پرش به محتوا

چین و کوبا توافقنامه همکاری در زمینه امنیت سایبری امضا کردند.

چین و کوبا توافقنامه همکاری در زمینه امنیت سایبری امضا کردند.

به گزارش رسانه های کوبایی، چین در حال گسترش روابط خود با آمریکای لاتین است و کوبا برای حزب کمونیست جمهوری خلق در اولویت قرار دارد. این همبستگی فقط در زمینه گسترش تجارت و اقتصاد نیست، بلکه در مورد فضای مجازی نیز این دو کشور به همکاری برادرانه ادامه میدهند.
پکن و هاوانا اخیرا توافقنامه همکاری در زمینه امنیت فناوری اطلاعات را امضا کردند.
مایرا آرویچ، وزیر ارتباطات کوبا و معاون مدیر آژانس فضای سایبری چین، کائو شومین، روز دوشنبه توافقنامه همکاری در زمینه امنیت سایبری را در پکن امضا کردند.
به گزارش آژانس پرنس لاتینا، به نقل از مقامات ارشد، این سند نشان دهنده اراده دو دولت برای تلاش برای ایجاد اینترنت است که در خدمت توسعه و رفاه دو ملت باشد.
این توافقنامه در جریان سفر هیئتی به ریاست معاون نخست وزیر خورخه لوئیس پردومو به چین امضا شد. این سیاستمدار کوبایی با همتای چینی خود ژانگ گوکینگ، معاون اجرایی بانک توسعه چین وانگ ویدونگ، وزیر صنعت و فناوری اطلاعات جین ژوانگ لونگ و دیگر مقامات ارشد این کشور آسیایی دیدار کرد.
پردومو در مورد همکاری دوجانبه فناوری اطلاعات گفت که هاوانا و پکن آن را به عنوان یک رابطه استراتژیک بلندمدت می بینند.
معاون نخست وزیر کوبا تاکید کرد که بخش سایبری نه تنها بر اقتصاد بلکه بر امنیت ملی دو کشور نیز تأثیر می گذارد. به گفته وی، بسیاری از پلتفرم های آنلاین به بی ثباتی سیاسی کمک کردند.
علاوه بر امنیت سایبری، هیئت کوبایی در چین در مورد سایر زمینه های همکاری نیز گفتگو کردند. تجارت، اقتصاد، بیوتکنولوژی و مراقبت های بهداشتی نیز مورد بحث قرار گرفتند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: