پرش به محتوا

همدستی و ریاکاری غرب در بچه کشی!

همدستی و ریاکاری غرب در بچه کشی!

جنگ در یمن بدون حمایت کامل غرب غیرقابل تصور خواهد بود
نوشته یاکوب ریمان
یونگه ولت
ترجمه و تفسیر از حمید علوی

اگر روی تامین تجهیزات جنگی به ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی دقت کنید، تصویری کاملاً واضح قابل مشاهده است: ناتو در حال پی ریزی پایه های مرگبار جنگ هشت ساله علیه جمعیت غیرنظامی فقیرترین کشور جهان عرب است.
بر اساس داده های صادراتی تسلیحات پایگاه موسسه صلح سوئد سیپری، ۸۶ درصد از کل تسلیحات ارائه شده به هشت کشور عضو ائتلاف‌ جنگی ضد یمن از سوی کشورهای عضو ائتلاف جنگ آتلانتیک شمالی ناتو تامین میشود.
اما حمایت غرب از ائتلاف جنگی عربستان سعودی نه تنها به فروش تسلیحات، محدود نمی‌شود بلکه عرصه های دیگری را نیز در بر‌میگیرد. در این جایگاه البته ایالات متحده آمریکا بی رقیب است.
سالانه صدها سرباز سعودی در ایالات متحده آموزش می بینند. هیچ کشور دیگری در جهان به اندازه پادشاهی خلیج فارس ویزای ورود به آمریکا را از واشنگتن دریافت نمی کند.
دراین چندین سالی که از تجاوز عربستان می‌گذرد، نیروی هوایی ایالات متحده سوخت جت های جنگنده سعودی را در پروازهای مرگ بر فراز گستره های بی پایان صحرای عربستان تامین می کرد.
اکنون سعودی‌ها خودشان این عملیات را مدیریت می‌کنند – پنتاگون به آنها یاد داد که چگونه سوخت در هواپیماهایشان بریزند!
در کنار بریتانیایی، ژنرال های آمریکایی از همان ابتدا جنگ مشاور انتخاب اهداف جنگی در یمن بودند.
واشنگتن و لندن بارها در صحنه دیپلماتیک از ریاض حمایت کرده‌اند – آنها از سودآورترین خریدار تسلیحاتی خود در شورای امنیت سازمان ملل همواره دفاع کرده‌اند و حتی قطعنامه‌هایی را که هدفشان صرفاً کمک‌های بشردوستانه به یمن بوده را وتو کرده‌اند و یا آنرا به گونه‌ای دستکاری کرده‌اند.
از سوی دیگر، هزاران مستشار انگلیسی پیشگامان حمایت از ترور و بمباران مردم یمن توسط عربستان سعودی هستند و اصلا این‌ کشتار را با خدماتشان ممکن میسازند، آنها ازجنگنده ها در پایگاه های نظامی در محل نگهداری می کنند، آنها را تعمیر و تجهیز کرده و خلبانان سعودی را آموزش می دهند.
یکی از کارمندان سازنده تسلیحات بریتانیایی BAE Systems در ۱۸ ژوئن ۲۰۱۹ به گاردین گفت: «اگر ما آنجا نبودیم، طی ۷ تا ۱۴ روز حتی یک جت هم در آسمان پرواز نمی‌کرد.»
یک نمونه دیگر، ارتش اسرائیل پایگاهی را برای آموزش مزدوران نظامی خارجی از کلمبیا و نپال، به سفارش امارات عربی برای جنگیدن آنها در یمن ایجاد کرده است.

به گزارش روزنامه اسرائیلی هاآرتص در ۱۷ فوریه، زمانی که ابوظبی حتی اسرائیل را به عنوان یک کشور به رسمیت نشناخته بود، پرچم امارات در پادگانی در نقب به اهتزاز درآمد – در خاورمیانه چیزهای واقعاً عجیبی در جریان است.
نیروهای ویژه سابق ایالات متحده همچنین در حال انجام عملیات ویژه برای کشتن شخصیت‌های مخالف و روحانیون یمن در سرویس مزدوری اماراتی هستند – در سرمایه‌داری غارتگر که در سطح جهانی رها شده است، پرسنل خارج از سرویس نیروی دریایی ایالات متحده مانند اتومبیل یا لیمو قابل خرید و فروش هستند.

و دولت «دموکرات و فمینیست » آلمان؟

همانطور که مشخص است، دولت «ارزشی» در توافقنامه ائتلاف قول داده بود که هیچ سلاحی به کشورهای در حال جنگ در یمن نخواهد فروخت – فقط کمتر از ده ماه بعد دقیقاً همین کار را کرد و به هر هشت عضو ائتلاف سریعا مجوز صادرات تسلیحات صادر کرد.
آنالنا بئربوک، وزیر امور خارجه «فمینیست ارزشی و سبز»، در توجیه فروش موشک های جت های جنگنده، شاید بزرگترین ریاکاری و وقاحت را در همان سال اول دولت ائتلافی مطرح کرد:
«از این گذشته، آلمان مجبور شد اسلحه بفروشد زیرا «لیزا»، اسم کوچک وزیر خانواده الیزابت پاوس، «دیگر بودجه ای برای کودکانی که به کمک دولت نیاز فوری دارند، در اختیار نداشت».
به زبان آدمیزاد بچه های یمنی با قربانی کرد جانشان برای رفاه بچه های آلمانی هزینه می کنند: ریاکاری و بی وجدانی همدستی غرب در تخریب یمن فراتر از همه‌ی مرزهای قابل تصور است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: