پرش به محتوا

اسرائیل پرچم های فلسطین را در اماکن عمومی ممنوع کرد

اسرائیل پرچم های فلسطین را در اماکن عمومی ممنوع کرد
ترجمه مجله هفته

ایتامار بن گویر، وزیر امنیت ملی تازه منصوب شده اسرائیل، نصب پرچم فلسطین را در اماکن عمومی ممنوع کرد. این وزیر افراطی و خشک مقدس اسرائیلی ا می‌کند که فلسطینی‌ها با نصب پرچم های خود «تروریسم را ترویج می کنند».

ایتامار بن گویر، وزیر جدید امنیت ملی اسرائیل گفت که به پلیس دستور داده است تا با هرگونه تلاش برای به نمایش گذاشتن پرچم فلسطین در خیابان های این کشور برخورد کند.

به گفته وزیر، نمایش عمومی این نماد که از سال ۱۹۶۴ توسط سازمان آزادیبخش فلسطین استفاده می شود، برای ابراز همدردی و همبستگی با تروریسم است.

«باور نکردنی است که قانون شکنان پرچم های ترور را به اهتزاز در می آورند، تروریسم را فراخوان می کنند و آن را ترویج می کنند.»

بن‌گویر نگرانی‌ها درباره اینکه ممنوعیت پرچم او می‌تواند آزادی‌های مدنی را نقض کند، رد کرد.

او استدلال کرد که آزادی بیان شامل «به رسمیت شناختن تروریست ها نمی رسد…» و به اهتزاز درآوردن پرچم فلسطین «… تلاشی برای آسیب رساندن به سربازان اسرائیلی» است. وی در توییتی افزود:

«ما با تمام توان با تروریسم و تشویق تروریسم مبارزه خواهیم کرد.»

بر اساس قوانین اسرائیل، آویختن و نمایش پرچم فلسطین غیرقانونی نیست، در عین حال اسرائیل از همان ابتدا درب عقب را باز گذاشته و مدعی شده است که ارتش و سازمان های مجری قانون این اختیار را دارند که در صورتی که تهدیدی برای نظم عمومی تلقی شود، آن را حذف کنند.
وزیر امنیت جدید به حزب ملی گرای اوتزما یهودیت (قدرت یهود) تعلق دارد، که با دولت ائتلافی بنیامین نتانیاهو که اخیراً دوباره انتخاب شده وارد ائتلاف شده است.
از جمله، توافقنامه ائتلاف حذف پرچم های فلسطین از تاسیسات دولتی را پیش بینی کرده بود.
به نظر می رسد دستور بن گویر یک گام فراتر رفته و پرچم ها را در همه مکان های عمومی ممنوع می کند.
پرچم های فلسطین در جشن آزادی کریم یونس فلسطینی در شمال تل آویو هفته گذشته به اهتزاز درآمد.
این عرب فلسطینی به جرم قتل یک سرباز اسرائیلی در سال ۱۹۸۳ محکوم شده بود. یونس پس از آزادی از زندان و هنگام بازگشت به خانه پرچم فلسطین را به اهتزاز درآورد.
چند پرچم فلسطین نیز در تظاهراتی علیه دولت جدید در تل آویو در آخر هفته دیده شد.

تشکیلات خودگردان فلسطین به دلیل ارائه درخواست برای بررسی اشغال سرزمین‌های فلسطینی توسط اسرائیل به دیوان بین‌المللی دادگستری سازمان ملل متحد در ۶ ژانویه توسط دولت جدید نتانیاهو مورد تحریم قرار گرفت و اقدامات تنبیهی جدیدی علیه آن به اجرا گذاشته شد.

گفته می شود از جمله اقدامات تنبیهی اسرائیل پس گرفتن پاسپورت ریاض المالکی وزیر خارجه فلسطین و ممنوع الخروج کردن این مقام فلسطینی است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: