پرش به محتوا

ببینید چه دیوانگانی در آمریکا حکومت میکنند.

افشاگری غیر قابل تصور:
ترامپ میخواست با بمب اتمی به کره شمالی حمله کند و تقصیرش را به گردن کشور دیگری بیندازد!

منتشر شده در رسانه های آمریکایی و روسیه
ترجمه برای مجله هفته توسط میر فخراییدونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا ظاهراً در سال ۲۰۱۷ در نظر داشت که یک بمب اتمی را علیه کره شمالی بکار گیرد و سپس تقصیر این کار را به گردن کشور دیگری بیاندازد.

این ماجرا توسط کتاب جدیدی که مربوط به دوران ریاست جمهوری ترامپ افشا شده است.
مایکل اشمیت، روزنامه‌نگار نیویورک‌تایمز در پس‌گفتار اخیر کتاب خود درباره دونالد ترامپ ادعا میکند، در دوران ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، صحنه‌های بی‌سابقه‌ای در پشت درهای بسته اتفاق افتاده که بسیاری از آنها از تاثیر گذاری جهانی برخوردار بودند.

گفته می شود ترامپ در اولین سال حضور خود در کاخ سفید، به فکر انجام یک حمله هسته ای علیه کره شمالی و انداختن مسئولیت این حمله به گردن کشور دیگری بوده است.

«دونالد ترامپ با ایده استفاده از سلاح هسته ای علیه کره شمالی و انداختن مسئولیت آن به گردن کشور دیگری بازی کرده است.»

«حتی تکرار این کلمات تکان دهنده است – درک این موضوع که این کار ایده بسیار بدی است، نیاز به برخوردار بودن از هوش زیادی ندارد.»
به گفته نویسنده، ترامپ این اظهارات را در سال ۲۰۱۷، در اولین سال ریاست جمهوری خود، زمانی که در اظهارات عمومی خود در مورد کره شمالی بسیار تهاجمی بود، بیان کرد.
اشمیت در نوشته خود که روز سه شنبه به صورت کتاب منتشر خواهد شد، در درجه اول به اظهارات جان کلی، رئیس سابق دفتر ترامپ اشاره می کند که باید به عنوان بخشی از مسئولیت های خود، به اختلافات بین ترامپ و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی رسیدگی میکرد.
بر اساس این کتاب، کلی هم از پیام های توئیتری تحریک آمیز ترامپ در مورد کره شمالی و هم از مکالمات خصوصی او در این زمینه نگران شده بود.
اشمیت می نویسد: «آنچه که کلی را حتی بیشتر از توئیت ها ترسانده بود، این واقعیت بود که ترامپ پشت درهای بسته در دفتر بیضی شکل به حرف‌هایی جنگ افروزانه اش ادامه میداد. »
او بی تعارف ایده استفاده از سلاح هسته‌ای علیه کره شمالی را مورد بحث قرار داد و گفت که اگر چنین اقدامی انجام دهد، دولت می‌تواند کشور دیگری را مقصر نشان دهد تا از خود سلب مسئولیت کند. کلی سپس سعی کرد ترامپ را از این ایده منصرف کند.

کلی به رئیس سابق خود گفت که اگر آمریکا چنین طرحی را اجرا کند، احتمالا لو خواهد رفت. اشمیت گزارش می دهد، اما به نظر نمی رسد ترامپ از ایده حمله منصرف شده باشد. حتی ذکر این نکته که از دست دادن جان بی گناهان نتیجه چنین حمله ای خواهد بود ظاهرا هیچ «تاثیری» بر او نداشته است.
مشکل دیگر دهان لقی ترامپ بود. او بارها در مکالمات تلفنی محرمانه با دوستان و همکاران خارج از دولت در مورد قصد خود برای استفاده از نیروی نظامی علیه کره شمالی صحبت کرد، بخصوص که خطر کشف این اطلاعات توسط سازمان اطلاعاتی کره شمالی زیاد بود.
کلی میگوید که او «کسی بود که باید به ترامپ یادآوری می‌کرد که اجازه ندارد اطلاعات محرمانه را به دوستانش منتقل کند».
بر اساس این کتاب، رئیس جمهور سابق همچنین از اعتراض کلی مبنی بر اینکه ترامپ برای حمله پیشگیرانه به تایید کنگره نیاز دارد، «گیج و آزرده خاطر» بود.
گفته می شود که رئیس سابق ستاد در نهایت توانسته با انگشت گذاشتن بر «خودشیفتگی» ترامپ، طرح خطرناک او را خنثی کند.
به گفته اشمیت، کلی به ترامپ نشان داد که « در صورت پایان دادن به «جدال و دشمنی» و برقراری «روابط دیپلماتیک» با کیم، می تواند به عنوان یکی از «بزرگترین روسای جمهور ایالات متحده» در تاریخ ثبت شود. این اقدام ایالات متحده را از چیزی که می‌توانست شروع یک نبرد مرگبار جهانی باشد نجات داد.»
ترامپ در دوران ریاست جمهوری خود بارها رهبر جمهوری دموکراتیک خلق کره را در توییتر تهدید کرده بود که علیه کره شمالی از سلاح هسته ای استفاده خواهد کرد.
کیم جونگ اون رهبر کره شمالی به تازگی اعلام کرده است که «دکمه هسته‌ای همیشه روی میز او است».
ترامپ در پاسخ به رهبر کره شمالی در سال ۲۰۱۹ گفت,: «آیا کسی هست که از رژیم نانوان و گرسنه او به او اطلاع رسانی کند که من هم یک دکمه هسته ای دارم، اما دکمه ای بسیار بزرگتر و قدرتمندتر از اوست، و دکمه من کار می کند!»

علیرغم سخنان تند ترامپ در مورد کره شمالی، چه به صورت علنی و چه خصوصی، رئیس جمهور سابق آنچه را که «رابطه بسیار خوب» با کیم خواند حفظ کرد و نامه هایی را که دیکتاتور کره شمالی به او نوشت به عنوان «نامه های عاشقانه» توصیف کرد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: