پرش به محتوا

عراق حکم جلب ترامپ را صادر کرد.

عراق حکم جلب ترامپ را صادر کرد.

در سومین سالگرد حمله به سلیمانی: قوه قضاییه عراق حکم بازداشت ترامپ را صادر کرد

به گزارش رسانه های روسیه، قوه قضاییه عراق حکم بازداشت دونالد ترامپ را در ارتباط با ترور سلیمانی سه سال پیش در بغداد صادر کرد. در ایران و عراق هزاران هزار نفر در سالگرد ترور سردار سلیمانی به خیابان ها آمدند تا یاد و خاطره ژنرال مقتول و فرمانده عراقی المهندی را گرامی بدارند.
خبرگزاری بغداد تودی گزارش داد که در ۵ ژانویه، رئیس شورای عالی قضایی عراق، فایق زیدان، اعلام کرد که حکم بازداشت دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا را صادر خواهد کرد.
زیدان در بیانیه‌ای اشاره کرد که قوه قضاییه عراق برای ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا که به ترور سردار قاسم سلیمانی و فرمانده عراقی ابومهدی المهندس با استفاده از یک حمله پهپادی چراغ سبز داده و در اوایل سال ۲۰۲۰ حتی مسئولیت این عمل را نیز به عهده گرفته، حکم بازداشت صادر کرده است.


رئیس شورای قضایی عراق به مناسبت سومین سالگرد ترور سلیمانی در بغداد که چندین مقام برجسته عراقی از جمله محمد شیعه السودانی نخست وزیر جدید این کشور در آن حضور داشتند، این اظهارات را بیان کرد.
زیدان در سخنرانی خود این حمله مرگبار را محکوم کرد و توضیح داد که علیه رئیس جمهور سابق ترامپ که رسما مسئولیت «جنایت را پذیرفت»حکم بازداشت از سوی دادگاه عالی کشور صادر شده بود، زیدان پرسید: چرا او به خاطر این جنایت فجیع به دست عدالت سپرده نشده است؟

هزاران نفر در ایران و عراق در سالگرد کشتن سردار سلیمانی به خیابان ها آمدند. در زادگاهش کرمان، انبوه مردم در شهر راهپیمایی کردند تا یاد این ژنرال افسانه ای را گرامی بدارند.
منبع رسانه های روسی

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: