افشاگری هرش آلمان را تحقیر میکند!

گزارش هرش ثابت کرد ما برده و رعیت آمریکای تروریست هستیم

اسکار لافونتن در مورد واکنش به گزارش هرش: «رعیت ها جرات مخالفت ندارند»

ترجمه مجله هفته

اسکار لافونتن سیاستمدار چپ گرای آلمانی در یک پست فیسبوکی سکوت در برابر افشاگری های سیمور هرش را محکوم کرد.
گزارش هرش ثابت می کند که ایالات متحده حمله به نورد استریم را طراحی و اجرا کرده است. عدم واکنش واضح به آن نشان دهنده بی شخصیتی دولت آلمان و عقده حقارت اروپا است.
اسکار لافونتن، سیاستمدار و بنیانگذار حزب چپ، در بیانیه ای در صفحه فیس بوک خود، واکنش سیاستمداران و رسانه ها به افشاگری سیمور هرش را فرصتی برای حسابرسی کلی با آلمان دانست.
هرش یک گزارش تحقیقی منتشر کرد که نشان می‌داد آمریکا با نروژ در خرابکاری خط لوله نورد استریم مسئولیت مشترک دارد. این گزارش هر آنچه لافونتن تا بحال در مورد آلمان فکر میکند را تایید میکند.
لافونتن در مورد این گزارش گفت: «برای کسی که بتواند تا سه بشمارد جای تعجب ندارد».
لافونتین می نویسد که واکنش عمومی آلمان به این افشاگری رقت انگیز بود. او از استفاده جا افتاده و رایج از استانداردهای دوگانه انتقاد کرد.
تخریب زیرساخت ها در اوکراین توسط ارتش روسیه جنایت جنگی است که باید مجازات شود. با این حال، آلمان دقیقاً همین کار را در یوگسلاوی انجام داد – بدون اینکه عاملان آن به دادگاه معرفی شوند.
در آن زمان هیچ درخواستی برای مجازات این جنایات وجود نداشت.
لافونتن همچنین این استاندارد دوگانه را در برخورد با گزارش هرش مشاهده میکند.
«مهم‌ترین متحد ما حمله تروریستی به زیرساخت‌های ما انجام داد. اما ترسوها در سیاست و رسانه‌های ما سکوت می‌کنند.»

برای بنیانگذار حزب چپ، این رفتار به وضوح نشان می دهد که آلمان دست نشانده سلطه ایالات متحده است که قادر به نمایندگی از منافع خود به طور مستقل نیست.

«ما یک جمهوری برده و رعیتی بی اختیار هستیم که رهبران آن قادر نیستند و از نمایندگی منافع مردمی که آنها را انتخاب کرده‌اند هراس دارند.»
لافونتن به ویژه در مورد ادامه این رابطه با ایالات متحده با توجه به ادامه تشدید درگیری در اوکراین نگران است.
دست نشانده آلمانی اطاعت می‌کند و سکوت می‌کند و به خود اجازه می‌دهد تا عمیق‌تر و عمیق‌تر به باتلاق جنگ آمریکا با روسیه کشیده شود.

لافونتن بشدت از ارسال تانک‌های آلمانی به اوکراین با توجه به عقبه وحشتناک آلمان نازی در جنگ جهانی دوم و بار تاریخی چنین کاری برافروخته است.او تشکیلات سیاسی آلمان را به رفتار غیراخلاقی و فراموشی تاریخ متهم می کند.
«و به اصطلاح نخبگان در سیاست و رسانه اخلاق ندارند: آلمان هرگز نباید سلاح هایی را که برای کشتن مردم در کشورهایی که میلیون ها نفر در آنها توسط جنگ ویرانگر هیتلری کشته شده اند، ارسال کند.»
برای لافونتن، اینکه آلمان به افشاگری های هرش واکنشی نشان نمی دهد نشانه شکست آلمان و نشانه تحقیر خود است. نتیجه این افشاگری این است که آلمان بشدت تحقیر شده است.

«کسانی که به خود احترام نمی گذارند، کسانی که عزت خود را از دست می دهند، تحقیر می شوند.»