پرش به محتوا

واشنگتن فشار را افزایش می دهد

واشنگتن فشار را افزایش می دهد

ایالات متحده اصرار دارد تا کیف از خود جرات نشان دهد و به موفقیت هایی دست یابد. برعکس این روسیه در قلمرو اطراف باخموت دستاوردهای کوچکی به دست آورده.

نوشته راینهارد لاوترباخ
یونگه ولت
ترجمه مجله هفته

دولت ایالات متحده ظاهراً از اوکراین می‌خواهد که به سرعت «موفقیت‌هایی در میدان نبرد» از خود نشان دهد که آنها باید در حدی باشد که بتوان آنها را به دیگران نشان داد.
واشنگتن پست روز جمعه به نقل از مقامات کاخ سفید و وزارت امور خارجه نوشت که این امر برای حفظ حمایت سیاسی، مالی و نظامی متحدان آمریکا و کنگره داخلی ضروری است.
محموله های اخیر تسلیحات ناتو به اوکراین «بهترین فرصت ممکن را برای تغییر جریان در میدان جنگ» ارائه می دهد.
این روزنامه همچنین می نویسد که نمایندگان دولت آمریکا بارها به اوکراین پیشنهاد کرده اند که مقاومت در برابر باخموت را که واشنگتن آن را بیهوده می داند، متوقف کند و محل را تخلیه کند و در عوض از نیروهای نظامی خود برای حمله در بهار استفاده کند.
در بهار، زیرا تا آن زمان قرار است اولین محموله های تسلیحات سنگین از کشورهای اروپایی ناتو، به اوکراین برسد.
واشنگتن پست بحث بین نمایندگان هر دو طرف در کیف را «صادقانه» می نامد – یک تعبیر دیپلماتیک برای این اعتراف این است که باید بحثی بین اوکراین و آمریکا بر سر اختلافات در گرفته باشد باشد.
به نقل از یک «مقام ارشد دولت ایالات متحده» گفته می شود که آنها به تلاش خود ادامه خواهند داد تا به اوکراین بفهمانند که «ما نمی توانیم همه کارها را و به طور نامحدود» برای کیف انجام دهیم.
به ویژه به همین دلیل، طبق گزارش فایننشال تایمز، تحویل هواپیماهای جنگی به اوکراین در حال حاضر در اولویت نیست. روزنامه لندن نوشت کمبود مهمات ضروری تر است.
رهبری اوکراین، دقیقاً تا رئیس جمهور ولودیمیر زلنسکی، همیشه عقب نشینی از باخموت را رد کرده است و استدلال می کند که نیروهای روسی در آنجا محدود شده اند و این کار باعث شده روسیه از حمله به دیگر بخش های جبهه دست بکشد.
طرف اوکراینی مدت ها است که شکایت می کند که روسیه در نتیجه بسیج چند صد هزار نفری ذخیره، اکنون از نظر تعداد سربازان با اوکراین هم سطح شده است.
ما در مورد ۳۰۰ هزار سرباز در هر طرف صحبت می کنیم. الکسی آرستوویچ مشاور سابق رئیس جمهور اوکراین اخیراً اعلام کرد که برای یک حمله موفقیت آمیز به ۴۰۰ هزار سرباز آموزش دیده نیاز است. او دستیابی به این هدف را در کوتاه مدت «غیر واقعی» خواند.
در همین حال در رسانه های غربی نیز به طور گسترده خوانده می شود که قبل از عملیات باخموت هر دو طرف متحمل خسارات سنگینی شده بودند.
یک افسر دفاع زمینی در تلویزیون دولتی اوکراین مصاحبه‌ای کرد که در آن اعلام کرد باید سربازگیری را شدت بخشید.
این سرباز‌گیری برای جایگزینی قربانیان خودی ضروری شده است و در این رابطه نباید به علایق شخصی سربازها اهمیتی داد.
این افسر با عبارات تا حدی متناقض گفت که اوکراین به سربازانی «با انگیزه بالا» و به خوبی آموزش دیده نیاز دارد.
از سوی دیگر، ویدئوهایی از آموزش سربازگیری در اوکراین در اینترنت منتشر شده است که در آن سربازان به جای تفنگ های تهاجمی با شاخه ها یا چوب جارو تمرین می کنند.
سخنگوی فرماندهی اوکراین «جنوب»، ناتالیا گومنیوک، اعتراف کرد که در بسیاری از موارد عملیات سربازگیری کاملا «نادرست» انجام شده. چرا که «عامل انسانی» نیز در سربازان درگیر نقش دارد. رهبری ارتش اکنون برای رفع مشکلات «روی آن کار می کند».
بی بی سی بریتانیا در گزارشی از باخموت محاصره شده گزارش داد که مهمات قدیمی برای خمپاره اندازهای نوع شوروی که از دیگر کشورهای اروپایی تحویل داده می شد، اغلب دیگر کار نمی کنند. و خمپاره اندازها را غیر عملیاتی کرده‌اند.
با توجه به وضعیت اطراف باخموت، سرویس‌های مخفی غربی نیز اکنون اذعان می‌کنند که دو راه از سه راه دسترسی به شهر توسط روسیه کنترل می‌شود، در حالی که جاده سوم پس از تصرف یک شهرک در حومه غربی، در شرف مسدود شدن است. .
در این صورت نیروهای اوکراینی تنها از طریق جاده های خاکی می توانند تدارکات لازم را تامین کنند.
رهبری نظامی اوکراین همچنین از حملات شدید روسیه در شمال منطقه لوگانسک با هدف تقاطع راه‌آهن کوپیانسک که اوکراین در پاییز بازپس گرفته بود، خبر داد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: