پرش به محتوا

بلینکن: ممکن است مرزهای اوکراین تغییر کند.

بلینکن: ممکن است مرزهای اوکراین تغییر کند.

بلینکن از تغییر مرزهای اوکراین صحبت می کند، میلی: جنگ با چین و روسیه قابل اجتناب است.

نوشته یورگ کروناور
یونگه ولت
ترجمه مجله هفته

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا دیگر تغییر در مرزهای اوکراین را رد نمی کند.
همانطور که بلینکن روز پنجشنبه (به وقت محلی) به کمیته ای از کنگره ایالات متحده توضیح داد، حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین باید حفظ شود. با این حال، این امکان وجود دارد که نیروهای اوکراینی نتوانند تمام مناطقی را که روسیه امروز کنترل می‌کند، پس بگیرند.
«من فکر می کنم مناطقی در اوکراین وجود خواهد داشت که اوکراینی ها مصمم به مبارزه روی آنها هستند. ممکن است مناطقی وجود داشته باشد که آنها به این نتیجه رسیده باشند که باید سعی کنند آنها را به روش دیگری بازگردند.»
طبق معمول، بلینکن ادعا کرد که تصمیم برای انجام این کار صرفاً بر عهده دولت اوکراین است و نه حامیان مالی و تسلیحاتی آن.
کمیته ای که او قبل از ایراد این سخنان در آن شرکت کرد به مسائل بودجه پرداخت. همچنین نگرانی هایی مبنی بر اینکه هزینه های ایالات متحده در اوکراین از کنترل خارج شود نیز مطرح شد.
همچنین روز پنجشنبه (به وقت محلی)، رئیس ستاد ارتش آمریکا، مارک میلی، در مقابل یک کمیته پارلمانی دیگر درباره خطر جنگ آینده علیه روسیه و چین صحبت کرد.
میلی اظهار داشت: برای اولین بار در تاریخ خود، ایالات متحده با دو قدرت بزرگ مسلح به سلاح های هسته ای «که منافع حیاتی امنیت و ملی آنها در تقابل با ایالات متحده قرار دارد» روبرو شده است.
هر دو کشور همچنین ابزاری برای «تهدید منافع و شیوه زندگی ما» در اختیار دارند.
روسیه یک «تهدید حاد» است و «بسیار خطرناک» باقی خواهد ماند. اما چین بزرگترین چالش برای ایالات متحده در دراز مدت است.
میلی اعلام کرد، با این وجود، «جنگ با روسیه یا چین نه اجتناب ناپذیر است» و نه «قریب الوقوع». با این حال، لازمه این امر این است که نیروهای مسلح ایالات متحده قوی ترین نیروی نظامی در جهان باقی بمانند.
موضوع جلسه کمیته بودجه نظامی بعدی آمریکا به بررسی این درخواست مبپردازد بودجه نظامی ارتش این کشور به ۸۴۲ میلیارد دلار افزایش یابد.
این رقم ۱۰۰ میلیارد دلار بیشتر از سال گذشته خواهد بود. طبق معمول، تامین بودجه نظامی با کم کردن بودجه‌ی سایر بخش ها تامین خواهد شد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: