لاوروف: مصر از آمریکا پیام آورده است.

لاوروف: مصر از آمریکا پیام آورده است.

لاوروف تایید کرد که پیامی از آمریکا از طریق وزیر خارجه مصر درباره اوکراین دریافت کرده است.
ترجمه مجله هفته

به گزارش رسانه های روسیه، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه گفت که پیامی از آمریکا از همتای مصری خود سمیح شکری دریافت کرده است.
لاوروف گفت: در آن، طرف آمریکایی بار دیگر از روسیه خواست از اوکراین خارج شود.
سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه روز سه شنبه به خبرنگاران گفت سمیح شکری، همتای مصری او پیامی از سوی آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا به او داده است.
لاوروف در یک کنفرانس مطبوعاتی پس از دیدار با شکری در مسکو گفت:
جناب آقای وزیر به سؤال قبلی پاسخ داد و خاطرنشان کرد که وی پیام خاصی را از سوی وزیر امور خارجه بلینکن که اخیراً در سفری به قاهره بود، ابلاغ کرده است. من دریافت این پیام را تأیید می کنم.
این پیام اخیر مجدداً در مورد خواسته هایی بود که محتوی آن این است که روسیه باید عقب نشینی کند و سپس همه چیز خوب و عادی می شود. وزیر امور خارجه روسیه در این زمینه تصریح کرد:
«ما همیشه گفته‌ایم که روسیه آماده است به هر پیشنهاد جدی – من بر این کلمه تاکید می‌کنم – با هدف مدیریت کل وضعیت کنونی در بافت وسیع‌تر آن گوش دهد.»
لاوروف گفت، اما چیز دیگری هم وجود دارد که در پیام بلینکن منعکس نشده.
و آن بخش دوم پیام است که درباره منافع واقعی آمریکا و غرب است، که توسط ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو در سفر اخیرش به کره جنوبی ارائه شد.
او در یک سخنرانی گفت که روسیه باید جنگ را ببازد، باید متحمل شکست شود و غرب نمی‌تواند اجازه دهد اوکراین شکست بخورد، زیرا در این صورت غرب شکست خواهد خورد، اما کل جهان نیز همینطور.
به گفته وزیر خارجه روسیه، استولتنبرگ نه تنها از طرف کشورهای ناتو حرف میزند، بلکه به خود این اجازه و آزادی را میدهد که از طرف دیگر کشورهای جهان نیز این صحبت بکند.
همه چیز به اندازه کافی روشن است، دعوای غربی ها به هیچ وجه بر سر اوکراین نیست. لاوروف تاکید کرد:
«رژیم کی یف که استقلالی از خود ندارد، اراده و حاکمیت این کشور را – ایالات متحده و بقیه کشورهای غربی را که واشنگتن آنها را تحت تسلط خود درآورده است – در اختیار دارند تا از هر رویدادی در صحنه جهانی که ادعای هژمونی ایالات متحده در عصر مدرن را تضعیف کند و یا زیر سوال ببرد جلوگیری کنند.»