پرش به محتوا

برای سوق دادن «امپریالیست های آمریکا» به «ناامیدی»

برای سوق دادن «امپریالیست های آمریکا» به «ناامیدی»

برای سوق دادن «امپریالیست های آمریکا» به «ناامیدی» – کره شمالی یک پهپاد زیر آب هسته ای را آزمایش کرد.

ترجمه مجله هفته.بنابر گزارش های خبرگزاری‌ها، در واکنش به مانورهای نظامی اخیر کره جنوبی و ایالات متحده، کره شمالی می گوید برای اولین بار یک پهپاد زیر آبی با قابلیت حمل تسلیحات اتمی را آزمایش کرده است.
به گزارش خبرگزاری جمهوری دموکراتیک خلق کره، یک شلیک انفجاری آن می تواند باعث ایجاد سونامی رادیواکتیو شود.
کره شمالی می گوید یک پهپاد هسته ای جدید زیر آب را نیز آزمایش کرده است که می تواند «طوفان رادیواکتیو» ایجاد کند.
به گزارش خبرگزاری کره شمالی این پهپاد دریایی ۵۹ ساعت را در عمق ۸۰ تا ۱۵۰ متری دریا در حین تمرین سپری کرد تا اینکه روز پنجشنبه در آب های سواحل شرقی کره شمالی با برنامه ریزی قبلی منفجر شد.
خبرگزاری جمهوری دموکراتیک خلق کره گفت: «مأموریت سلاح هسته ای استراتژیک زیر آب، ورود مخفیانه به آب های عملیاتی و ایجاد یک سونامی رادیواکتیو در مقیاس بزرگ از طریق یک انفجار زیر آب برای از بین بردن نیروهای دریایی دشمن و بنادر عملیاتی کلیدی است.».
با این حال، تحلیلگران غربی به دلیل فقدان شواهد کافی، نسبت به ادعاهای کره شمال شک و تردید دارند. تجربه اما نشان داده ادعاهای کره شمالی فتوشاپ و اغراق آمیز نیست.
بر اساس گزارش خبرگزاری جمهوری دموکراتیک خلق کره، این سلاح از سال ۲۰۱۳ در حال توسعه بوده و در دو سال گذشته بیش از ۵۰ آزمایش را پشت سر گذاشته است.
به گزارش همین خبرگزاری آزمایش این هفته «قابلیت اطمینان و ایمنی پهپاد و توانایی آن در انجام حملات مرگبار را تأیید کرد».
بنابراین می توان آنرا از هر بندری شلیک کرد یا توسط یک کشتی معمولی به محل مورد استفاده ارسال شود.

آزمایش «پهپاد تهاجمی اتمی زیر آب» بخشی از تمرین سه روزه شبیه سازی حملات هسته ای به اهداف نامشخص کره جنوبی بود که شامل پرتاب موشک های کروز در روز چهارشنبه نیز میشد.
بر اساس این گزارش، آزمایش‌های اخیر این کشور که تحت محاصره شدید غرب قرار دارد با هدف هشدار دادن به ایالات متحده و کره جنوبی در مورد یک «بحران هسته‌ای» در آستانه ادامه «مانورهای جنگی عمدی، پایدار و تحریک‌آمیز» آمریکا، کره جنوبی و ژاپن بوده است.
رهبر کره شمالی، کیم جونگ اون شخصا بر آزمایش‌ها نظارت کرد و قول داد که رقبای خود، «امپریالیست‌های آمریکا» و «رژیم دست نشانده کره جنوبی» را با نمایش‌های «قدرتمند» برنامه هسته‌ای نظامی‌اش به ناامیدی سوق دهد. تا به آنها بفهمانند که «با گسترش تمرینات مشترک خود، بیش از آنکه به دست آورند ضرر خواهند کرد».
اشاره رهبر کره شمالی به مانوری بود که کره جنوبی و آمریکا همزمان برگزار کردند.
کیم دو کشور را متهم می‌کند که با رزمایش‌های مشترک، وضعیت شبه جزیره کره را به خطر انداخته و برای حمله به کره شمالی آماده می‌کنند.
با این حال، ایالات متحده و کره جنوبی این اتهامات را رد کرده و آزمایش های تسلیحاتی کره شمالی را بی ثبات کننده و نقض تحریم های سازمان ملل خوانده اند.
شرکای ائتلاف مانور یازده روزه «سپر آزادی ۲۳» خود را روز پنجشنبه به پایان رساندند، اما در حال حاضر به برخی تمرینات میدانی و پروازی ادامه می دهند.
ساعاتی پس از اینکه کره شمالی یک پهپاد تهاجمی اتمی زیر آب را آزمایش کرد، نیروی هوایی کره جنوبی جزئیات تمرین هوایی مشترک پنج روزه با ایالات متحده را منتشر کرد.
نیروی هوایی اعلام کرد که این رزمایش که شامل چندین جت جنگنده کره جنوبی و حداقل یک جنگنده آمریکایی A-۱۰ بود، با هدف آزمایش قابلیت حمله دقیق سئول و اعتبار بخشیدن به استراتژی «سه محوری» سئول علیه کره شمالی انجام شد.
این رزمایش تهدید هسته ای را تایید کرده و آنرا برای مقابله پیشگیرانه آن و حمله به مراکز نظامی، رهگیری موشک های ورودی و خنثی سازی رهبری کره شمالی و تاسیسات نظامی مهم دانسته.
اعتقاد بر این است که کره شمالی ده ها کلاهک هسته ای دارد و ممکن است بتواند آنها را در سیستم های تسلیحاتی قدیمی مانند موشک های اسکاد یا رودونگ بگنجاند.
با این حال، ارزیابی‌های متفاوتی در میان کارشناسان طرفدار غرب در مورد اینکه توسعه این کلاهک‌ها تا چه حد پیشرفت کرده است و آیا این کلاهک‌ها با تسلیحاتی که به تازگی توسط کره شمالی ساخته شده است هماهنگی دارند، وجود دارد.
کره شمالی روز یکشنبه اعلام کرد که شبیه سازی یک حمله هسته ای را با موشک بالستیک کوتاه برد را انجام داده است.
این کشور قبلاً یک موشک قاره پیمای بالستیک را آزمایش کرده بود که توانایی هدف قرار دادن مناطقی در ایالات متحده را دارد.
تنش های نظامی در شبه جزیره کره اخیرا بدلیل تحریکات آمریکا، کره جنوبی، ژاپن و استرالیا به شدت افزایش یافته است. به طور کلی، این کشور تحت محاصره بین المللی در سال ۲۰۲۲ بیش از هر زمان دیگری موشک آزمایش کرد.
از طریق این آزمایش‌ها، این کشور امیدوار است که در مورد لغو تحریم‌ها مذاکره کند و ایالات متحده را مجبور کند که بپذیرد جمهوری دمکراتیک خلق کره یک قدرت هسته‌ای است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: