پرش به محتوا

افزایش صادرات و درآمد تولید کنندگان تسلیحات آمریکایی

افزایش صادرات و درآمد تولید کنندگان تسلیحات آمریکایی

ترجمه مجله هفته

درگیری های جاری در اوکراین توجیهی شده برای ایالات متحده تا ارسال سلاح های بیشتری را به دولت کیف صادر کند. این دلیل اصلی افزایش شدید صادرات تسلیحات آمریکا محسوب می شود.
کنسرن های تولید اسلحه در آمریکا و اروپا به قول معروف به ماشین تولید پول تبدیل شده اند، که درآمدشان در مرحله اول از جیب مالیات دهندگان این کشورها تامین میشود، چرا که فعلا اوکراین یک شاهی هم پول برای بازپرداخت سفارشاتش ندارد، در مرحله دوم اگر چیزی از اوکراین باقی ماند شهروندان این کشور بهای بلند پروازی های ناتو را با مالیات و تولیدات کشاورزی و معدنی و بهره های نجومی باید بپردازند که این معادل چند برابر ارزش واقعی سلاح هایی است که دریافت کرده اند و چرخ زنگ زده اقتصاد بانکی غرب را روغنکاری خواهد نمود. جنگ نعمت است! ولی برای چه کسی؟

به گزارش خبرگزاری چینی شین هوا به نقل از وزارت امور خارجه در واشنگتن، صادرات تسلیحات آمریکا در سال مالی ۲۰۲۲ به میزان قابل توجهی افزایش یافت.
افزایش فروش عمدتا به دلیل حمایت نظامی از اوکراین در درگیری با روسیه است.
ارزش کل تجهیزات نظامی مجاز وزارت امور خارجه ایالات متحده در واشنگتن برای فروش به دولت های خارجی تا ۳۰ دسامبر ۲۰۲۲ مورد بررسی قرار گرفته. این داده ها نشان می دهد که سپتامبر ۲۰۲۲ با ۵۱.۹ میلیارد دلار به پایان رسید که ۴۹.۱ درصد نسبت به سال مالی قبل (۳۴.۸ میلیارد دلار) رشد داشت.
فروش به اصطلاح تجاری مستقیم، یعنی فروش تسلیحات و تجهیزات نظامی به دولت های خارجی توسط شرکت های دفاعی خصوصی ایالات متحده نیز در سال مالی ۲۰۲۲ افزایش یافت.
درآمد آنها در سال مالی ۲۰۲۱ با ۴۸.۶ درصد رشد به ۱۵۳.۷ میلیارد دلار در مقایسه با ۱۰۳.۴ میلیارد دلار در سال مالی ۲۰۲۱ رسید.
این وزارتخانه در بیانیه مطبوعاتی روز چهارشنبه اعلام کرد در پایان سال مالی ۲۰۲۲، ۱۴۴۴۵ شرکت در اداره کنترل تجارت دفاعی ثبت شده است که نسبت به سال مالی ۲۰۲۱ افزایش اندکی داشته است.
وزارت امور خارجه این افزایش را ناشی از ادامه حمایت نظامی ایالات متحده از اوکراین در بحبوحه درگیری بین اوکراین و روسیه دانست.
این وزارتخانه اعلام کرد که «انتقال تسلیحات و تجارت دفاعی از ابزارهای مهم سیاست خارجی ایالات متحده است.»
بر اساس آخرین به روز رسانی وزارت دفاع که روز چهارشنبه منتشر شد، ایالات متحده بیش از ۲۷.۱ میلیارد دلار کمک نظامی به اوکراین از زمان آغاز جنگ روسیه و اوکراین در ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ ارائه کرده است.
ارقام فروش اسلحه در سال ۲۰۲۲ معاملات بالقوه ای هستند و نه فروش واقعی که وزارت امور خارجه به کنگره گزارش کرده است. این بدان معنی است که برخی از معاملات ممکن است توسط کنگره رد شود و دولت را مجبور به مذاکره بیشتر کند.
مقصد این معاملات متحدان و شرکای ایالات متحده در اروپا هم هستند، زیرا تقاضا برای تسلیحات ایالات متحده افزایش یافته است، به ویژه در کشورهای ناتو و آسیا-اقیانوسیه و خاورمیانه.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: