پرش به محتوا

ناتو فعالیت های شناسایی خود علیه روسیه را شدیدتر میکند.

ناتو فعالیت های شناسایی خود علیه روسیه را شدیدتر میکند.

رسانه های روسیه
میرفخرایی ترجمه برای مجله هفته

«رصد فعالیت های نظامی روسیه»: ناتو هواپیماهای شناسایی آواکس را به رومانی منتقل می کند

ناتو اعلام کرده است که چندین هواپیمای شناسایی آواکس مستقر در آلمان خود را به رومانی، کشوری در همسایگی اوکراین، منتقل خواهد کرد.
در هفته‌های آینده، فعالیت‌های نظامی روسیه در نزدیکی منطقه شرقی ناتو با دقت بیشتری رصد خواهد شد.
ناتو می خواهد چندین هواپیمای شناسایی آواکس خود را که معمولاً در آلمان مستقر هستند، به رومانی منتقل کند.
همانطور که مقام فرماندهی نیروی هوایی ناتو روز جمعه اعلام کرد، این هواپیما برای حمایت از «حضور تقویت شده» ائتلاف در منطقه و «نظارت بر فعالیت های نظامی روسیه» فعالیت خواهند کرد.
۱۸۵ پرسنل نظامی برای این مأموریت به رومانی منتقل می شوند که ۴۳ سرباز آلمانی نیز در میان آنها هستند.
آواکس (سیستم هشدار و کنترل هوابرد) قرار است در ۱۷ ژانویه به پایگاه هوایی Otopeni در نزدیکی بخارست پایتخت رومانی وارد شود و سپس برای چند هفته در آنجا بماند.
این فرودگاه تنها حدود ۲۰۰ کیلومتر با مرز شرقی اتحادیه اروپا و کشور ناتو با اوکراین فاصله دارد. شمال رومانی نیز با اوکراین هم مرز است.
اوآنا لونگسکو، سخنگوی ائتلاف نظامی فراآتلانتیک، درباره استقرار هواپیماهای شناسایی گفت:
«از آنجایی که جنگ غیرقانونی روسیه در اوکراین همچنان صلح و امنیت در اروپا را تهدید می کند، نمی توان در مورد عزم ناتو برای محافظت و دفاع از هر وجب از خاک متحدین شک کرد. »
لونگسکو افزود که آواکس می تواند هواپیماها را در صدها کیلومتر دورتر شناسایی کند و «آنها را به یک قابلیت کلیدی برای موقعیت بازدارندگی و دفاعی ناتو تبدیل می کند.»
او از رومانی به خاطر استفاده از امکانات نظامی و در نتیجه کمک مهم به سیستم هشدار اولیه ناتو تشکر کرد.
ائتلاف نظامی نگفته است که چه تعداد از ۱۴ آواکس ناتو به رومانی منتقل خواهند شد.
همانطور که خبرگزاری حکومتی آلمان از محافل نظامی مطلع شد، استقرار سه ماشین برنامه ریزی شده است. آنها معمولاً در فرودگاه ناتو گایلنکیرشن در نزدیکی آخن مستقر هستند.
آواکس ها بر اساس هواپیماهای بوئینگ ۷۰۷ ساخته شده اند و با ساختار راداری قارچی شکل خود قادر به شناسایی و شناسایی سایر هواپیماها در فاصله بیش از ۴۰۰ کیلومتری هستند.
هوانوردان می توانند اطلاعات را به هر کس دیگری در حریم هوایی که دارای تجهیزات فنی مناسب هستند، منتقل کنند. این بدان معناست که از نظر تئوری می توان از آنها به عنوان مراکز کنترل در جنگ نبرد در هنگام پرواز نیز استفاده کرد.
همانطور که بیانیه ناتو ادامه می دهد، ائتلاف نظامی فراآتلانتیک «در پاسخ به جنگ روسیه در اوکراین حضور هوایی خود را در شرق اروپا با جت های جنگنده، نظارت و هواپیماهای تانکر اضافی افزایش داده است.»
از فوریه ۲۰۲۲ آواکس های ناتو «گشت زنی های منظم» را بر فراز شرق اروپا و منطقه دریای بالتیک «برای تعقیب هواپیماهای جنگی روسیه در نزدیکی مرزهای ناتو» انجام می دهند.
در گذشته، آواکس‌ها از جمله برای حمایت از مبارزه با شبه‌نظامیان تروریستی دولت اسلامی و برای عملیات در افغانستان استفاده می‌شد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: