حمله شدید به پایگاه‌های آمریکا در سوریه

حمله شدید به پایگاه‌های آمریکا در سوریه

ترجمه مجله هفته

به تلافی حمله نظامیان آمریکایی به غیر نظامیان سوری، پایگاه های غیر قانونی آمریکا در سوریه مورد حمله قرار گرفت.
به گزارش خبرگزاری های ایرانی و عربی، شب گذشته (جمعه) ۲ پایگاه نیروهای آمریکایی و متحدان آنها در شمال شرق سوریه مورد هدف حداقل ۶۰ راکت، موشک و پهپادهای انتحاری نیروهای نزدیک به ایران قرار گرفت.
خبرنگار المیادین گزارش می دهد که تعدادی موشک در پایگاه آمریکایی به میدان گازی کونیکو در حومه شهر دیرالزور ، در شرق سوریه برخورد کرده است.

خبرنگاران و منابع میدانی المیادین، اعلام کردند روز شنبه ، بیش از ۱۵ موشک در پایگاه های آمریکایی در میدان کونیکو ، در شرق رودخانه فرات ، در حومه دیرالزور فرود آمدند.
اطلاعات ما حاکی از آن است به اهداف مورد نظر آسیب‌هایی وارد آمده است.
وزارت دفاع آمریكا ( پنتاگون ) ، صبح دیروز اعلام كرده بود كه نیروهای این کشور حملات هوایی را در سوریه انجام دادند که “در پاسخ به حمله مرگبار” توسط هواپیماهای بدون سرنشین بود.
“پنتاگون” اظهار داشت كه هواپیماهای آمریكایی از پایگاه از قطر پرواز کرده‌اند و خاطرنشان كردند كه یك حمله هواپیمای بدون سرنشین منجر به كشته شدن یك آمریکایی و زخمی شدن ۶ نفر دیگر در پایگاه ائتلاف در نزدیك حسكه شد.
یک منبع رسمی از مشاوران و مستشاران ایرانی حاضر در سوریه اعلام کرد که حمله اخیر آمریکا به منطقه دیر‌الزور در پنجشنبه شب گذشته یا روز جمعه اهدافی را در منطقه مورد حمله قرار داد که محل جمع آوری آذوقه و غلات بود و منجر به کشته شدن ۷ نفر و زخمی شدن ۷ نفر غیر نظامی شده است.
سوریه حضور نیروهای نظامی در خاک خود را غیرقانونی دانسته و آن را اشغالگری میداند و چندین بار رسماً از سازمان ملل درخواست خروجی نیروهای اشغالگر آمریکا از خاک سوریه را کرده است.
در ۹ مارس ، اعضای مجلس نمایندگان ایالات متحده ، رای به حضور غیرقانونی و ادامه اشغالگری در سوریه داد.


دفتر منطقه ای ایرنا در دمشق گزارش میدهد، در پاسخ به حمله بامداد جمعه بمب افکن های آمریکایی به شرق شهر دیرالزور (شرق سوریه) که موجب زخمی شدن پنج نفر شد، نیروهای محور مقاومت دو پایگاه از ۲۵ پایگاه غیرقانونی نظامیان آمریکایی در سوریه را با ۶۰ راکت، موشک و پهپاد انتحاری هدف قرار دادند.

بمب افکن های آمریکایی بامداد جمعه به مرکز جمع آوری غلات و مرکز توسعه روستایی واقع در محله “هرابش” در شرق دیرالزور حمله کرده بودند که موجب آتش سوزی در این مکان شده و خسارت هایی به آن وارد آمده بود.

در همان زمان برخی منابع سوری اعلام کردند که چند جنگنده – بمب افکن ناشناس چندین موشک از خاک عراق به سمت استان دیرالزور در شرق سوریه شلیک کرده اند و سپس با پرواز در فاصله کم، دیوار صوتی محله های الحسکه را نیز شکستند.

به دنبال این اقدام نیروهای محور مقاومت جمعه شب ۲ پایگاه نظامیان آمریکایی در منطقه نفتی العمر و پایگاه “کونیکو” در استان دیرالزور را هدف حملات راکتی و پهپادی خود قرار دادند.

با توجه به حملات دیشب، شب گذشته ۲۵ پایگاه غیرقانونی آمریکا در خاک سوریه در آماده باش کامل بود و بالگردهای آمریکایی تا صبح اقدام به گشت زنی کردند و نیروهای زمینی آنها در پایگاه ها پناه گرفتند.
پس از حملات محور مقاومت به دو پایگاه آمریکایی در شرق سوریه شعله های آتش از کیلومترها دورتر از این دو پایگاه نمایان بود.
مرکز فرماندهی ارتش آمریکا در منطقه غرب آسیا (سنتکام) نیز در بیانیه‌ای ادعا کرد در حمله شامگاه جمعه به دو پایگاه نظامیان آمریکایی در سوریه هیچیک از پرسنل نظامی این کشور آسیبی ندیده‌اند.


ادامه سرقت نفت سوریه توسط اشغالگران آمریکایی
حسكه – سانا
به گزارش خبرگزاری دولتی سوریه سانا، نیروهای اشغالگر آمریکایی در ادامه عملیات سرقت منابع نفت سوریه یک کاروان جدیدی از ده ها تانکر مملو از نفت سرقتی و خودروهای حامل تجهیزات نظامی از خاک سوریه را به پایگاه های خود در عراق انتقال دادند.
منابع محلی در منطقه الیعربیه به خبرنگار سانا گفتند: یک کاروان متشکل از ۱۴۸ خودروی آمریکایی از جمله ۸۰ تانکر مخصوص انتقال نفت سرقتی سوریه به اضافه ۶۰ کامیون دیگر که ۸ خودروی زرهی آمریکایی آن را اسکورت می‌کردند، امروز از گذرگاه غیرقانونی «الولید» وارد شمال عراق شدند.
این سرقت در حالی صورت گرفته است که نیروهای اشغالگر آمریکا در چهارم ماه جاری میلادی نیز دو کاروان متشکل از ۵۷ خودرو از جمله تانکر ها حامل نفت سرقی سوریه را از طریق گذرگاه غیرقانونی «المحمودیه» و الولید به عراق قاچاق کرده بودند.