سفیر روسیه در چین به آلمان و آمریکا هشدار و اخطار داد!

سفیر روسیه در چین به آلمان و آمریکا هشدار و اخطار داد!

اختصاصی: سفیر روسیه در چین گفت: اگر تانک های آمریکایی و آلمانی تلاش کنند قلمرو قانونی روسیه را تصرف کنند، اقدام تلافی جویانه شدیدی در پی خواهد داشت.

توسط زی ونتینگ و بای یونی
گلوبال تایمز
ترجمه مجله هفته

حضور تانک‌های آلمانی در خاک روسیه سابقه دارد. امیدوارم این را برلین فراموش نکرده باشد که جنگ چگونه به پایان رسید. ایگور مورگولف، سفیر روسیه در چین، در مصاحبه ای اختصاصی با گلوبال تایمز، هنگام صحبت درباره برنامه برخی کشورهای غربی برای ارسال تانک برای کمک به اوکراین، گفت: من هیچ شکی ندارم که این بار هم مردم ما همچنان در این آزمون دست به مقاومت خواهند زد.
وی گفت که اگر تسلیحات از جمله تانک های ارسال شده توسط واشنگتن و کشورهای ناتو برای تصرف “سرزمین قانونی” روسیه استفاده شود یا از یک پرتابه زرهی کالیبر کوچک با گلوله های که اورانیوم در آنها استفاده شده است بسوی ارتش ما شلیک شود، روسیه “اقدامات تلافی جویانه شدیدی” را به اجرا خواهد گذاشت و ممکن است اقدامات جدی با عواقب. جدی را انجام دهد.
رهبران ایالات متحده و آلمان هر یک اعلام کردند که تانک های ام یک آبرامز و تانک های لئوپارد ۲ را به اوکراین خواهند فرستاد.
پس از آن اوکراین فورا خواهان ارسال جت های جنگنده نیز شده است. پس از اطلاعیه ایالات متحده و آلمان مبنی بر ارسال تانک، کی یف گفت که این یک گام مهم در مسیر پیروزی است.
مورگولف به گلوبال تایمز گفت که تصمیم ایالات متحده، آلمان و سایر کشورهای ناتو برای تامین تانک به اوکراین منجر به تشدید بیشتر بحران اوکراین شد و به شواهد غیرقابل انکاری مبنی بر دخالت مستقیم کشورهای غربی در درگیری تبدیل شده است.
“تامین تانک ها نشان داد که واشنگتن هیچ “پایین حداقلی” ندارد. اگر واشنگتن و کشورهای ناتو به کی یف تسلیحات از جمله تانک برای حمله به عمق کشور ما و تلاش برای تصرف قلمرو قانونی ما در اختیار کی یف قرار دهند، ما را مجبور به اقدام تلافی جویانه شدید خواهد کرد.
وی هشدار داد: «تانک لئوپارد ۲ مجهز به گلوله های زرهی کالیبر کوچک که با اورانیوم آلوده شده اند است که استفاده از آن مانند گذشته در یوگسلاوی و عراق، کل منطقه را آلوده می کند. اگر آنها چنین گلوله‌هایی را به اوکراین تحویل دهند، ما آن را یک بمب کثیف علیه روسیه می‌دانیم و عواقب جدی در پی خواهد داشت.»
تحلیلگران بر این باورند که در اولین سالگرد بحران اوکراین، «حمله بهاری» جدید روسیه علیه اوکراین پیشاپیش آغاز شده است.
برخی تحلیلگران بر این باورند که آمادگی روسیه برای یک حمله گسترده ممکن است از سطح ۲۴حمله فوریه ۲۰۲۲ فراتر رود. در عین حال، اوکراین نیز در حال آماده سازی تسلیحات است و در انتظار رسیدن تانک ها و توپخانه هایی است که غرب به آنها قول کمکشان را داده تا ضد حمله ای را انجام دهد.
وضعیت در میدان نبرد روسیه و اوکراین در حال تشدید است و چشم انداز حل بحران از طریق مذاکرات سیاسی بین دو طرف تیره و تار به نظر می رسد.
مورگولف به گلوبال تایمز گفت: «آتش‌بس و پایان درگیری چیزی است که ما همواره خواستار آن بوده‌ایم، اما تنها در صورتی که تمامیت ارضی فدراسیون روسیه و منافع امنیتی مشروع آن رعایت شود».
«در بهار ۲۰۲۲، ما تقریباً بر سر شرایط اولیه آتش بس به توافق رسیدیم… اما غرب تمایلی به پایان دادن به درگیری نداشت.»
این دیپلمات روس گفت که آنها هرگز از مذاکره با کی یف خودداری نکرده اند و آماده گفتگو با حامیان غربی آن هستند.
اما این تنها زمانی می تواند اتفاق بیفتد که آنها بتوانند نگرش احترام متقابل و علاقه واقعی را اتخاذ کنند، واقعیت های فعلی را تصدیق کنند و تمایلی به در نظر گرفتن منافع و نگرانی های اساسی ما از خود نشان دهند.