پرش به محتوا

معاون افراطی سابق زلنسکی: ما جنگ را می بازیم!

معاون افراطی سابق زلنسکی: ما جنگ را می بازیم!

آرستوویچ: جنگ می تواند متفاوت از آنچه انتظار میرفت پایان یابد.

ترجمه میرفخرایی برای مجله هفته

الکسی آرستوویچ، مشاور سابق دفتر ریاست جمهوری اوکراین، اخیرا بارها اظهارات انتقادی درباره اقدامات مقامات کیف کرده است.
اظهارات اخیر حاکی از این است که اوکراین قادر به بازپس گیری سرزمین های خود نخواهد بود. او فکر می کند سناریویی مانند آن در شبه جزیره کره پس از جنگ کره اتفاق افتاد در مورد کشورش هم ممکن است.
الکسی آرستوویچ، مشاور سابق دفتر ریاست جمهوری اوکراین، پی از استعفا و فاصله گرفتن از قدرت عقلش سر جایش آمده و به طور فزاینده ای دیدگاه خود را در مورد عملیات ویژه نظامی تغییر داده است، دیدگاه هایی که با نگرش مقامات کیف متفاوت است.
آرستوویچ او روز دوشنبه اظهار داشت که اوکراین قادر به بیرون راندن نیروهای روسیه نیست، به همین دلیل است که کشورهای غربی آماده اجرای فورمات «دو کره» در اوکراین هستند.
علاوه بر این، جنگ ممکن است آنطور که جامعه اوکراین انتظار دارد به پایان نرسد. در پایان، اوکراین ممکن است همه مناطقی را که از دست داده را نتواند تسخیر کند.
آریستوویچ گفت: جامعه اوکراین در حال حاضر انتظارات بسیار بالایی از پایان جنگ دارد، اما جنگ می تواند به گونه ای پایان یابد که «همه ما شوکه شویم.»به نظر او، کیف به حدود ۴۰۰ هزار «سرباز کاملا آموزش دیده با سلاح های ناتو» نیاز دارد. این در حالی است که این کشور حتی در طول یک سال هم نتوانست چنین ظرفیتی را برای خود ایجاد کند.
علاوه بر این، اوکراین نه زمان و نه ظرفیت لازم برای آموزش این سربازان را دارد. و در اوکراین سلاح کافی برای این منظور وجود ندارد.
به همین دلیل است که غرب قصد دارد «سناریوی دو کره» را اجرا کند. خبرگزاری اوکراینی سیاست استرانی به نقل از آرستوویچ در تلگرام می گوید:

«برای موفقیت ما به حدود ۴۰۰ هزار سرباز آموزش دیده با سلاح های ناتو نیاز داریم. آیا آنها را داریم؟ خیر. آیا امسال آنها را خواهیم داشت؟» خیر ما نخواهیم داشت. و ظرفیت های ما اصلا برای آموزش کافی نیست.»
آریستوویچ توضیح داد: با این حال، ناخوشایندترین چیز در این مورد این است که غرب دقیقا این گونه فکر می کند و اوکراین هم خب کاملاً به غرب وابسته است. به این ترتیب، غرب قصد دارد «کره جنوبی جدیدی با دادن تضمین» ایجاد کند.
دیمیتری مدودف، معاون رئیس شورای امنیت روسیه و رئیس جمهور سابق فدراسیون روسیه، روز سه شنبه در مورد ادعای آرستوویچ اظهار نظر کرد.

او اظهارات «سناریوی کره ای» در اوکراین را «رویایی» خواند و تفاوت اصلی این دو وضعیت را برجسته کرد:
« در اثر این دکترین از کره دو کشور مستقل بوجود آمده است، اما دونباس و مناطق دیگر به روسیه پیوسته اند، یعنی به «بزرگترین کشور جهان با حاکمیت کامل که قدرتمندترین سلاح ها را در اختیار دارد» .

مدودف همچنین خاطرنشان کرد که این ایده که اوکراین بازنده خواهد شد به تدریج در کیف گسترش یافته و این بدان معناست که این کشور اولین گام در جهت شناخت واقعیت های جهانی برداشته است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: