لابی رسانه ها و سیاستمداران جنگ طلب برای گسترش جنگ!

رسانه ها و سیاستمداران جنگ طلب متحد برای گسترش جنگ!

هجمه بزرگ برای ارسال تانک های مدرن.
فشار شدید بر شولتس – در رامشتاین باید در مورد تحویل لئوپارد ۲ تصمیم گیری شود.

گفته می‌شود که صدراعظم شولتس قصد دارد تحویل تانک‌های لئوپارد ۲ به اوکراین را به تحویل تانک‌های آبرامز توسط ایالات متحده منوط کند.
بوریس پیستوریوس، وزیر دفاع جدید هم اعلام کرد که چنین شروطی به او ابلاغ نشده است. در همین حال، لهستان می خواهد در مورد لئوپارد-۲ ساخت آلمان خود تصمیماتی کاملا مستقل بگیرد. روز جمعه، متحدان غربی برای یک کنفرانس نظامی در پایگاه آمریکا در رامشتاین در راینلاند-فالتز ملاقات خواهند کرد.
تمرکز روی این سوال است که آیا آلمان تانک های اصلی نبرد لئوپارد-۲ را به اوکراین تحویل می دهد یا خیر.
روزنامه ,هندازبلات صبح جمعه نوشت: طبق بیانیه ایالات متحده، آلمان باید به طور مستقل تصمیم بگیرد.
بر اساس گزارش رسانه ها، صدراعظم اولاف شولتس تحویل لئوپارد را به این بستگی دارد که آیا ایالات متحده تانک های اصلی جنگی آبرامز را به اوکراین ارسال می کند یا خیر.
تا عصر پنجشنبه ایالات متحده آمریکا ارسال تانک و این موضوع را رد کرد
تا این زمان در اعلامیه جدید تحویل تسلیحات بزرگ ۲.۵ میلیارد دلاری اعلام شده ولی اثری از ارسال تانک های آبرامز در آن دیده نمیشود.
بر اساس فهرستی که پنتاگون روز پنجشنبه منتشر کرد، این بسته شامل ۵۹ تانک برادلی و ۹۰ خودروی جنگی پیاده نظام چرخدار استرایکر است.
سابرینا سینگ، سخنگوی پنتاگون روز پنجشنبه گفت که آبرامز در حال حاضر شامل این لیست نمی شود زیرا با دیزل کار نمی کند و تعمیر و نگهداری آنها بسیار گران است.
در حالی که رئیس جمهور اوکراین ولودیمیر زلنسکی همچنان از دولت آلمان می خواهد تا در نهایت تانک های جنگی مدرن آلمانی را تحویل دهد.

او عصر پنجشنبه در برنامه کانال اول تلویزیون حکومتی آلمان “پوکر تانک و ارسال لئوپارد به اوکراین” از تردید آلمان برای ارسال تانک های مدرن انتقاد کرد:

زلنسکی با ادبیاتی تهاجمی گفت: “می‌تونی سلاح تحویل بدهید یا نه؟ پس آنها را تحویل بده!” او تاکید کرد که نیازی نیست نگران باشید، اوکراینی ها فقط از تانک های لئوپارد برای دفاع استفاده می کنند. این لئوپاردها ها وارد خاک روسیه نخواهند شد. ما فقط از خود دفاع خواهیم کرد.»
وزیر دفاع جدید، بوریس پیستوریوس، خود را به بی اطلاعی زد و مدعی شد که از ارتباط بین تعهد آلمان برای ارسال لئوپارد به اوکراین و تحویل تانک‌های آبرامز از سوی ایالات متحده بی اطلاع است.
در چند ساعت آینده تصمیم گیری خواهد شد که آیا آلمان با تحویل تانک های جنگی اصلی لئوپارد ساخت آلمان از سایر کشورهای حمایت کننده موافقت خواهد کرد یا خیر.
همانطور که روزنامه راست افراطی بیلد صبح جمعه گزارش داد، ماتئوش موراویسکی، نخست وزیر لهستان، قبلاً اعلام کرده بود که از آلمان مجوز لازم برای ارسال تانک های لئوپارد ساخت این کشور (منظور ساخت آلمان است) را نخواهد گرفت.
بر این اساس، لهستان می خواهد خودش تصمیم بگیرد که آیا تانک های لئوپارد ,۲ خود را به اوکراین تحویل دهد یا خیر. (البته این خلاف توافقات کشورهای عضو پیمان ناتو و اتحادیه اروپا که کشور تولید کننده برای ارسال سلاح های جنگی سنگین باید موافقت خود را اعلام کند – مترجم)
هجمه بسیار عظیمی در خود آلمان علیه نخست وزیر این کشور صورت می گیرد که در راس این لابی‌گری ها گرایش ترانس آتلانتیکی در رسانه ها و احزاب نئولیبرال آلمان قرار دارند.
سباستین شافر، کارشناس نظامی و مالی حزب نئولیبرال و ترانس آتلانتیک سبز نیز به بیلد گفت: “بریتانیا تانک های جنگی سنگین می فرستد، لهستان و فنلاند نیز می خواهند لئوپارد ۲ را تحویل دهند…”
این روزنامه نوشت، سیاستمداران سبز و حزب لیبرال اکنون حتی با برچسب هش #FreeTheLeopards علیه صدراعظم خود توییت می کنند.
یواخیم کراوز، مدیر موسسه سیاست امنیتی (دانشگاه کیل) نیز از تردید صدراعظم آلمان انتقاد کرد و به بیلد گفت:
«شولتس تمام تلاش خود را می کند تا از تایید تحویل تانک به اوکراین جلوگیری کند. »