آشی که کاخ سفید برای روسیه پخته است؟

آشی که کاخ سفید برای روسیه پخته است؟

پیش بینی پنتاگون در مورد زمان جنگ اوکراین .

به گفته کالین کال، وزیر دفاع ایالات متحده، خصومت ها در اوکراین ممکن است چندین سال ادامه یابد. او در جلسه استماع روز سه‌شنبه در مجلس نمایندگان آمریکا درباره موافقت با کمک‌های نظامی بیشتر به اوکراین نیز همین تحلیل را تکرار کرد.

درگیری مسلحانه در اوکراین ممکن است سه سال دیگر به طول بینجامد، هرچند پیش‌بینی چارچوب زمانی دشوار است. این همان چیزی است که یکی از مقامات ارشد پنتاگون در جلسه استماع در کاپیتول هیل گفت. کالین کال، وزیر دفاع آمریکا روز سه شنبه به اعضای کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان گفت: ما از روند درگیری اطلاعی نداریم. این درگیری می تواند در شش ماه یا در دو یا سه سال پایان یابد.

این جلسه در مورد حمایت نظامی از اوکراین بود. دولت پرزیدنت جو بایدن متعهد شده بود تا زمانی که کشور بتواند مواضع خود را در برابر حمله روسیه حفظ کند، از او حمایت خواهد کرد.

برخی از قانونگذاران این اقدام را چک سفیدی برای کیف می‌دانستند و روی نگرانی‌های خود در ارتباط با فساد و الیگارشی قدرت در اوکراین و هزینه ای که این چک سفید به مالیات‌دهندگان آمریکایی تحمیل کرده‌است تاکید کردند.
رو خانا، نماینده دموکرات کالیفرنیا، از کال پرسید که دولت بایدن چند بار دیگر از کنگره بخواهد تا پول مالیات دهندگان را به جیب اوکراین بریزد و پایان بازی چگونه خواهد بود.

با توجه به پاسخ وزیر امور خارجه آمریکا، این بر عهده کی یف است که تصمیم بگیرد «کدام راه حل صلح» را بپذیرد.

وی گفت: «وضع ما این است که اطمینان حاصل کنیم که در همه حال از اوکراین از موضع قدرت وارد این بحث ها می شوند. »

کال گفت، این واقعیتی است که «اوکراین همچنان به کمک های ایالات متحده وابسته است» و این «برای مدتی تغییر نخواهد کرد.»

او گفت که پنتاگون بدون در نظر گرفتن اینکه اوضاع در میدان نبرد چگونه پیش خواهد رفت، کمک خواهد کرد.

وزیر خارجه آمریکا گفت: «حتی اگر درگیری در اوکراین آرام شود – و هیچ کس نمی تواند پیش بینی کند که این اتفاق می افتد یا خیر – اوکراین به ارتشی نیاز دارد که بتواند از قلمرو بازپس گیری شده از روسیه دفاع کند.»
دولت اوکراین اعلام کرده بود که فقط در صورت فتح مجدد همه مناطقی که توسط روسیه اشغال شده است صلح را می پذیرد آنهم در صورتی که بابت ویرانی ها غرامت جنگی از مسکو دریافت کند و معرفی رهبری روسیه هم به دادگاه بین المللی کشانده شوند.

بر اساس گزارش رسانه های آمریکایی، دولت بایدن در پشت درهای بسته به کی یف گفته است که نمی تواند به طور نامحدود روی حمایت قبلی حساب کند.

بر این اساس، گفته می‌شود که واشنگتن از اوکراین خواسته است تا قبل از کم‌اهمیت جلوه دادن درگیری، خود را برای یک ضد حمله در بهار و تابستان آماده کند.

مسکو گفته بود که راه حل دیپلماتیک را برای حل نگرانی های خود در مورد نفوذ ناتو در اوکراین و عناصر ملی گرای تندرو در میان نیروهای اوکراینی ترجیح می دهد اما از آنجایی که کی‌یف از مذاکره امتناع می‌کند، روسیه آماده است تا به اقدام نظامی ادامه دهد.

کرملین همچنین خواستار به رسمیت شناختن نتایج همه پرسی مردم در استان های سابق اوکراین به نفع پیوستن آنها به فدراسیون روسیه است.

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.