هند برای هشدار‌های آمریکا تره هم خرد نکرد!

هند برای هشدار‌های آمریکا تره هم خرد نکرد!

پالایشگاه های هندی نفت خام روسیه را به ارز اماراتی می خرند.

ترجمه مجله هفته

هند همچنان فشارهای اعمال شده توسط کشورهای غربی را نادیده گرفته و به همکاری تجاری و انرژی با روسیه ادامه می دهد.

شماری از منابع آگاه در ۳ فوریه به رویترز گفتند، بیشتر پالایشگاه‌های نفتی هند، نفت عمده خود را از روسیه و از طریق دلالان نفتی مستقر در امارات با استفاده از درهم، واحد پول این شیخ‌نشین خلیج فارس، به جای دلار آمریکا تهیه میکنند.

بازرگانان و پالایشگاه های هندی نگرانی نگرانند که ممکن است به دلیل تحریم های غربی نتوانند تجارت خود را با ارز ایالات متحده تسویه حساب کنند، به ویژه اگر قیمت نفت خام روسیه از سقف قیمتی ۶۰ دلاری که اتحادیه اروپا در دسامبر اعلام کرده بود بالاتر رود.
در نتیجه، آنها به دنبال روش‌های جایگزین برای کمک به روسیه در کمپین دلارزدایی در واکنش به تحریم غرب بوده‌اند.
پالایشگاه های نفت هند در اوایل سال ۲۰۲۲، تصمیم گرفتند ارز معاملاتی خود را همانطور که روسیه درخواست کرده بود، از دلار به درهم تغییر دهند.

بنابر گزارش رویترز، با این طریق، بانک دولتی هند (SBI) اکنون می تواند این پرداخت های انجام شده به ارز اماراتی را تسویه کند، اکنون اسنادی از جزئیات تراکنش هایی که قبلاً منتشر نشده بود بدست این خبرگزاری رسیده و حکایت از این معاملات دارد.
تغییر به درهم همچنین نشان دهنده امتناع امارات از تبعیت از دستورات غرب در رابطه با قطع روابط معاملات انرژی با مسکو است.
آمریکا اخیرا لحن خود را با امارات درباره معاملات این کشور با روسیه تند کرده و به سران امارات در مورد تجارت انرژی با روسیه هشدار داده است.

سقف قیمتی اروپا که توسط گروه کشورهای G7 دیکته شده است، با این هدف صورت میگیرد که شرکت‌های غربی از خرید و فروش نفت خام روسیه در صورتی که قیمت آن از ۶۰ دلار در هر بشکه بیشتر شود منع کند.

حتی اگر مقصد نفت خام کشورهایی باشد که سقف تعیین شده تحریمی را به رسمیت نمی شناسند، مانند هند و چین، باید این تحریم ها را اعمال کنند.

پس از آغاز جنگ روسیه و اوکراین و اعمال تحریم‌های شدید اقتصادی علیه مسکو، دهلی نو از کمپین فشار غرب پیروی نکرد و به همکاری در زمینه انرژی با روسیه ادامه داد.

دنیس علیپوف، سفیر روسیه در هند، در سخنرانی خود در شورای امور جهانی هند (ICWA) در ۲ فوریه گفت: «روسیه به بزرگترین تامین کننده نفت هند تبدیل شده است و به طور قابل توجهی به امنیت انرژی این کشور کمک کرده است».
این دو همچنین به طور قابل توجهی تجارت بین خود را تقویت کرده اند، زیرا کالاهای روسی از طریق کریدور حمل و نقل بین المللی شمال-جنوب (INSTC) به هند منتقل شده اند.