پرش به محتوا

سخنان نمایندگان روسیه و چین در سازمان ملل در مورد جنگ و صلح در اوکراین.

سخنان نمایندگان روسیه و چین در سازمان ملل در مورد جنگ و صلح در اوکراین.

منبع رسانه های روسیه.
ترجمه مجله هفته.

سفیر روسیه در سازمان ملل طرح صلح کیف را «شکست تبلیغاتی» خواند: اوکراین به عنوان یک شرکت خصوصی ناتو عمل می کند.

واسیلی نبنسیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد، شنبه شب در آخرین نشست شورای امنیت سازمان ملل از ابتکار اوکراین برای برگزاری نشست صلح انتقاد کرد.
این دیپلمات این طرح را «شکست تبلیغاتی» توصیف کرد، به ویژه که مشارکت روسیه در آن برنامه ریزی نشده است.
«در کیف، حتی آنها این واقعیت را پنهان نمی کنند که صلح به سبک اوکراین تسلیم شدن روسیه».

با این طرح، دولت در کیف می‌خواهد افکار عمومی کشورهای غربی را خشنود کند، مردمی که به طور فزاینده‌ای سؤالات ناراحت‌کننده‌ای درباره نحوه خرج کردن بودجه در اختیار اوکراین می‌پرسند. کیف می خواهد این تصور را ایجاد کند که مسکو خواهان صلح نیست. در عین حال، اوکراین در حال تسلیم این توهم پوچ است که می تواند روسیه را در میدان جنگ با کمک نظامی ناتو شکست دهد.
«در نتیجه اوکراین به یک شرکت نظامی خصوصی ناتو تبدیل شده است. شما به آنها پول می دهید، به آنها سلاح و اطلاعات می دهید، به آنها می گویید به چه چیزی شلیک کنند و به کجا حمله کنند.»
نبنسیا خلاصه کرد، اما قربانیان مردم اوکراین هستند که قرار است برای اهداف خارجی‌ها بجنگند.

سفیر چین در سازمان ملل بحران اوکراین را نتیجه عدم تعادل در اروپا می داند.

در آخرین نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد در شنبه شب، ژانگ جون، نماینده دائم جمهوری خلق چین در سازمان ملل متحد، وضعیت کنونی اوکراین را به «عدم تعادل امنیتی عمیق در اروپا» مرتبط دانست.
این یک تحول طولانی است که پیامد انباشته آن بحران اوکراین است. سفیر چین در سازمان ملل نسبت به فروش تسلیحات غربی به اوکراین اعتراض کرد و گفت:
«تشدید تحریم‌ها علیه روسیه یا ارسال تسلیحات به اوکراین تنها پیشرفت در رسیدن به صلح و توافق را دشوارتر می‌کند و ممکن است یک رویارویی حتی بزرگ‌تر را آغاز کند.»
ژانگ آتش بس ۳۶ ساعته اعلام شده یکجانبه روسیه به مناسبت کریسمس ارتدکس در ۷ ژانویه ستایش کرد و خاطرنشان کرد که این اقدام به سازمان های بشردوستانه اجازه میداد تا کمک های امدادی را تحویل دهند.
این دیپلمات ابراز امیدواری کرد که چنین ابتکاراتی در آینده بیشتر شود. آنها می توانند شرایطی را برای یک آتش بس فراگیر ایجاد کنند.
در این زمینه، ژانگ همچنین خواستار توقف همه خصومت‌هایی شد که می‌تواند بر ایمنی نیروگاه هسته‌ای زاپروژیه تأثیر بگذارد.
وضعیت پیرامون نیروگاه هسته ای نگران کننده است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: