پسکوف در مورد راه حل صلح آمیز در اوکراین

پسکوف در مورد راه حل صلح آمیز در اوکراین

ترجمه مجله هفته

سخنگوی کرملین: در حال حاضر شرایط لازم برای راه حلی مسالمت آمیز در مناقشه اوکراین وجود ندارد

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین، به طور گسترده درباره وضعیت بحران اوکراین اظهار نظر کرده و تایید کرده است که کریمه به اوکراین بازگردانده نخواهد شد. علاوه بر این، کرملین در حال حاضر شرایط‌لازم برای راه حل مسالمت آمیزی در درگیری اوکراین در کار نیست.
دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین، فهرست تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا را «پوچ» توصیف کرد.
او روز دوشنبه به خبرنگاران گفت، این محدودیت‌ها بر افرادی تأثیر می‌گذارد که «مسلماً هیچ ارتباطی با تحریم‌ها ندارند».
به عنوان مثال، اتحادیه اروپا در ،۲۵ فوریه، والری فادیف، رئیس شورای حقوق بشر تحت ریاست جمهوری روسیه، تاتیانا موسکالکووا، کمیسر حقوق بشر فدراسیون روسیه، جراح روسی لئونید روشال، رئیس آژانس فدرال برای امور کشورهای مستقل مشترک المنافع، روس‌های مقیم خارج از کشور و همکاری های بشردوستانه بین المللی (Rossotrudnichestvo)، یوگنی پریماکوف، معاون رئیس دولت منطقه مسکو ویاچسلاو دوشین و سایر روس ها را تحریم کرد. پسکوف وضعیت را اینگونه توضیح داد: «البته همه این‌ها پوچ است و بدیهی است که آنها افرادی را که مطلقاً هیچ ارتباطی با تحریم‌ها ندارند، فقط برای اینکه فهرست‌های جدید را درست کنند ایست می‌کنند.»
سخنگوي رياست جمهوري روسيه تنها به طور مختصر درباره گزارش‌هاي مبني بر ارسال تسليحات از چين به روسيه توضیحاتی داد:
«من نیازی به اظهار نظر نمی بینم. تمام این اطلاعات قبلاً توسط طرف چینی تکذیب شده است.»
اظهارات غرب در اطراف کریمه موضوع بعدی سخنان پسکوف بود، به ویژه اظهارات جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، که گفته بود توافقات احتمالی در مورد اوکراین می تواند شامل شرطی باشد که کریمه و بخش هایی از سرزمین های دیگر در نهایت تحت کنترل کیف قرار گیرند.
پسکوف گفت که بازگرداندن کریمه به اوکراین غیرممکن است، زیرا این شبه جزیره بخشی جدایی ناپذیر از روسیه است.
پسکوف همچنین از موضع مسکو در مورد طرح صلح دوازده ماده‌ای که روز جمعه توسط وزارت خارجه چین برای راه‌حل سیاسی بحران اوکراین منتشر شد، موضع گیری کرد.
پسکوف گفت که کرملین توجه زیادی به طرح چین دارد و برخی از نکات آن باید به دقت مورد تجزیه و تحلیل و بررسی قرار گیرد. خبرگزاری روسی تاس به نقل از او گفت:
«هر تلاشی برای ارائه طرحی که به هدایت مناقشه در مسیری صلح‌آمیز کمک کند، شایسته توجه است. ما همچنین به طرح دوستان چینی خود توجه زیادی داریم.»
با این حال، روسیه در حال حاضر شروط لازم برای تغییر اوضاع بسمت حل صلح آمیز درگیری اوکراین را مشاهده نمیکند، بنابراین عملیات نظامی ویژه ادامه خواهد یافت.