرون پیام بدهیم: ما سیاست او را رد میکنیم و او را نمیخواهیم. پس از حدود بیست دقیقه حضور در محل، تظاهرکنندگان دفتر مرکزی شرکت چند ملیتی را – ظاهراً مسالمت آمیز – ترک کردند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: