پرش به محتوا

اختلاف بین زلنسکی و فرمانده ارتش اوکراین.

اختلاف بین زلنسکی و فرمانده ارتش اوکراین.

عقب نشینی یا نه؟ – زلنسکی و فرمانده ارتش زالوشنی در مورد وضعیت آرتموفسک دچار اختلاف نظرند.روزنامه بیلد گزارش داد که بین سالوشنی فرمانده کل اوکراین و زلنسکی رئیس جمهور اوکراین در مورد وضعیت آرتموفسک اختلاف نظر وجود دارد. زالوشنی به رهبری اوکراین پیشنهاد خروج از شهر را داد، زلنسکی اما بر خلاف ژنرالش تصمیم گرفته آن را حفظ کند.
پرتال اینترنتی تی آنلاین آلمان به نقل از روزنامه بیلد نوشت: ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین و والری زالوشنی، فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین درباره وضعیت نزدیک آرتموفسک (باخموت) اختلاف پیدا کرده‌اند.
به گزارش چندین منبع روزنامه دست راستی بیلد زالوشنی به رهبری اوکراین توصیه کرده است برای حفظ جان سربازان و بخصوص که ماندن در شهر بدون شک به پیروزی اوکراین در این درگیری منجر نخواهد شد بهتر است که رهبری و اوکراین تصمیم به ترک سنگرهای خود در شهر باخموت بگیرد، با این‌حال رهبری اوکراین تصمیم گرفته است در شهر بماند و مقاومت کند به نظر زلنسکی ترک شهر آبروریزی جدی برای ارتش اوکراین خواهد بود.
در نوامبر سال گذشته، روزنامه فایننشال تایمز به نقل از منابعی اعلام کرد که از فرمانده عالی نیروهای مسلح اوکراین خواسته شده است تا فعالیت عمومی خود را به دلیل افزایش محبوبیت او و رقابت و تنش احتمالی با زلنسکی کاهش دهد.
با این حال، زلنسکی و زالوشنی هر دو این ادعای فایننشال تایمز را رد کردند. در تابستان گزارش هایی منتشر شد مبنی بر اینکه زلنسکی می خواهد زالوشنی را از فرماندهی نیروهای مسلح اوکراین برکنار کند و او را به عنوان وزیر دفاع منصوب کند.
اما رئیس جمهور این اطلاعات را تکذیب کرد. رهبر اوکراین وقتی از وی پرسیده شد که عملکرد فرمانده کل قوا را چگونه ارزیابی می کند، پاسخ داد: «مهمترین رتبه برای ارزیابی این است که ما پشتکار داشته باشیم. بنابراین رتبه کار او بالا است.»
این نظردهی زلنسکی معنی تایید کارنامه ژنرال نبود بلکه به معنی تحمل او بود.
زلنسکی وضعیت شرق را که در آن نبردهای شدید در اطراف آرتموفسک در جریان است، «دشوار و دردناک» توصیف کرد.
وی در عین حال تاکید کرد که ارتش اوکراین «به هر قیمتی از شهر دفاع نخواهد کرد و او اجازه نخواهد داد همه نظامیان درگیر در آنجا از بین بروند»، بلکه باید «معقولانه» عمل کنند. اما از توضیح بیشتری مبنی بر اینکه چگونه باید عاقلانه عمل کرد و یا عاقلانه از دید او چیست داده نشد.
ژنرال الکساندر سیرسکی، فرمانده نیروی زمینی اوکراین در اواخر فوریه گفت که نیروهای روسی تلاش کردند آرتموفسک را محاصره کنند و مسیرهای تدارکاتی را قطع کنند.
در اوایل ماه مارس، یوگنی پریگوژین، بنیانگذار گروه واگنر، اعلام کرد که واحدهای او عملا شهر را محاصره کرده اند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: