پرش به محتوا

هدیه روسیه به نیکاراگوئه.

روسیه از نیکاراگوئه حمایت می کند: مراسم استقبال از ۱۵۰ اتوبوس پاز
روسیه ۱۵۹ اتوبوس را هدیه کرد و در عوض ۳۰۰ وسیله نقلیه را به ماناگوآ فروخت.
ترجمه مجله هفته

به گزارش رسانه های آمریکای لاتین، نیکاراگوئه سال هاست که تلاش می کند ناوگان اتوبوس های فرسوده خود را نوسازی کند. این اولین بار نیست که روسیه به این کشور آمریکای مرکزی کمک می کند. اخیراً، ماناگوا ۱۵۰ اتوبوس پاز دریافت کرده است.
نیکاراگوئه در تلاش است وضعیت حمل و نقل عمومی را بهبود ببخشد و این اتوبوس ها به چنان در این مهم کمک میکند.
رئیس دولت نیکاراگوئه دانیل اورتگا و همسرش و معاون رئیس جمهور روزاریو موریلو روز سه شنبه مراسمی را در پایتخت ماناگوا برگزار کردند که در آن ۱۵۰ اتوبوس PAZ تحویل داده شده از روسیه به تعاونی های حمل و نقل در مناطق مختلف این کشور اهدا شد.
اورتگا اعلام کرد که امسال ۱۵۰ اتوبوس PAZ اضافی وارد نیکاراگوئه خواهد شد و ناوگان حمل و نقل این کشور را تجدید خواهد کرد. بدین ترتیب این کشور در سال جاری در مجموع ۳۰۰ دستگاه خودرو از روسیه دریافت خواهد کرد.
اورتگا در سخنرانی خود تاریخچه حمل و نقل عمومی در نیکاراگوئه از زمان انقلاب ساندینیستا را مرور کرد.


به گفته وی، سیستم حمل و نقل که در سال ۱۹۷۹ هنوز در «وضعیت بدی» بود، پس از سقوط دیکتاتوری دارودسته سوموزا به طور قابل توجهی بهبود یافت.
در سال ۱۹۸۰، دولت آن زمان ۸.۸ میلیون دلار آمریکا برای خرید ۲۱۰ اتوبوس مارک دینا از مکزیک سرمایه گذاری کرد. خودروهایی نیز در اسپانیا و برزیل خریداری شده است.
رئیس جمهور گفت: در دهه ۱۹۸۰، کشور در مجموع ۹۳۰ اتوبوس جدید خریداری کرد.
اورتگا بر مشارکت روسیه در حل مشکلات ترافیک در سالهای شدیدا کم پولی نیکاراگوئه تاکید کرد. در سال ۲۰۰۹، نیکاراگوئه ۳۸۰ اتوبوس از روسیه به عنوان بخشی از این همکاری دریافت کرد. ۱۷۰ مورد دیگر در سال ۲۰۱۲ به این تعداد اضافه شد.


به گزارش خبرگزاری تاس، دولت روسیه در مارس ۲۰۲۱ تصمیم گرفت ۲۵۰ اتوبوس برند گاز دیگر را به نیکاراگوئه اهدا کند. با این حال، شرط تحویل رایگان این بود که دولت در ماناگوا باید ۳۰۰ خودروی روسی برند دیگر خریداری کند.
در دسامبر ۲۰۲۱، پارلمان این کشور آمریکای مرکزی وام ۱۶.۸ میلیون یورویی از یک بانک روسی را برای خرید اتوبوس های جدید روسی را تصویب کرد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: