لولا در چین!

لولا در چین!

لولا در شرایط پر تلاطم جهانی برای «تقویت روابط اقتصادی» به چین سفر می کند

گلوبال تایمز
مجله هفته

وزارت امور خارجه چین روز جمعه اعلام کرد که به دعوت شی جین پینگ، رئیس جمهور چین، لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا، رئیس جمهور برزیل اواخر ماه جاری میلادی به چین سفر خواهد کرد. کارشناسان گفتند که همکاری های اقتصادی موضوع کلیدی در این سفر خواهد بود و خاطرنشان کردند که همکاری های تقویت شده بین دو طرف به افزایش اعتماد جامعه بین المللی در بهبود اقتصادی در دوران پس از همه گیری کمک می کند.

هوآ چونیینگ، سخنگوی وزارت خارجه چین اعلام کرد که لولا از ۲۶ تا ۳۱ مارس از چین بازدید خواهد کرد.
این دیدار در زمان حساسی در دوران پس از همه گیری انجام می شود. پان دنگ، مدیر اجرایی مرکز حقوقی آمریکای لاتین و منطقه کارائیب دانشگاه علوم سیاسی و حقوق چین، روز جمعه به گلوبال تایمز گفت، همکاری اقتصادی بین چین و برزیل یکی از موضوعات کلیدی خواهد بود که در سفر وی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
پان گفت: «ارتباطات متقابل و تقویت اقتصاد برای تغییر شکل و تقویت اعتماد به نظم اقتصادی بین‌المللی به عنوان یک کل در دوران پس از همه‌گیری اهمیت زیادی دارد.»

لولا در ژانویه برای سومین بار به عنوان رئیس جمهور برزیل سوگند یاد کرد.

کارشناسان پیش بینی کردند که تحت ریاست جمهوری این سیاستمدار چپگرای کهنه کار، که از دوستان قدیمی چین نیز هست، همکاری های اقتصادی و تجاری بین چین و برزیل عمیق تر خواهد شد که به کاهش مخمصه تورم بالا و رشد اقتصادی پایین برزیل کمک خواهد کرد.

ناظران گفتند انتظار می رود اعتماد متقابل بین چین و برزیل در زمینه همکاری های دوجانبه در چارچوب بلوک بازارهای نوظهور بریکس و همچنین همکاری در اقتصاد و تجارت، حفاظت از محیط زیست، اقتصاد سبز و سایر زمینه ها به سطح بالاتری برسد. .

به گفته پان، برزیل یک قدرت بزرگ مسئول و قدرت رو به رشد است که اهداف مشترک، مرحله توسعه مشابه و ساختار اقتصادی مکمل با چین دارد.

بازگشت پیروزمندانه لولا به ریاست جمهوری برزیل، روابط چین و برزیل را به مسیر درستی انداخته است که پیش از این به دلیل سیاست‌های راستگرایانه ژایر بولسونارو، رئیس جمهور سابق برزیل، دچار مشکل شده بود. پان خاطرنشان کرد: می توان پیش بینی کرد که روابط دوجانبه بین دو کشور تقویت شود و موانع را از میان برداشته و به سمت مسیر روشن تری حرکت کنیم.

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.