پرش به محتوا

چین«میلیون‌ها آمریکایی را کشته» است!

چین«میلیون‌ها آمریکایی را کشته» است!

چین«میلیون‌ها آمریکایی را کشته» – رئیس اف‌بی‌آی چین را مقصر ابتلا به ویروس کرونا می‌داند
به گزارش رسانه های روسیه، رئیس پلیس فدرال آمریکا، اف بی آی، کریستوفر رای، ظاهراً شکی ندارد که ویروس کرونا از یک آزمایشگاه چینی آمده است. رای اتهامات جدی علیه پکن به فاکس نیوز مطرح کرد.

کریستوفر رای، رئیس اف‌بی‌آی مدعی است که بحران کرونا به احتمال زیاد ناشی از نشت در آزمایشگاه دولتی چین بوده است.
او به ارزیابی مقامات پلیس خود اشاره کرد. اظهارات رای در پی گزارش‌هایی مبنی بر تحقیقات طبقه‌بندی شده توسط وزارت انرژی ایالات متحده است که در آن همچنین ادعا میشود عامل بیماری‌زا می‌تواند در یک آزمایشگاه منشاء گرفته باشد.
وی در مصاحبه ای با فاکس نیوز که روز سه شنبه پخش شد، گفت که آژانس او معتقد است که ویروس در اواخر سال ۲۰۱۹ از آزمایشگاهی در ووهان چین فرار کرده است. او به رسانه جنجالی فاکس گفت:
«اف‌بی‌آی مدت‌هاست که معتقد است منشأ همه‌گیری به احتمال زیاد یک حادثه آزمایشگاهی احتمالی در ووهان است. این نشت احتمالی در آزمایشگاه تحت کنترل دولت چین اتفاق افتاده است.»
وی افزود که این ویروس «میلیون‌ها آمریکایی» را کشته است و «دقیقاً به همین دلیل است که این ویروس ایجاد شده است».
با این حال، وی هنگام صحبت با فاکس نیوز هیچ مدرکی برای تأیید ادعاهای خود ارائه نکرد. وی به رسانه جنجالی راستگرا گفت که بیشتر جزئیات ارزیابی اف بی آی محرمانه !! (چه کسی تعجب میکند؟) است.

رئیس اف بی آی همچنین دولت چین را متهم کرد که «تمام تلاش خود را برای خنثی کردن و پنهان کردن اطلاعات در این مورد انجام می دهد.»

وال استریت ژورنال در آخر هفته گزارشی منتشر کرد مبنی بر اینکه گفته می شود وزارت انرژی ایالات متحده موضع خود را در مورد منشا ویروس کرونا تغییر داده است.
مقامات اکنون فرض می کنند که ویروس احتمالاً از آزمایشگاه در ووهان آمده است.

در این گزارش آمده است، با این حال، این وزارتخانه با «اطمینان کمی» به این نتیجه رسیده است.
علاوه بر این، چهار آژانس فدرال دیگر ایالات متحده متقاعد شده اند که عامل بیماری زا به طور طبیعی و نه از طریق قرار گرفتن در معرض تصادفی در یک محیط آزمایشگاهی به انسان منتقل شده است.
ارزیابی قبلی در سال ۲۰۲۱ توسط مدیر اطلاعات ملی اعلام کرد که اف بی آی به نظریه نشت آزمایشگاهی «اعتماد متوسطی» دارد، در حالی که وزارت انرژی در آن زمان تصمیم در این مورد نگرفته بود.
مقامات آمریکایی که وال استریت ژورنال با آنها تماس گرفت، گفتند که تغییر موضع نتیجه «شواهد جدید» است، اما از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کردند.
تیمی به رهبری سازمان بهداشت جهانی (WHO) در سال ۲۰۲۱ برای بررسی منشا ویروس به چین سفر کردند و به این نتیجه رسیدند که نظریه نشت آزمایشگاهی «بسیار بعید» است.
به نوبه خود، پکن ادعای افشای این اطلاعات را در بهترین حالت یک شایعه بی اساس و در بدترین حالت تلاشی هماهنگ برای خدشه دار کردن وجهه بین المللی چین رد کرده و تاکید کرده است که رفتار جمهوری خلق چین «کاملا باز و شفاف بوده است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: