پرش به محتوا

اسرائیل آماده بمباران کمک های غذایی ایران به سوریه است.

اسرائیل آماده بمباران کمک های غذایی ایران به سوریه است.

ترجمه مجله هفته.

تصویر سمبولیک است.این هشدار تنها چند هفته پس از آن منتشر شد که پهپادهای اسرائیلی چندین کامیون مواد غذایی را که از عراق به سمت سوریه عبور می کردند، بمباران کردند
یک مقام نظامی اسرائیلی که نامش فاش نشده است، در ۹ فوریه به روزنامه ایلاف عربستان سعودی گفت که تل آویو در بمباران کمک‌های ایران برای سوریه فاجعه‌زده تردیدی نخواهد داشت، به این ادعا که تهران به دنبال «سوء استفاده از وضعیت غم‌انگیز… برای ارسال سلاح و تجهیزات به حزب‌الله است». ”
این مقام ناشناس اضافه کرد که اسرائیل «اطلاعات» برای حمایت از ادعاهای آنها دارد، زیرا ارتش اسرائیل نظارت خود را از طریق هوا، زمین و دریا بر هر چیزی که ایران به سوریه منتقل می کند، تشدید کرده است.

از زمانی که زلزله ۷.۸ ریشتری منطقه شمال غرب این کشور را ویران کرد، ایران یکی از کشورهای پیشرو در ارائه کمک های بشردوستانه به سوریه بوده است.
تا صبح روز جمعه، تعداد قربانیان زمین لرزه در سوریه از ۳۳۰۰ نفر گذشت.

در نتیجه تحریم‌های غرب، ارسال کمک‌ها به سوریه در مقایسه با جریان کمک‌هایی که به ترکیه همسایه وارد می‌شود، تا حد زیادی با مانع مواجه شده است و دمشق را مجبور می‌کند برای کمک به بازماندگان فاجعه به کشورهای متحدی مانند روسیه و ایران تکیه کند.
جدیدترین تهدید اسرائیل تنها دو هفته پس از آن صورت می‌گیرد که پهپادهای آن سه کامیون حامل مواد غذایی ایرانی را که حاوی آرد و برنج بودند، هنگام حرکت از عراق به سوریه بمباران کردند.
این کامیون ها چند روز پس از باز شدن گذرگاه مرزی البوکمال برای کامیون های تجاری برای اولین بار از سال ۲۰۱۹، سعی داشتند به طور قانونی از طریق گذرگاه مرزی البوکمال وارد سوریه شوند.
اسرائیل قبلاً با بمباران فرودگاه های این کشور و با استفاده از ادعاهای مشابه مبنی بر «تحویل تسلیحات» از ایران، از رسیدن کمک ها به سوریه جلوگیری کرده است.
در سپتامبر سال گذشته، کمیسیون سوریه سازمان ملل متحد حملات هوایی اسرائیل به فرودگاه بین‌المللی دمشق را محکوم کرد، زیرا این بمباران ها کمک رسانی بشردوستانه به سوری‌های نیازمند توسط سازمان ملل را غیر ممکن کرده است.
حمله ۱۰ ژوئن به دو باند فرودگاه اصلی سوریه آسیب جدی وارد کرد و ترافیک هوایی غیرنظامیان داخل و خارج از کشور را فلج کرد.
این بیانیه تنها چند روز پس از آن صادر شد که اسرائیل دو بار در یک هفته فرودگاه بین المللی حلب را بمباران کرد.
اسرائیل مرتباً حملات هوایی غیرقانونی را در داخل سوریه به اهدافی که ادعا می کند ایران یا حزب الله هستند انجام می دهد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: