پرش به محتوا

نیکاراگوئه روابط دیپلماتیک خود با برزیل و پاناما را کاهش داد.

نیکاراگوئه روابط دیپلماتیک خود با برزیل و پاناما را کاهش داد.

مجله هفته

ماناگوا دانیل اورتگا رئیس جمهور نیکاراگوئه هفته گذشته انتصاب سفرای این کشور در برزیل و پاناما را لغو کرد.
این تصمیم رسمی تنها چند هفته پس از آن اتخاذ شد که این کشورها و کشورهای دیگر به بیش از ۳۰۰ چهره اپوزیسیون نیکاراگوئه اخراج شده شهروندی پیشنهاد دادند.
به جای سفرای فعلی، نیکاراگوئه قرار است در آینده توسط مشاوران وزیر «با وظایف کنسولی» نمایندگی شود، که عملاً به معنای کاهش سطح روابط دیپلماتیک با کشورهای مربوطه است.

Consuelo Sandoval Meza برای پاناما و Gadiel Osmani Arce برای برزیل منصوب شدند.
در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو، دولت برزیل اعلام کرد که در مورد مهاجرت چهره های اپوزیسیون نیکاراگوئه از این کشور به خارج بسیار نگران است.
برزیل پیشنهاد داده است که بیش از ۳۰۰ عضو اپوزیسیون (شدیدا وابسته به آمریکا – مترجم) را تحت شرایط ویژه ای که در قانون مهاجرت برزیل پیش بینی شده است، بپذیرد.
این مقررات به افراد بدون تابعیت اجازه می دهد تا در برزیل اقامت کنند و پس از مشخص شدن وضعیت مهاجرت آنها، آنها را قادر می سازد تا برای شهروندی برزیل درخواست دهند.

جاناینا توانی، وزیر امور خارجه پاناما، روز پنجشنبه رد کرد که کشورش در واکنش به اقدام نیکاراگوئه، سفیر خود را از آنجا خارج کند.
وی تصریح کرد که پاناما به ایفای نقش سازنده در تلاش برای حل مناقشات و کمک به صلح ادامه خواهد داد.

دولت نیکاراگوئه قبلا روابط دیپلماتیک خود را با شیلی در ژانویه کاهش داده بود، سفیر محلی را پس گرفته و به نمایندگی به عنوان کاردار ادامه داد.

در مقابل، دولت شیلی سفیر خود را از نیکاراگوئه خارج کرده و یک نماینده تجاری را جایگزین آن کرده بود.
دولت ساندینیست نیکاراگوئه قربانی رسانه های بین المللی و دولت های مختلف غربی است.
نیکاراگوئه اعلام کرده است که روایتی که از این کشور در رسانه های سلطه نقل می‌شود روایت‌های امپریالیستی است و موضع مداخله‌جویانه کشورهای برقی را تقویت می کند.

برای مثال در حالی که رسانه‌های غربی کودتای ایالات متحده در برزیل و کودتا در خود آمریکا را محکوم می کند، اما جنایت ها و فعالیت های براندازانه اپوزیسیون نیکاراگوئه توسط همین رسانه‌ها لاپوشانی و پنهان میشود، چرا که تمامی اپوزیسیون راست گرا در نیکاراگوئه آشکارا و مستقیماً با سازمان های اطلاعاتی و امنیتی آمریکا مربوط بوده و توسط آنها حمایت سیاسی و مالی می شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: