پرش به محتوا

نظر ژنرال روسی درباره ارسال تانک لئوپارد ۲

ژنرال روسی درباره پیامدهای احتمالی تامین تانک لئوپارد ۲ به اوکراین

آندری کارتاپولوف، رئیس کمیته دفاعی دومای دولتی، در مورد تعهد آلمان برای ارسال تانک های لئوپارد ۲ اظهار نظر کرده است. به گفته این ژنرال روسی، این تصمیم وضعیت جبهه را به شکل جدی تغییر نخواهد داد.

به گفته ژنرال آندری کارتاپولوف، رئیس کمیته دفاعی مجلس سفلی روسیه (دوما)، تحویل تانک‌های آلمانی لئوپارد 2A6 به اوکراین تغییر قابل توجهی در روند عملیات نظامی ویژه نخواهد داشت.
«هیچ اتفاق عجیبی نخواهد افتاد» که بتواند برای سربازان روسیه مشکلاتی ایجاد کند.
کارتاپولوف افزود: «تانک ها نیاز به تعمیر و نگهداری دارند و خدمه اوکراینی به آموزش نیاز دارند».
این کارشناس خاطرنشان کرد: هرچه مدل‌های جدید تجهیزات نظامی به کیف تحویل داده شود، تامین و نگهداری آنها دشوارتر می‌شود.
اگر تانک های لئوپارد ۲ «مستقیماً به میدان نبرد تحویل داده نمی شدند، اما واحدها و تشکیلات جدیدی در حال آماده سازی برای این تانک ها هستند، به عنوان مثال در لهستان یا غرب اوکراین آنها آماده خواهند شد، که شاید زمانی در بهار، شاید هم حتی در تابستان یرو‌کله تانک ها به جبهه باز شود، آنوقت است که همه چیز جدی خواهد شد.» ، او در ادامه گفته شد.
به گفته رئیس کمیته، تانک‌های لئوپارد ۲ تانک های «بدی نیستند» و از برخی جهات مؤثرتر از آبرامز آمریکایی هستند، اما از نظر قدرت آتش و حفاظت زرهی از تی-۹۰ روسی سطح آن پایین‌تر هستند.
علاوه بر این، این نماینده مجلس تأکید کرد که تانک های روسی قبلاً در جریان عملیات ویژه نظامی آزمایش خود را داده‌اند و «خود را به خوبی ثابت کردند».
در ۲۵ ژانویه، سخنگوی دولت استفن هبستریت اعلام کرد که آلمان ۱۴ تانک لئوپارد ۲ را از ذخایر بوندسوهر به اوکراین تحویل خواهد داد و به کشورهای دیگر مجوز برای ادامه صادرات آنها خواهد داد.
هدف این است که «به سرعت دو گردان تانک با تانک های لئوپارد ۲» برای اوکراین جمع آوری شود.
یک گردان تانک جنگی آلمانی معمولاً شامل ۴۴ تانک لئوپارد ۲ است. خبرگزاری حکومتی آلمان گزارش داد که قراراست ۹۰ تانک به اوکراین ارسال شود.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: