پرش به محتوا

لندن مانع دیدار«گزارشگران بدون مرز» با آسانژ شد.

لندن مانع دیدار«گزارشگران بدون مرز» با آسانژ شد.

لندن: «گزارشگران بدون مرز» از ملاقات برنامه ریزی شده جولیان آسانژ محروم شد.روزنامه نگاران گزارشگران بدون مرز با همسر جولیان آسانژ، بنیانگذار ویکی لیکس که از سال ۲۰۱۹ در زندان به سر می برد، در مقابل زندان فوق امنیتی بلمارش در لندن ملاقات کردند. استلا آسانژ به خبرنگاران گفت که وضعیت سلامتی آسانژ روز به روز بدتر می شود. خبرنگاران گزارشگران بدون مرز قرار بود ملاقاتی برنامه ریزی شده با آسانژ داشته باشند که توسط دولت انگلیس از آن محروم شدند.
صبح روز سه شنبه، خبرنگاران سازمان گزارشگران بدون مرز از ملاقاتی که از قبل برنامه ریزی شده بود و قرار بود با جولیان آسانژ در مرکز اصلاح و تربیت زندان فوق امنیتی بلمارش دیدار کنند محروم شدند.
بنیانگذار ۵۱ ساله پلتفرم افشاگری ویکی لیکس از سال ۲۰۱۹ تاکنون در سلول انفرادی در حبس بسر میبرد. سال‌هاست که بر سر استرداد آسانژ به ایالات متحده یک کشمکش قانونی وجود دارد. او در آنجا با ب ۱۷۵ سال زندان روبروست.
روزنامه برلینر سایتونگ از دیدار خبرنگاران با همسر آسانژ در روز سه شنبه خبر داد.
گزارش روزنامه حاکی از آن است که در واقع به روزنامه نگاران قول داده شده بود که با فرد بازداشت شده ملاقات کنند تا با جولیان آسانژ شخصاً گفتگو کنند و از وضعیت او مطلع شوند.
خبرنگاران با همسرش استلا آسانژ در مقابل زندان ملاقات کردند. وی از بدتر شدن وضعیت سلامتی همسرش خبر داد: او گفت، وضعیت جسمانی او هر روز بدتر می‌شود، زیرا زمانی که فردی را تا ۲۰ ساعت در روز در یک سلول حبس می‌کنید، ملاقات‌هایش را محدود می‌کنید و با او به شیوه‌ای بی‌رحمانه رفتار می‌کنید، باید انتظار چنین وضعیتی را داشت.
ایالات متحده آسانژ را متهم به «دزدیده شدن و انتشار مطالب طبقه بندی شده از عملیات نظامی در عراق و افغانستان و به خطر انداختن جان خبرنگاران» می کند.
برلینر سایتونگ در مورد پرونده او نوشت، در عوض، حامیان بی‌شماری در سراسر جهان بر این باورند که آسانژ یک روزنامه‌نگار شجاع است که جنایات جنگی ایالات متحده را افشا کرده است.
سال‌هاست که سازمان گزارشگران بدون مرز برای آزادی فعال ویکی‌لیکس تلاش کرده است.
دولت بریتانیا به طور سیستماتیک از دسترسی ناظران مستقل به آسانژ ممانعت میکند.
کریستف دلور، دبیرکل سازمان گزارشگران بدون مرز، در بیرون از زندان گفت: «این دلیل دیگری بر این حقیقت است که هیچ چیزی در این پرونده عادی نیست.»

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: