فقط به خاطر نفرت از پوتین و سنت کمونیسم ستیزی

فقط به خاطر نفرت از پوتین و سنت کمونیسم ستیزی

ترجمه مجله هفته

سیمور هرش: سیاست ایالات متحده ناشی از نفرت از پوتین است

سیمور هرش، روزنامه‌نگار آمریکایی، منتقد واشنگتن، برنده جوایز متعدد روزنامه نگاری، که در ماه فوریه با یک داستان تحقیقی درباره حملات نورد استریم سر و صدایی به پا کرد در مصاحبه ای دولت آمریکا را به رفتار «غیرحرفه ای» متهم می کند. 

به گفته سیمور هرش، روزنامه‌نگار تحقیقی و برنده جایزه پولیتزر، سیاست خارجی کنونی ایالات متحده بیش از هر چیز با «حماقت کامل» مشخص می‌شود. 

هرش در مصاحبه ای با شبکه تلویزیونی دولتی چین CGTN گفت که دولت ایالات متحده آنقدر در نفرت از ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه غرق شده است که “فقط می تواند تصمیمات بسیار نادرستی را اتخاذ کند”

هرش در ماه فوریه گذشته با مقاله‌ای به انفجار خط لوله نورد استریم ۲ پرداخت و در آن ثابت کرد که جوزف بایدن رئیس جمهور آمریکا در سال ۲۰۲۲ دستور نابودی خط لوله گاز روسیه به آلمان را صادر کرد او معتقد است که این تصمیم که در واشنگتن دی سی گرفته شده است به عنوان یکی از احمقانه ترین تصمیمات برای سالهای آینده در تاریخ آمریکا ثبت خواهد شد.

هرش در این مصاحبه گفت، با این حال، گرفتن این تصمیم  اشتباه به دلیل فقدان اطلاعات در میان مقامات ارشد دولت بایدن، از جمله آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه و جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی، نبوده است. 

هرش گفت که مقامات ارشد دولت ایالات متحده “همه از سطح اطلاعات بالایی برخوردار هستند” و در توضیح افزود:

«من فکر می کنم که آنها به دلیل نفرت عمیق خود از از همه چیز پوتین، و در ضمن به دلیل کمونیسم ستیزی کورشان دست به این کارها می زنند آنها واقعاً دیگر عقلشان را به کار نمی گیرد آنها به جنگجویانه بی عقلی تبدیل شده اند که فقط به سمت و سوی کارهای احمقانه خود را سوق می دهند»

کاخ سفید گزارش فوریه هرش در مورد حملات نورد استریم را به عنوان “قصه کاملا ساختگی” رد کرد. 

نیویورک تایمز، که هرش خود به عنوان یک روزنامه نگار بسیار موفق در دهه ۱۹۷۰ در آن کار میکرد، در اوایل ماه بعد ادعا کرد که یک “گروه طرفدار اوکراین” پشت حمله نورد استریم قرار دارد. این روزنامه بر اطلاعات سرویس مخفی آمریکا تکیه می کند که نمی تواند چیز بیشتری درباره آنها بگوید. 

هرش به CGTN گفت که نه نیروی دریایی اوکراین و نه هیچ بازیگر غیردولتی منابع لازم برای انجام این اقدام خرابکارانه را ندارند، که ظاهراً مواد منفجره C4 را در چهار خط لوله فولادی با پوشش بتنی در کف دریای بالتیک کار گذاشته است. 

به گفته هرش، این «ادعای نادرست» متعاقباً برای «انحراف توجه از این واقعیت است که غواصان نیروی دریایی ایالات متحده بمب‌های منفجره از راه دور را به عنوان بخشی از رزمایش ناتو در دریای بالتیک کار گذاشته بودند». 

هرش گفت: «آنها سعی می کنند توجه را از داستانی که من نوشتم، که جزئیات فوق العاده ای دارد، منحرف کنند. و در ادامه:

من روندی را شرح داده ام که قبل از کریسمس ۲۰۲۱ آغاز شده است. 

آنها یک سری جلسات در یک اتاق مخفی در کاخ سفید داشته اند، من سرنخ هایی داده ام، نام اتاق را می دانم.”

این روزنامه نگار ادامه داد که نگرش “متضاد” نسبت به چین و روسیه برای واشنگتن نتیجه معکوس خواهد داشت. هرش توضیح داد: سیاست خارجی بایدن از زمان آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین در سال گذشته، دولت‌های سراسر جهان را از آمریکا دور کرده است.