پرش به محتوا

جنگ، جنگ تا نابودی؟

آمریکا مقادیر زیادی سلاح های سنگین به اوکراین ارسال میکند. گسترش جنگ به کام تولید کنندکان تسلیحات و از جیب مردم!

آمریکا می خواهد صدها خودروی زرهی به اوکراین بفرستد

ترجمه مجله هفته

در بحبوحه درگیری های جاری بین روسیه و اوکراین، دولت آمریکا روز پنجشنبه کمک نظامی ۲.۵ میلیارد دلاری به اوکراین را تصویب کرد. از جمله هزاران موشک و گلوله توپ و صدها خودروی زرهی.
در بحبوحه درگیری های جاری در اوکراین، ایالات متحده روز پنجشنبه اعلام کرد که صدها خودروی زرهی، موشک و گلوله های توپخانه را به عنوان بخشی از بسته کمک نظامی جدید ۳.۵ میلیارد دلاری به اوکراین ارسال خواهد کرد.
وزارت دفاع آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد این بسته شامل ۵۹ خودروی جنگی پیاده نظام بردلی با ۵۹۰ موشک ضد تانک تاو و ۲۹۵ هزار گلوله و مهمات ۲۵ میلیمتری, ۹ نفربر زرهی استرایکر با ۲۰ غلطک ضد مین، ۵۳ وسیله نقلیه مقاوم در برابر مین و کمین (MRAPs) و ۳۵۹ خودروی تمام زمینی HMMWV میباشد
علاوه بر این، دولت ایالات متحده متعهد شده است که هشت سیستم دفاع هوایی از نوع آونجر و همچنین مهمات اضافی برای سیستم‌های دفاع هوایی از نوع ناسمز را به اوکراین اختصاص دهد.
همچنین قرار است مهمات اضافی برای راکت‌اندازهای هاینارس، موشک‌های هارم، ده‌ها هزار گلوله مهمات توپخانه و حدود ۲۰۰۰ موشک ضد تانک در اختیار رژیم اوکراین قرار بدهد.
در مجموع، ایالات متحده قصد دارد ۲۰ هزار گلوله توپ ۱۵۵ میلی متری، حدود ۶۰۰ گلوله هدایت شونده ۱۵۵ میلی متری، ۹۵ هزار گلوله توپ ۱۰۵ میلیمتری و حدود ۱۱۸۰۰ گلوله خمپاره ۱۲۰ میلی متری را به اوکراین عرضه کند.
در این بسته به ارسال دوازده تانک مهمات، شش خودروی پست فرماندهی، ۲۲ خودروی تاکتیکی برای یدک کشی سلاح، بیش از سه میلیون گلوله مهمات سلاح های سبک و مین های ضد نفر از نوع کلی‌مور اشاره شده است.
در مجموع، از زمان آغاز عملیات ویژه، ایالات متحده بیش از ۲۷.۴ میلیارد دلار کمک نظامی به اوکراین ارائه کرده است.
روز پنجشنبه وزارت دفاع روسیه لیستی از تسلیحات منهدم شده اوکراینی را منتشر کرد:
بنابراین این لیست، از آغاز عملیات ویژه، سربازان روسی در مجموع ۳۷۴ هواپیمای جنگی اوکراینی را سرنگون کرده‌اند. ۲۰۰ هلیکوپتر تهاجمی ۲۰۹۳ پهپاد، ۴۰۱ سامانه موشکی ضد هوایی، ۷۵۶۹ تانک و سایر خودروهای زرهی جنگی، ۹۸۵ موشک انداز چندگانه،۳۸۶۵ قبضه سلاح صحرایی و خمپاره و ۸۱۱۳ خودروی ویژه نظامی منهدم کرده‌اند.
روسیه بارها فروش تسلیحات غربی به اوکراین را محکوم کرده و هشدار داده است که انجام این کار تنها باعث تشدید و طولانی شدن درگیری خواهد شد.
پس از اعلام لندن در روز دوشنبه مبنی بر ارسال تانک به اوکراین، کرملین اعلام کرد که تانک‌های بریتانیایی «مثل بقیه خواهند سوخت» و ادعا کردند که ارسال این کمک ها وضعیت میدان جنگ را تغییر نخواهند داد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: