کیم یو جونگ: ما با روسیه در یک سنگر خواهیم بود!

کیم یو جونگ: ما با روسیه در یک سنگر خواهیم بود!

«واشنگتن صلح جهانی را از بین می برد» – خواهر رهبر کره شمالی در مورد جنگ اوکراین.

ترجمه مجله هفته

کیم یو جونگ، خواهر رهبر کره شمالی، مطمئن است که آمریکا و متحدانش با ارسال سلاح به اوکراین، صلح جهانی را نابود خواهند کرد. این مقام ارشد جمهوری دموکراتیک خلق کره درگیری اوکراین را یک جنگ نیابتی بین ایالات متحده و روسیه توصیف کرد.
کره شمالی آمریکا و دیگر قدرت‌های غربی را به دلیل تامین تانک‌های سنگین برای نیروهای مسلح اوکراین محکوم کرد و گفت که «جنگ نیابتی» واشنگتن علیه روسیه تهدیدی جدی برای صلح جهانی است.
کیم جونگ اون، نایب رئیس کمیته مرکزی حزب کارگران کره را به عهده دارد، در ادامه بیان کرد:
آمریکا که تمام قاره اروپا را در معرض خطر بزرگ جنگ قرار داده و مشکلات ریز و درشتی را به وجود آورده است، اکنون از خط قرمز بیش از پیش عبور کرده است.
کیم ادامه داد: واشنگتن و متحدانش با ارائه مقادیر نجومی تجهیزات نظامی به اوکراین و نادیده گرفتن نگرانی های امنیتی روسیه، صلح جهانی و امنیت منطقه را از بین می برند.
وی خاطرنشان کرد که تصمیم برای تامین تانک ،«یک تهدید و چالش بزرگ برای امنیت استراتژیک روسیه است.»
علاوه بر این، کیم بیان کرد که «جهان بدون ایالات متحده مکانی روشن تر، امن تر و آرام تر خواهد بود.»
این مقام بلند‌پایه حزب کارگران جمهوری دموکراتیک خلق کره یقین دارد: هرگونه تجهیزات نظامی که توسط غرب به اوکراین تحویل داده شود «در برابر روحیه جنگی و قدرت تزلزل ناپذیر ارتش قهرمان روسیه، می سوزد و به تلی از آهن تبدیل می شود».
کیم ادامه داد: پیونگ یانگ همیشه در کنار مسکو خواهد بود و در همان سنگری که ارتش روسیه و مردم روسیه می جنگند قرار خواهد داشت.
«ما همیشه با ارتش و مردم روسیه که برای دفاع از عزت و شرافت دولت، حاکمیت و امنیت کشور قیام کردند، در یک سنگر خواهیم بود.»
پس از رد مکرر درخواست های کی یف برای خودروهای زرهی سنگین، ایالات متحده سرانجام در اوایل این هفته تسلیم شد و با ارسال ۳۱ تانک سنگین جنگی M1 آبرامز موافقت کرد. با این حال، این سلاح‌ها تا اوت به میدان نبرد اوکراین نخواهند رسید.
چندین متحد ایالات متحده از جمله آلمان و لهستان نیز متعهد شدند که تانک های لئوپارد ۲ خود را در هفته ها و ماه های آینده در اختیار اوکراین قرار دهند.
برلین در ابتدا تمایلی به صدور مجوز تحویل خودروی ساخت آلمان نداشت، اما در نهایت تحت فشار سایر اعضای ناتو موافقت کرد و به متحدان اجازه داد لئوپارد را به اوکراین صادر کنند.
واشنگتن پیونگ یانگ را به ارسال تسلیحات به روسیه متهم می کند. در دسامبر ۲۰۲۲، کاخ سفید نسبت به ارسال تسلیحات ادعایی از جمهوری دموکراتیک خلق کره به شرکت نظامی خصوصی روسی واگنر ابراز نگرانی کرد.

ایالات متحده کره شمالی را به ارسال موشک به گروه شبه نظامی واگنر روسیه متهم کرده است و کاخ سفید هفته گذشته تصاویر ماهواره ای را منتشر کرد که گفت نشان می دهد یک محموله تسلیحاتی کره شمالی از طریق راه آهن به روسیه ارسال شده است، اولین باری که شواهدی برای ادعاهای خود ارائه می دهد.

کره شمالی به شدت اتهامات آمریکا در مورد ارسال تسلیحات را رد کرده است.

کیم روز جمعه حمایت پیونگ یانگ از روسیه را تکرار کرد و ارتش مسکو را تحسین کرد و گفت که ایالات متحده در مقابل آن شانسی ندارد.
هم روسیه و هم کره شمالی چنین اتهاماتی را رد می کنند. کره شمالی در شمال شرقی با روسیه مرز مشترک دارد و از فوریه گذشته که کرملین تهاجم خود را آغاز کرد، این دو کشور برای تقویت روابط حرکت کرده اند.