یدیعوت آحارونوت توطئه علیه ایران را افشا کرد!منبع یدیعوت آحارونوت و تارنمای کردال
ترجمه مجله هفته

کاخ سفید در ازای «کاهش تنش ها» در فلسطین به اسرائیل پیشنهاد کمک برای حمله به ایران و همکاری با عربستان را داد

به عنوان بخشی از یک پیشنهاد پشتیبان، مقامات آمریکایی از نخست‌وزیر اسرائیل خواستند «وضعیت موجود در مسجد الاقصی را حفظ کند، از گسترش شهرک‌های غیرقانونی جلوگیری کند و تشکیلات خودگردان فلسطین را تقویت کند».

بر اساس گزارشی که روزنامه اسرائیلی یدیعوت آحارونوت در ۳ فوریه منتشر شد، مقامات ارشد آمریکایی که در هفته‌های اخیر از اسرائیل بازدید کردند، به بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر، توافقی را پیشنهاد دادند که شامل «همکاری گسترده در عملیات‌های مخفی و نیمه‌مخفی در داخل ایران» و کمک به عادی‌سازی روابط با عربستان سعودی میباشد.
هیئت کاخ سفید در ازای این معامله، از نتانیاهو خواست تا با حفظ وضعیت موجود مسجدالاقصی، توقف گسترش شهرک‌سازی‌های غیرقانونی در کرانه باختری و تقویت تشکیلات خودگردان فلسطین، تنش‌ها را در سرزمین‌های اشغالی کاهش دهد.
گزارش شده است که نخست وزیر اسرائیل به این شرایط پاسخ مثبت داده است. با این حال، این گزارش می گوید که نتانیاهو اغلب با خواسته های شرکای خود موافقت می کند، اما لزوما با آنها همکاری واقعی نمی کند.
آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی، و ویلیام برنز، مدیر سیا، همگی در دو هفته گذشته از تل آویو دیدن کردند تا با مقامات ارشد دیدار کنند.
سفر آنها در زمانی انجام شد که تنش ها بین تل آویو و مقاومت فلسطین همچنان در حال افزایش است، زیرا از آغاز سال جاری تاکنون بیش از ۳۰ فلسطینی کشته شده اند.
بر اساس این گزارش، مقامات آمریکایی از نتانیاهو خواستند که «روی مسئله ایران تمرکز کند» و افزودند که «روابط با عربستان سعودی پاداش این سازش خواهد بود». با این حال، آنها همچنین هشدار دادند که اگر اسرائیل به الحاق غیرقانونی کرانه باختری، هجوم شهرک نشینان به مسجد الاقصی و کودتای قضایی ادامه دهد، «بی ثباتی مزمن را به جهان منتقل خواهد کرد.»

پس از انتشار این گزارش، دفتر نتانیاهو رسما آن را تکذیب کرد و بر «پایبندی نخست وزیر به وعده های انتخاباتی که بر اساس آن انتخاب شد» تاکید کرد.
این گزارش تنها چند روز پس از آن منتشر می‌شود که تل‌آویو آخرین حمله خود را به یک هدف ایرانی با استفاده از پهپادها برای حمله به کارخانه سیستم‌های تسلیحات پیشرفته در اصفهان در ۲۹ ژانویه انجام داد.


ناهوم بارنیا صبح امروز در ستون خود در «یدیعوت آحارونوت» نوشت:
ایالات متحده به اسرائیل پیشنهاد همکاری گسترده ای در عملیات های مخفی و نیمه مخفی در داخل ایران – نه جنگ – را داده است. اگر ایران تصمیم بگیرد از خط قرمز های هسته ای عبور کند، آمریکا اقدامات بیشتری را علیه این کشور در نظر خواهد گرفت. تا آنجا که به اسرائیل مربوط می شود، این خبر خوبی است.
در واقع آمریکایی ها به نتانیاهو گفتند که ما به شما پیشنهاد می کنیم روی مسئله ایران تمرکز کنید. شما می توانید به این پیشنهاد جواب مثبت بدهید و به یک دستاورد تاریخی برسید. پاداش شما دوستی با عربستان سعودی خواهد بود.
گزینه دیگر شما ادامه الحاق کرانه باختری و گسترش شهرک سازی، ایجاد درگیری‌ها در کوه معبد، نابودی نام اسرائیل به عنوان یک کشور لیبرال و دموکراتیک و انتقال بی‌ثباتی مزمن به جهان خواهد بود.
آنها به نتانیاهو گفتند اکنون تصمیم بگیرید که کی هستید و چه می خواهید.