پرش به محتوا

هر کشور عادی به افراد سالم نیاز دارد جز آمریکا

هر کشور عادی به افراد سالم نیاز دارد جز آمریکا

گنادی سیماکوف (GENNADY SIMAKOV)

ا. م. شیری

نگاهی گذرا به سامانتا اسمیت و گرتا تونبرگ

به محض اینکه بچه‌ها در یک شلوغی، بزرگ یا کوچک ظاهر می‌شوند، می‌توان مطمئن بود که پیرمرد ریش‌بزی با کلاه شاپوی دراز (عمو سام) در شورش‌ها دست دارد.

واقعیت این است که شاید آمریکا تنها کشوری در جهان است که عمداً و مطلقاً فرزندان خود را از کودکی محروم کرده است. در مفهوم جهانی این درک از کودکی باید شاد، روشن، جالب، در حال توسعه، سرگرم‌کننده و توسعه و سرگرمی هم بهتر است توأمان باشد.

خیلی‌ها سعی کردند از روان کودک در برابر اطلاعات غیر ضروری محافظت کنند، متوجه آسیب‌هایی شدند که آشنایی بیش از حد با برخی از ویژگی‌های زندگی بزرگسالی می‌تواند ایجاد کند.

البته ترس در دنیا وجود داشت. اما در افسانه‌ها متمرکز بود و افسانه‌ها را مادربزرگ‌ها- سنگر قابل اطمینان و راحتی در خانواده، نقل می‌کردند.

هر کشور عادی به افراد سالم نیاز دارد. هر کشور غیر از ایالات متحده آمریکا. به عنوان مثال، کارگا‌ه‌ها و کارخا‌‌نجات به افراد سالم نیاز دارند. اما روان‌کاوان و دیگرانی که پول را از پیچیدگی‌های دنیای درونی یک فرد بیرون می‌کشند، مطلقاً به آن‌ها نیاز ندارند.

هر انسان به کسب درآمد نیاز دارد. می‌خواهد آن را از هر حوزه‌ای بدست آورد. ابتدا بخش‌های عظیمی از خوراکی‌ها را می‌فروشد، سپس چاقی وحشتناک را درمان می‌کند. رکوردهای وزن زنده را ثبت می‌کند. ابتدا کج‌خلقی‌ها را بر اساس مضحکه‌ها و ابرقهرمان‌ها پرورش می‌دهد، سپس به درمان روان‌پریشی، انحراف، واهمه و غیره می‌پردازد. مردم را به تنباکو، کوکائین، غذا، موجودات فضایی، هیولاها گره می‌زند و سپس از درآمد میلیونی برای درمان همه کس از همه چیز، لذت می‌برد.

پس اینجا به کودکان مربوط می‌شود. علاوه بر این واقعیت که گروه‌های فشار پزشکی منبع تمام نشدنی درآمد برای خود آماده می‌کنند. ظاهر یک کودک در میدان دید یک فرد عادی باعث ترشح اکسیتوسین (و نه فقط) می‌شود که چندین الگوی رفتاری را تحریک می‌کند.

قوی‌ترین غریزه، یعنی غریزۀ تداوم زایش، انسان را به کارهای عجیب سوق می‌دهد. به عنوان مثال، از بی‌ضررترین: خرید آنچه که لازم نیست. یعنی اگر بچه‌ای (سر بزرگ، دست‌ها و پاها کوتاه، چشم‌ها درشت، گوش‌ها و بینی کوچک) یک ماشین گران‌قیمت را تبلیغ کند، آن وقت آن را می‌خرند. به همین دلیل، استفاده از تصویر کودکان در هر گونه تبلیغات در بسیاری از کشورها، به جز مواردی که مستقیماً به کودکان مربوط می‌شود، ممنوع است.

با این حال، در ایالات متحده آمریکا بچه‌ها بهترین تنباکو را تبلیغ می‌کردند. این تجارت بود.

ساماتا اسمیت

سامانتا اسمیت ۱۰ ساله در سال ۱۹۸۲ به اتحاد شوروی آمد. او بواسطۀ تبلیغات آمریکایی چنان شستشوی مغزی شده بود که مجبور شدیم او را به مهمانی دعوت کنیم. این دختر به تمام دنیا گفت که افراد خوبی در اتحاد شوروی زندگی می‌کنند و پس از آن، ناگهان در یک سانحه هوایی جان خود را از دست داد. زیرا کودک باید وظایف مشخصی را انجام دهد.

بعنوان یکی از نمونه‌های اخیر می‌توان از گرتا تونبرگ، یک دختر خوب، دانش‌آموز تنبل و کمی ناسالم نام برد. صادقانه بگویم، هر کسی علاقه‌مند نیست از این کوچلوی بدخُلق با دهانی کج، خوب تغذیه‌شده و تهی‌مغز، قربانی تمام عیار شرورهای بالغ دفاع کند. کسانی که تصمیم گرفتند میلیاردها دلار از «برنامۀ سبز» به دست بیاورند و مردم را به چیزی گره بزنند که غریزه اجازه نمی‌دهد از آن‌- از کودک امتناع کنند.

و بالاخره، در میان شورش‌های خیابانی اسرائیل، یک دختر ده ساله ظاهر می‌شود و به تمام دنیا اعلام می‌کند که همجنس‌گرا است (!) و حاضر است برای آزادی جانش را فدا کند. او یک لزبین است، اما نه تنها دختران، بلکه پسران را هم دوست دارد. او همچنین عاشق یک خرس عروسکی و بستنی پسته است، اما او از فریاد زدن در مورد آن‌ها منع شد. و حالا که دختر ده ساله خود را لزبین می‌نامد، پس خردمندان باید برخیزند… و مکانی را که این مشکل از آنجا به سراسر جهان سرایت می‌کند، ویران کنند و دخترک را برای معالجه بفرستند. برای اینکه اطلاعات باید با توجه به سن کودکان به آن‌ها داده شود، نه زودتر. مهم نیست که چقدر پزشکان در این مورد ضرر می‌کنند.

برگرفته از: بنیاد فرهنگ راهبردی

۱۲ فروردین-حمل ۱۴۰۲

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: