پرش به محتوا

اوربان: وضع اوکراین خراب است و جنگ جهانی سوم به در میکوبد!

ویکتور اوربان: اعزام سربازان اتحادیه اروپا به شرق اوکراین منجر به جنگ جهانی سوم خواهد شدبر اساس یک طرح محرمانه اتحادیه اروپا، قرار است سربازان اتحادیه اروپا به شرق اوکراین اعزام شوند تا منطقه آتش بس را تامین کنند. اوربان، نخست‌وزیر مجارستان در مصاحبه‌ای نسبت به خطر تشدید تنش‌ها که ماموریت حفظ صلح اتحادیه اروپا در پی خواهد داشت، هشدار داد.

ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان توضیح داد که اعزام سربازان اتحادیه اروپا به شرق اوکراین در میان سران کشورهای اتحادیه اروپا مورد بحث قرار گرفته است.
همانطور که روزنامه اتریشی اکسپرس روز شنبه نوشت، اعزام ده ها هزار «سرباز صلح» برای تامین امنیت منطقه آتش بس تنها در نگاه اول معقول به نظر می رسد. بر اساس این طرح، این راه‌کار باید به خصومت بین اوکراینی ها و روس ها پایان دهد.
در مصاحبه اخیر با Kossuth Rádió، اوربان نسبت به «خطر بسیار بزرگ» در این درگیری هشدار داد.
به نوشته این روزنامه، واضح است که منظور اوربان با اعزام احتمالی سربازان از آلمان، انگلیس، فرانسه و لهستان به ویرانه های باخموت و سایر شهرهای خط مقدم بوده است. درگیری های مسلحانه می تواند به درگیری های آتش و حتی اقدامات جنگی گسترده تبدیل شود.
در نتیجه، کشورهای ناتو و اتحادیه اروپا خود را در یک «درگیری مسلحانه چشمگیر» با روسیه خواهند دید.
اوربان درباره وقوع یک جنگ جهانی جدید هشدار داد: «حافظان صلح، حافظان صلح از کشورهای اتحادیه اروپا، نباید به جبهه اعزام شوند. اگر این اتفاق بیفتد، ما به جنگ جهانی سوم نزدیک تر خواهیم شد.» انگیزه اعزام نیروهای حافظ صلح اتحادیه اروپا کاملا قابل درک است: نیروهای مسلح اوکراین نه تنها سیستم‌های تسلیحاتی و مهمات خود را تمام می‌کردند بلکه به دلیل کمبود سرباز، حفظ یک جبهه ۱۲۰۰ کیلومتری نیز هر روز دشوارتر میشود.
بر اساس اظهارات اوکراین، گردان های مستقر در باخموت تا ۸۰ درصد از سربازان خود را در نبرد از دست دادند.
در این میان، حتی «پسرهای بسیار جوان و مردان مسن» نیز به اجبار در اوکراین فراخوانده می شوند.
اوربان در مصاحبه با رادیو در مورد شرایط مذاکرات صلح نیز گفت: «در هر صورت، جنگ بیشتر و بیشتر وحشیانه و خونین می شود. مردم مجارستان نگران هستند، امنیت ما در خطر است.
ما باید به توافق آتش بس برسیم – اگر آتش بس وجود داشته باشد، مذاکرات صلح امکان پذیر است.»

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: