پرش به محتوا

انتقام روسیه از اوکراین: ۶۰۰ سرباز اوکراینی کشته شدند.

حمله تلافی جویانه روسیه: وزارت دفاع از کشته شدن بیش از ۶۰۰ سرباز اوکراینی خبر داد

به گزارش رسانه های آلمانی و روسیه، حمله اوکراین به یک مدرسه حرفه ای در ماکیفکا (DPR) که منجر به کشته شدن ۸۹ سرباز روسی شد، بی پاسخ نماند.
به ادعای ارتش روسیه، بیش از ۶۰۰ نظامی اوکراینی در یک حمله تلافی جویانه در کراماتورسک کشته شدند.
سپهبد ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه، در جلسه توجیهی ۸ ژانویه گفت که نیروهای مسلح روسیه در حال آغاز عملیات تلافی جویانه برای حمله ارتش اوکراین در ۱ ژانویه در پایگاه موقت نیروهای روسی در ماکیفکا در دونتسک هستند.
کوناشنکوف تصریح کرد که در ۲۴ ساعت گذشته پایگاه های موقت ارتش اوکراین در شهر کراماتورسک شناسایی شده است. در ادامه گفته شد:
در نتیجه یک حمله موشکی گسترده به این مکان‌های استقرار موقت واحدهای اوکراینی، بیش از ۶۰۰ سرباز اوکراینی کشته شدند.
به گفته کوناشنکوف، در شهر کراماتورسک (دونتسک) که در حال حاضر تحت کنترل اوکراین است، بیش از ۷۰۰ سرباز اوکراینی در خوابگاه شماره ۲۸ و بیش از ۶۰۰ سرباز اوکراینی در خوابگاه شماره ۴۷ حضور داشتند.

وزارت دفاع روسیه گفت، حمله روسیه یک «حمله تلافی جویانه» بود که در پاسخ به «حمله جنایتکارانه» اوکراین به پناهگاه موقت سربازان روسی در شهر ماکیفکا در جمهوری خلق دونتسک در شب سال نو انجام شد.
حمله به کراماتورسک پس از آتش بس ۳۶ ساعته یکجانبه اعلام شده توسط ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه صورت گرفت تا به مسیحیان ارتدکس که اکثریت جمعیت روسیه و اوکراین را تشکیل می دهند اجازه دهد به کلیسا بروند و کریسمس را با خیال راحت جشن بگیرند.
این آتش بس یک جانبه باقی ماند زیرا، به گفته مسکو، ارتش اوکراین به گلوله باران چندین منطقه در مناطق جدید روسیه در دونباس و همچنین خرسون و زاپوروژیه ادامه داد.
در اول ژانویه در ساعت ۱۲ بامداد به وقت مسکو، نیروهای اوکراینی یک پناهگاه موقت برای سربازان روسی در شهر ماکیفکا را گلوله باران کردند.
شش راکت از یک موشک انداز چندگانه هایمارس که از ایالات متحده دریافت کرده بودند به سمت ساختمان شلیک شد.
دو عدد از این موشک ها توسط پدافند هوایی روسیه رهگیری شدند، اما چهار موشک به محل تجمع سربازان روسی در مدرسه فنی اصابت کردند.
به گفته وزارت دفاع روسیه، تعداد کشته شدگان این حمله ۸۹ پرسنل نظامی روسیه است.
وزارت دفاع روسیه استفاده گسترده از تلفن همراه توسط پرسنل نظامی را عامل اصلی فاجعه نامید – این تعلل برخلاف قوانین نظامی روسیه صورت گرفت و استفاده از گوشی موبایل ممنوع است.
در اواسط هفته جاری، ارتش روسیه اعلام کرد که چندین سیستم هایمارس که توسط اوکراین اداره می شد در دونباس منهدم شده است، از جمله آنهایی که در حمله به مدرسه فنی مورد استفاده قرار گرفتند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: