پرش به محتوا

سلاح‌های مدرن و منحصربه‌فرد روسیه!

سلاح‌های مدرن و منحصربه‌فرد روسیه!

روسیه سلاح‌های مدرن و منحصربه‌فردی دارد که می‌تواند آمریکا را ویران کند.
پاتروشف: «دموکراسی ایالات متحده فقط یک نمای زیبا است»

روسیسایکایا گازتا
ترجمه مجله هفته

به گفته دبیر شورای امنیت روسیه، ایالات متحده برای سالهاست که قهرمان و رکورددار جهان در جنگ‌افروزی در تمام نقاط جهان – و نقض حاکمیت سایر کشورها است. هدف آنها در اوکراین شکست روسیه و تجزیه این کشور است.
نیکلای پاتروشف، دبیر شورای امنیت روسیه در مصاحبه ای طولانی با روزنامه روسیسایکایا گازتا گفت: واشنگتن ممکن است در مورد آزادی بیان صحبت کند، اما در واقعیت حاکمیت سایر کشورها را زیر پا میگذارد و بزرگترین دیکتاتور جهان است.
او در یک بحث مفصل به اهداف ایالات متحده در اوکراین، نقش ژئوپلیتیکی نخبگان ایالات متحده و دخالت ناتو در مناقشه اوکراین به عنوان یک طرف جنگی پرداخت.
پاتروشف که سال‌ها در سازمان های اطلاعات داخلی و خارجی کار می‌کند، هیچ توهمی در مورد سیستم حکومتی ایالات متحده ندارد و نسبت به تصویر ایالات متحده به عنوان یک «مبارز برای دموکراسی» انتقاد دارد. وی تاکید کرد:
«دموکراسی آنها فقط یک تصویر زیبا از کشور است این تصویر برای سرپوش گذاشتن بر بی توجهی به حقوق شهروندان عادی ایالات متحده طراحی شده است. هرکسی که نظام حقوقی و سیاسی-اجتماعی ایالات متحده را به دقت مطالعه کرده باشد، در مورد آزادی بیان و آزادی در این کشور توهمی ندارد. چگونه می توان از آزادی بیان صحبت کرد در حالی که حتی رئیس جمهور سابق ایالات متحده از اظهار نظر در رسانه های اجتماعی و مطبوعات در مورد موضوعات مورد علاقه بخشی از جامعه منع می شود؟ و چگونه است که رسانه ها به بلندگوی شرکت های بزرگ و گروه های خاص و نخبه تبدیل شده‌اند؟»
پاتروشف گفت که وظیفه اصلی نظام سیاسی کنونی ایالات متحده ایجاد وحشت در مردم از یک بحران سیستمی است که ایالات متحده خود را در آن گرفتار کرده است. او توضیح داد:
«وظیفه اصلی رژیم سیاسی در ایالات متحده امروز این است که مردم خود از بحران سیستمی که خود بوجود آورده وحشت زده و گمراه کند.»
سیاست ایالات متحده نیز توسط شرکت هایی شکل می گیرد که برای سودهای میلیاردی خود در جهان ایجاد تنش و درگیری می‌کنند.
به گفته پاتروشف، روند سیاسی در ایالات متحده مدت هاست که به یک رقابت بین شرکت ها تبدیل شده است که آدم های خود را در موقعیت های کلیدی قدرت قرار می دهند.
او می گوید: «در حالی که مقامات ایالات متحده خود را حانی رقابت «عادلانه» نشان میدهند، لابی گری و پارتی‌بازی اعمال نفوذ شرکت ها تا بالاترین مقامات کاخ سفید و کنگره آمریکا رسیده است.
وی خاطرنشان می کند: همین محافل سیاسی سیاست خارجی آمریکا را نیز تعیین می کنند.
آنها همچنین سیاست خارجی را شکل می دهند، سعی می کنند برتری بین المللی آمریکا را حفظ کنند و برای سودهای میلیاردی خود از قراردادهای متعدد، که شفافیت ادعایی آن را خودشان کنترل می کنند، در نقاط دردسرساز در سراسر جهان ایجاد کنند.
پاتروشف گفت: ایالات متحده مدتهاست که «رکوردار و قهرمان جهان» در تعداد جنگ ها و جنگ افروزی در نقاط مختلف جهان و نقض حاکمیت سایر کشورها است.
«در حالی که واشنگتن شعارهای دموکراتیک را اینجا و آنجا سر می دهد، در واقعیت مدت هاست که قهرمان و رکورددار جهان در نقض حاکمیت کشورها، تعداد جنگ ها و درگیری های به راه افتاده، و شکار وحشیانه و غیرقانونی شهروندان کشورهای دیگر بوده است.»

دبیر شورای امنیت گفت: مناقشه برانگیخته شده توسط ایالات متحده در اوکراین، که هم ایالات متحده و هم بلوک به رهبری ناتو در آن نقش فعالی دارند، از این قاعده مستثنی نیست. کشورهای ناتو اوکراین را به یک اردوگاه نظامی بزرگ تبدیل کرده اند – مربیان و مشاوران ناتو در حال آموزش ارتش اوکراین هستند و مزدوران کشورهای ناتو در گردان های نئونازی می جنگند.

پاتروشف توضیح داد که در همین حال، ناتو در مورد هدف اصلی خود – شکست دادن روسیه در میدان نبرد و سپس تجزیه کردن آن، از هیچ چیزی کم نمی‌گذارد. در واقع، کشورهای ناتو یکی از طرفین این درگیری هستند. آنها اوکراین را به یک اردوگاه نظامی بزرگ تبدیل کرده اند.
آنها اسلحه و مهمات را به نیروهای مسلح اوکراین می رسانند و اطلاعاتی را که از جمله از طریق ساختار ماهواره ای و تعداد زیادی پهپاد به دست آمده است، را در اختیار آنها قرار می دهند.
پاتروشف هشدار داد تا زمانی که روسیه شکست نخورد، غرب به این درگیری پایان نخواهد داد. وی تاکید کرد، با این حال، روسیه صبور است و قصد ندارد با مزیت های نظامی خود کسی را به وحشت بیندازد.
اما سلاح‌های مدرن و منحصربه‌فردی دارد که می‌تواند هر حریفی از جمله ایالات متحده را در صورت تهدید موجودیت آن درهم بشکند.
دبیر شورای امنیت گفت: بنابراین اگر مثلا بمب افکن های استراتژیک آمریکا در نزدیکی مرزهای روسیه پرواز کنند و حملات موشکی به اهدافی در روسیه را آموزش دهند، این کار خطرناک و احمقانه است.
وی افزود: «سیاستمداران آمریکایی که اسیر تبلیغات خود شده‌اند، متقاعد شده‌اند که در صورت درگیری مستقیم با روسیه، ایالات متحده می‌تواند یک حمله موشکی پیشگیرانه را انجام دهد که روسیه دیگر نمی‌تواند به آن پاسخ دهد. این یک حماقت کوته بینانه و بسیار خطرناکی است.»

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: