وزیر خارجه آلمان: در حال انجام «جنگ علیه روسیه» هستیم!

رئیس جمهور کرواسی درباره اعلان جنگ بائربوک: ما با کسی در جنگ نیستیم

رئیس جمهور کرواسی درباره اظهارات وزیر خارجه آلمان مبنی بر اینکه اروپا در حال «جنگ علیه روسیه» است، اظهار نظر کرد.

او گفت که کشورش با کسی در جنگ نیست و تانک های تحویلی به اوکراین احتمالاً مانند تانک های عراق خواهند سوخت.

زوران میلانوویچ، رئیس جمهور کرواسی، درباره اظهارات آنالنا بائربوک، وزیر امور خارجه آلمان (Bündnis 90/Die Grünen) درباره «جنگ علیه روسیه» اظهار نظر کرده است.

این سیاستمدار قبلاً به زبان انگلیسی ادعا کرده بود که کشورهای اروپایی «در حال جنگ علیه روسیه هستند» و بنابراین باید متحد بمانند. میلانوویچ گفت:
«من این را نمی دانستم. شاید آلمان یک جنگ دیگر علیه روسیه انجام دهد، پس موفق باشید، شاید نتیجه آن بهتر از ۷۰ سال پیش باشد. اما ما با کسی در جنگ نیستیم.
و من نمی دانم تانک ها چگونه به اوکراین کمک خواهند کرد. شاید کمک کنند، شاید بسوزند – مثل عراق. در هر صورت ما این موضوع را در نظر نخواهیم گرفت و لطفا جدی بگیرید. من خودم تا زمانی که بتوانم روی آن پافشاری خواهم کرد.»
پیش از این، در مجمع پارلمانی شورای اروپا در استراسبورگ، وزیر خارجه آلمان از اتحادیه اروپا خواسته بود تا در ارتباط با تحویل تانک های آلمانی به اوکراین، اقدامات بیشتری برای محافظت از این کشور انجام دهد.
مهمترین چیز این است که کشورهای اروپایی به جای سرزنش یکدیگر با هم عمل کنند زیرا آنها «در حال جنگ علیه روسیه هستند، نه علیه یکدیگر».
ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه نیز در کانال تلگرامی خود اعلام کرد که وزارت خارجه روسیه پس از اظهارات باربوک از سفیر آلمان درخواست موضع گیری کرده است.
زاخارووا نوشت:
«وزیر خارجه آلمان می‌گوید که کشورش در کنار سایر کشورها با روسیه در حال جنگ است. با توجه به این تناقضات بین این دو بیانیه، سفیر آلمان در روسیه باید ,,در این موضوع شفاف سازی کند.»

اشاره مدیرعامل نورد استریم: یک «کشور ناتو» مسئول خرابکاری در خطوط لوله گاز است

ماتیاس وارنیگ، مدیر عامل شرکت نورد استریم، در مصاحبه ای فاش کرد که روسیه در حملات تروریستی به خطوط لوله نورد استریم دست نداشته است. 

او گفت یک کشور عضو ناتو پشت تمام اینهاست. 

هنوز مشخص نیست که چه کسی مسئول انفجار خطوط لوله نورد استریم است. 

برای ماتیاس وارنیگ، مدیرعامل نورد استریم ۲ آلمان که ربطی به روسیه ندارد، واضح است که روسیه به هیچ وجه در انفجار آن دخالت نداشته است. 

او این موضوع را در مصاحبه با دی تسایت اعلام کرد. سپس استفان ویلکه روزنامه نگار هفته نامه از مدیر عامل نورد استریم ۲ آلمان پرسید:

«پس چه کسی؟ آیا یک کشور ناتو پشت ماجرایت؟»

وارنیگ با تکان دادن سر اما بی صدا به سوال پاسخ داد. 

ویلکه خبرنگار دی تسایت در ادامه این سوال را مطرح کرد که آیا  می تواند بریتانیای کبیر پشت ماجرا باشد؟ پاسخ وارنیگ به شرح زیر بود:

«اینها همه حدس و گمان است. اما در مورد آنها میتوان فکر کنید.»

نخست وزیر مجارستان: غرب در حال جنگ با روسیه است

به گفته ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان، واقعیت این است که غرب «در حال جنگ با روسیه» است و هر روز بیشتر در آن گرفتار میشود. اوربان ادامه داد:

«ممکن است غرب فکر کند که در حال جنگ با روسیه نیست، اما با ارسال تسلیحات بیشتر و بیشتر و نزدیک شدن به مداخله نظامی واقعی، رهبران غربی بازی بسیار خطرناکی را با روسیه انجام می‌دهند.»

اوربان همچنین احتمال استفاده از سلاح های هسته ای را رد نکرد. 
سخنگوی وزارت خارجه روسیه خواستار توضیح سفیر آلمان شد

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه خواستار توضیح سفیر آلمان در روسیه در رابطه با وضعیت کشورش در رابطه با درگیری اوکراین است.

او در کانال تلگرامی خود می نویسد:

«وزیر امور خارجه آلمان مدعی است که کشورش در حال جنگ با کشورهای دیگر علیه روسیه است. »

در عین حال همین وزارتخانه کشورش را طرف جنگ نمی داند. با توجه به این اظهارات متناقض، لازم است سفیر آلمان در روسیه در مورد آنها توضیح دهد.
پیش از این، وزارت خارجه آلمان مدعی شده بود که تحویل تانک به کیف، این کشور را به یک طرف جنگ تبدیل نمی کند.
با این حال، روز سه‌شنبه، آنالنا باربوک، وزیر امور خارجه فدرال گفت که کشورهای اروپایی در حال انجام «جنگ علیه روسیه» هستند.


معاون وزیر امور خارجه آمریکا: آمریکا تا بهار قادر به ارسال تانک به اوکراین نخواهد بود

ویکتوریا نولند معاون وزیر امور خارجه آمریکا در مجلس سنای آمریکا گفت که ایالات متحده نمی تواند در ماه های آینده تانک ها را به اوکراین تحویل دهد. او ادامه داد:
«همانطور که میدانید آبرامز یک تانک بسیار پیچیده است و به آموزش زیادی نیاز دارد. اگر چه ما دیروز ارسال این محموله را تایید کردیم، اما رساندن آنها به میدان جنگ مدتی طول می کشد. آنها تا حمله بهاری آنجا نخواهند بود.»
یک روز قبل، کاخ سفید استقرار ۳۱ تانک M1 آبرامز به اوکراین را تایید کرد.گزارش رسانه ها: تحویل تانک ها مشکلات دیگر نیروهای مسلح اوکراین را حل نمی کند

روزنامه ایتالیایی کوریره دلاسرا گزارش می دهد که تصمیم آلمان و ایالات متحده برای تامین تانک به اوکراین مثبت است، اما تعداد آنها بسیار اندک است.
گفته می شود که چند ده خودروی جنگی در برابر هزاران تانک روسی وجود مشکلی را حل نمی‌کند.

مشکل دیگر آموزش نیروهای اوکراینی بر این اساس است. علاوه بر این، تامین مداوم تانک ها با سوخت، قطعات یدکی و مهمتر از همه مهمات ضروری است که تولید آنها در ایالات متحده به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

این مقاله ادامه می دهد که تحویل تانک ها به دلیل کمک های نظامی ناکافی است. این امر بسیاری از نقاط ضعف دیگر را در ارتش اوکراین از جمله در زمینه دفاع هوایی از بین نبرد.

کرچمر نخست وزیر زاکسن آلمان از تحویل تانک های لئوپارد به اوکراین انتقاد می کند

همه سیاستمداران آلمانی از تحویل تانک های آلمانی به رژیم کیف ابراز رضایت نمی‌کنند. این تنها کرچمر نخست وزیر زاکسن نیست که معتقد است این تصمیم کاملاً بحث برانگیز است. 

او در گذشته بارها نسبت به تشدید جنگ از طریق مشارکت آلمان هشدار داده بود. 

به گزارش شبکه رسانه‌ای MDR، مایکل کرچمر، نخست وزیر ساکسون (زاکسن)، از تصمیم دولت آلمان برای تامین و ارسال احتمالی تانک های لئوپارد به اوکراین انتقاد کرده است. 

این سیاستمدار حزب دموکرات مسیحی گفت: تقریباً یک سال پیش همچنان مشخص بود که آلمان تسلیحات سنگین عرضه نخواهد کرد و در جنگ اوکراین شرکت نخواهد کرد. 

این واقعیت که اکنون در تبدیل به چیزی بی معنی شده است، مردم آلمان را نگران میکند و می ترساند. رئیس دولت زاکسن بار دیگر بر ضرورت تشدید تلاش های دیپلماتیک تاکید کرد. 

دولت آلمان فدرال روز چهارشنبه به اوکراین وعده ۱۴ تانک لئوپارد ۲ از ذخایر بوندس ور را داد. 

کشورهای دیگری مانند ایالات متحده نیز اعلام کرده بودند که تانک های جنگی را به کیف تحویل خواهند داد. 

کرچمر در گذشته بارها در مورد تحویل تسلیحات سنگین ابراز نگرانی کرده بود و بحث آلمان در مورد تانک‌های سنگین لئوپارد برای اوکراین را «غیر قابل تحمل» توصیف کرده بود. 

بر اساس یک نظرسنجی در روز چهارشنبه، ۶۵ درصد از مردم آلمان شرقی تصمیم به تامین تانک را اشتباه می دانند. 

خواهر کیم جونگ اون: کره شمالی همیشه با ارتش روسیه و مردم روسیه در یک سنگر خواهد بود

کیم یو جونگ، خواهر رهبر کره شمالی و معاون کمیته مرکزی حزب کارگران کره گفت که پیونگ یانگ همیشه در کنار مسکو خواهد بود، «در همان سنکر» ارتش روسیه و مردم روسیه. 

«ما همیشه با ارتش و مردم روسیه که برای دفاع از عزت و شرافت دولت، حاکمیت و امنیت کشور قیام کردند، در یک سنگر خواهیم بود.»

کیم یو جونگ در مورد توسعه درگیری در اوکراین اظهار داشت که آمریکا «مقصر اصلی» این وضعیت است و تهدیدی برای امنیت استراتژیک روسیه است. 

او همچنین ابراز عقیده کرد که «بدون ایالات متحده، جهان مکانی روشن تر، امن تر و آرام تر خواهد بود». 

خواهر کیم جونگ اون تاکید کرد که ایالات متحده با پمپاژ سلاح به کیف، بی ثباتی در جهان را برانگیخت. 

او همچنین خاطرنشان کرد که ایالات متحده یک «جنگ نیابتی با هدف نابودی فدراسیون روسیه» به راه انداخته است. 

او همچنین از روسیه می‌خواست تسلیحات غربی تحویل‌شده به اوکراین را «به ویرانه تبدیل کند».