ریتر: چشم انداز دیپلماتیک مناقشه اوکراین از بین رفته است.

اسکات ریتر: چشم انداز دیپلماتیک مناقشه اوکراین از بین رفته است.

ترجمه مجله هفته

اسکات ریتر: واشنگتن می خواست با درگیری اوکراین قدرت پوتین را تضعیف کند اما شکست خورد

بنابر تحلیل اسکات ریتر، افسر سابق اطلاعات تفنگداران دریایی ایالات متحده، ایالات متحده می خواست از درگیری اوکراین، از جمله، برای تضعیف قدرت ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه استفاده کند. با این حال، به گفته ریتر، این طرح شکست خورده است.
اسکات ریتر، نظامی سابق ایالات متحده و بازرس سابق تسلیحات سازمان ملل، در گفتگویی با کانال یوتیوب Judging Freedom گفت که هدف ایالات متحده تضعیف سیستم قدرت در روسیه در پس زمینه درگیری اوکراین است.
به گفته وی، تحریم های روسیه نیز باید برای این منظور مورد استفاده قرار گیرد. ریتر تاکید کرد:
ما به اوکراین اهمیتی نمی دهیم. ما آماده ایم آن را در تلاش برای تغییر قدرت در مسکو قربانی کنیم. مقامات ایالات متحده انتظار داشتند که بتوانند از اقدامات تنبیهی اعمال شده علیه روسیه و تنش های سیاسی داخلی احتمالی برای اهداف خود استفاده کنند.
افسر سابق اطلاعات اعلام کرد:
می توان گفت که این یک شکست است. پوتین حتی قوی تر شده است. علاوه بر این، واشنگتن نمی تواند کاری برای تغییر وضعیت انجام دهد.
در این بیانیه آمده است: سیاست ایالات متحده به این معناست که روسیه از نظر نظامی به مراتب قوی تر شده است. و در ادامه:
«امروز نیروهای مسلح روسیه بسیار قوی تر از یک سال پیش هستند، در حالی که ما فقط ناتو را ضعیف تر کرده ایم.»
ریتر پیش از این بارها غرب را مسئول تشدید تنش در اوکراین دانسته بود.
او در یکی از مقالات خود نوشت: جنگ تنها گزینه ای بود که مخالفان روسیه قصدش را داشتند.
او همچنین در گفتگوی پایان دسامبر ۲۰۲۲، ایالات متحده را متهم کرد که می خواهد تا حد امکان به روسیه آسیب برساند. این تحلیلگر نظامی تاکید کرد:
«ما می بینیم که اوکراین تلاش می کند بجنگد، پیروز شود و حداقل کاری انجام دهد. اما ما این اجازه را نمی‌دهیم زیرا فقط می‌خواهیم مبارزه تا آخرین اوکراینی پیش برود.»
از نظر ریتر، چشم انداز راه حل دیپلماتیک برای مناقشه اوکراین از بین رفته است. به گفته وی، اکنون آمریکا و غرب اعتبار سیاسی خود را از دست داده اند و روسیه تنها پیروزی در میدان نبرد را به عنوان یک راه خروجی عملی می داند.