پرش به محتوا

اسنودن بحث بشقاب پرنده را بحثی ساختگی و انحرافی میداند.

اسنودن بحث بشقاب پرنده را بحثی ساختگی و انحرافی میداند.

ترجمه سیما صابری برای مجله هفته

چند روزی است که گمانه زنی هایی در مورد سرنگونی اشیاء پرنده ناشناخته بر فراز آمریکای شمالی وجود دارد.

موجودات فضایی نیز وارد بازی شده اند. اما ادوارد اسنودن، افشاگر NSA، صحبت در مورد فرازمینی ها را یک تاکتیک انحرافی برای منحرف کردن تمرکز از رسوایی های واقعی می داند.

ادوارد اسنودن، افشاگر، روز دوشنبه توضیح داد که تبلیغات رسانه ای در مورد ادعای «بالون های جاسوسی» و اشیاء پرنده ناشناس (UFO) بر فراز آمریکای شمالی، متأسفانه اولین تماس با فرازمینی ها نیست، بلکه یک وحشت ساختگی برای ایجاد حواس پرتی سیاسی در افکار عمومی است.
کارمند سابق سرویس‌های مخفی آمریکا سیا و NSA در سرویس پیام کوتاه توییتر نوشت:

«آنها فرازمینی نیستند. ای کاش آنها فرازمینی بودند. اما آنها نیستند.
این فقط وحشت ساختگی مهندسی شده است، یک واقعه جذاب که حواس خبرنگاران [امنیت ملی] را متوجه بررسی مزخرفات بالونی چینی و فرازمینی ها میکند و نه به مشکلاتی مانند بودجه یا بمب گذاری ها (آلا نورد استریم ۲).

سیمور هرش روزنامه نگار برنده جایزه هفته گذشته گزارشی را منتشر کرد که در آن توضیح می داد چگونه ایالات متحده و نروژ خطوط لوله انتقال گاز طبیعی روسیه به آلمان را در سپتامبر ۲۰۲۲ منفجر کردند. دولت آمریکا این گزارش را نادرست خواند.
در روزهای بعد، ارتش ایالات متحده شروع به شلیک «اشیاء» ناشناس در آسمان آمریکای شمالی کرد.
جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی، دوشنبه این هفته گفت که دولت ایالات متحده هنوز نمی داند که مالک سه شی پرنده ساقط شده در آخر هفته چه کسی بوده است.
در همان زمان، کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید گفت: «هیچ مدرکی دال بر فعالیت فرازمینی وجود ندارد.»
کربی روز جمعه اعلام کرد که یک «شیء پرنده در ارتفاع بالا» را در سواحل آلاسکا ساقط شده است. جت‌های جنگنده آمریکایی روز شنبه یک «شیء ناشناس و بدون سرنشین» را بر فراز رودخانه یوکان در شمال غربی کانادا سرنگون کردند.
سومین «شیء ناشناس» بعد از ظهر یکشنبه بر فراز دریاچه هورون در حالی که به ایالت میشیگان آمریکا نزدیک می شد، سرنگون شد. لوید آستین وزیر دفاع آمریکا روز دوشنبه به خبرنگاران گفت:
«مقامات هنوز نمی دانند این اشیاء چه بودند، اما آنها تهدیدی برای ما نبودند.»به گفته آستین، آنها «هیچ تهدید نظامی» برای هیچ کس ایجاد نمی کردند.
وزیر دفاع آمریکا ادامه داد: با این حال، آنها خطری برای هوانوردی غیرنظامی و «احتمالاً تهدیدی برای فعالیت های اطلاعاتی» هستند. او اضافه کرد:»
«و ما بالاخره ته قضیه را بالا میاوریم.»
آستین همچنین توضیح داد که این سه شی پرنده با «بالون جاسوسی» چینی که حدود ده روز پیش آمریکا بر فراز اقیانوس اطلس در سواحل کارولینای جنوبی شلیک کرد، متفاوت هستند.

این شناور هوایی که پکن آن را یک بالون هواشناسی غیرنظامی توصیف کرد که در یک ماموریت تحقیقاتی قرار داشت و با باد از مسیر خارج شد، پیش از نابودی آن توسط یک جت جنگنده اف-۲۲ توانسته بود تقریبا تمام فضای ایالات متحده را بدون مانعی طی کند.
امتناع پنتاگون از توصیف «اشیاء» یا نشان دادن هر گونه از قطعات آن، گمانه زنی ها را در مورد منشاء احتمالی فرازمینی آنها افزایش داده است.

ایلان ماسک، غول فضایی، به شوخی گفت که «دوستان من» (منظور فرازمینی ها است) تا اینجا آمده‌اند. در همین حال، نمایندگان مجلس از اپوزیسیون آمریکا از اینکه تابحال بیانیه رسمی از سوی کاخ سفید منتشر نشده است ابراز تاسف کرده اند.
رند پل، سناتور کنتاکی، که عضو کمیته امنیت داخلی است، از وزارت دفاع و رئیس جمهور ایالات متحده خواست که «آنچه را که می دانید — و نمی دانید فوراً به ما بگویید.»

میچ مک کانل، یکی دیگر از سیاستمداران کنتاکی، با تعجب گفت: «اینجا چه خبر است؟»
مک کانل در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است حساسیت رادارها پس از حادثه بالون چینی افزایش یافته باشد، گفت: دولت هنوز نمی تواند «اطلاعاتی که در مورد آنچه ساقط کرده است به کسی ارائه دهد.»

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: