پرش به محتوا

ریابکوف،: تمام اخبار جعلی است!

ریابکوف،: تمام اخبار جعلی است!

معاون وزیر خارجه روسیه گفتگو با آمریکا در مورد اوکراین را رد کرد.

ترجمه مجله هفته.سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه روز دوشنبه گفت که مسکو و واشنگتن در حال حاضر نشست های ویژه ای برای گفتگو درباره اوضاع پیرامون اوکراین برگزار نمی کنند.
سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه گزارش های رسانه ها مبنی بر اینکه ویلیام برنز، رئیس سیا در ماه ژانویه از مسکو برای گفتگو درباره اوضاع پیرامون اوکراین بازدید کرده است را تکذیب کرد.
او به خبرنگاران گفت که چیزی درباره پیشنهاد برنز به طرف روسی مبنی بر موافقت با جدایی ۲۰ درصد از خاک اوکراین نشنیده است.
او درباره این شایعات گفت که کاملاً مشخص نیست که این نوع گزارش های نادرست که موجی از گمانه زنی ها را به راه می اندازد، از کجا می آید. دیپلمات روس تصریح کرد:
«در حال حاضر ما هیچ گونه گفتگویی با آمریکایی ها در مورد عملیات ویژه نظامی و اوکراین نداریم.»
به گفته ریابکوف، نمایندگان وزارت خارجه هر دو کشور به ترتیب با مسکو و واشنگتن تماس میگیرند. گاهی اوقات تماس هایی در سطوح دیگر وجود دارد، اما هیچ جلسه یا فرمت خاصی برای مشاوره در مورد اوکراین وجود ندارد.
دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین پیش از این گزارش‌های رسانه‌ها مبنی بر پیشنهاد آمریکا به روسیه که در ازای پایان دادن به عملیات نظامی ۲۰ درصد از خاک اوکراین را میتواند به روسیه بپیوندد را به عنوان اخبار جعلی رد کرده بود. کاخ سفید نیز این اطلاعات را رد کرده است.
روزنامه نویه تسوریشه (NZZ) اخیرا به نقل از سیاستمداران بلندپایه خارجی آلمان گزارش داد، ویلیام برنز، رئیس سیا، طرح صلحی را در اواسط ژانویه به نمایندگی از جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، به کیف و مسکو ارائه کرد. بر این اساس، این پیشنهاد به کیف تحت عنوان: «صلح برای زمین» ارائه شد. و ادعا میشود همین پیشنهاد به مسکو تحت عنوان: «زمین برای صلح» ارائه شده.
گفته می شود که این «زمین» حدود ۲۰ درصد از خاک اوکراین، تقریباً به اندازه دونباس، را شامل میشود.
در این بیانیه آمده است که هر دو طرف این پیشنهاد را رد کرده اند. اوکراین، زیرا رهبری این کشور مایل به تقسیم قلمرو خود نیست، و روسیه، زیرا تصور می کند که به هر حال در دراز مدت در جنگ پیروز خواهد شد.
به گفته دو منبع NZZ، پس از شکست این طرح، جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده تصمیم گرفت تا مجوز تحویل تانک های جنگی اصلی M1 آبرامز به اوکراین را صادر کند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: