پرش به محتوا

لولا: تمام اغتشاشگران و خرابکاران شناسایی و مجازات میشوند.«همه خرابکاران مجازات خواهند شد» – رئیس جمهور برزیل، لولا، یورش به منطقه دولتی را محکوم کرد!

پس از حمله هواداران بولسونارو به چندین ساختمان دولتی در برازیلیا پایتخت برزیل، رئیس جمهور منتخب و مردمی برزیل لولا صحبت کرد.
او تظاهرکنندگان را «اغتشاشگر» نامید و این خواسته را مطرح کرد که همه آنها را پیدا کرد و مجازات نمود. در زمان شروع اغتشاشات، لولا در منطقه دیگری بود.

لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا، رئیس جمهور برزیل، حمله حامیان تندرو ژایر بولسونارو، رئیس جمهور قبلی خود به ساختمان های دولتی در پایتخت برازیلیا را محکوم کرد.
رئیس جمهور تاکید کرد: «همه خرابکاران پیدا و مجازات خواهند شد. ما همچنین خواهیم فهمید که چه کسی آنها را تامین مالی کرده است.»
لولا طی فرمانی به دولت فدرال دستور داد که مسئولیت امنیت عمومی در برازیلیا را بر عهده بگیرد.

در همین حال، رئیس حزب حاکم کارگران (PT) اتهامات جدی را علیه مسئولین در برازیلیا پایتخت مطرح کرده است. گلیسی هافمن روز یکشنبه در توییتر نوشت: «دولت منطقه فدرال در برابر تهاجم به برازیلیا و کنگره ملی غیرمسئول رفتار کرد. این یک حرکت غیر قانونی قبلا اعلام شده علیه دموکراسی، علیه اراده رأی دهندگان و برای سایر منافع بود. فرماندار و وزیر امنیت او، که یکی از حامیان بولسونارو است، مسئول هر اتفاقی هستند.»

در پی حمله به ساختمان‌های دولتی، اندرسون تورس، رئیس امنیت پایتخت برازیلیا برکنار شد.

ایبانیس روشا، فرماندار منطقه فدرال در توییتر نوشت: «من تصمیم گرفتم وزیر امنیت منطقه فدرال را برکنار کنم و در عین حال تمام نیروهای امنیتی را برای دستگیری و مجازات مسئولین به خیابان ها فرستادم. من در برازیلیا هستم تا تظاهرات را زیر نظر بگیرم و تمام اقدامات را برای مهار شورش های ضد دموکراتیک در منطقه دولتی انجام دهم.»
حامیان افراطی و خشمگین بولسونارو، رئیس جمهور سابق، که رای داده شد، پیش از این به کنگره، دادگاه عالی و مقر دولت پالاسیو دو پلانالتو یورش بردند.
تلویزیون آنها را در حال شکستن موانع و عقب راندن چند افسر پلیس نشان داد.
با وجود اینکه مأموران از اسپری فلفل و نارنجک های شوگر استفاده کردند، اما نتوانستند مهاجمان را متوقف کنند.
رئیس جمهور سابق بولسونارو در دور دوم انتخابات اکتبر گذشته مغلوب لولا سیاستمدار چپ شد و در ابتدای سال از سمت خود کنار رفت. او هرگز به صراحت شکست خود را اعتراف نکرد. حتی پس از انتخابات، هواداران رادیکال ارتش سابق بارها به پیروزی لولا اعتراض کرده و از نیروهای مسلح کشور خواسته بودند تا یک کودتای نظامی انجام دهند.
حزب بولسونارو، رئیس سابق دولت، حمله به ساختمان‌های دولتی در پایتخت برازیلیا را محکوم کرد.
والدمار کاستا نتو، رهبر حزب لیبرال بولسونارو (PL) در ویدئویی که روز یکشنبه منتشر شد، گفت:
«امروز روز غم انگیزی برای ملت برزیل است. ما نمی توانیم با هجوم به کنگره ملی موافقت باشیم. همه تظاهرات که اجازه گرفته باشند مشروع هستند. اما هرج و مرج هرگز یک قاعده برای ملت ما نبوده است. ما این رفتار را به شدت محکوم می کنیم. قانون باید برای تقویت دموکراسی ما اجرا شود.»
در همین حال، واشنگتن نیز گفته است: دولت آمریکا حمله به ساختمان های دولتی در پایتخت برازیلیا را محکوم کرد.
جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روز یکشنبه در توییتر نوشت: «ایالات متحده هرگونه تلاش برای تضعیف دموکراسی در برزیل را محکوم می کند.» پرزیدنت بایدن اوضاع را از نزدیک زیر نظر دارد.

سالیوان گفت: «حمایت ما از نهادهای دموکراتیک برزیل تزلزل ناپذیر است. »

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: