پرش به محتوا

پدر آسانژ در مورد جولیان و آنچه او را امیدوار می کند.

مبارزه‌ای ناامیدانه برای رهایی فرزند خود – پدر آسانژ در مورد جولیان و آنچه او را امیدوار می کند

مهمتر از همه، جان شیپتون میخواهد یک چیز را تجربه کند:
اینکه پسرش جولیان آسانژ بالاخره پس از ۱۳ سال انزوا و زندان آزاد می شود.
شیپتون در مصاحبه ای با لی کمپ توضیح می دهد که از مشاهده سیاستمداران غربی که آشکارا خواستار ترور پسرش می شوند، شوکه شده است. او در حال حاضر ۷۵ سال سن دارد و هنوز دائماً در سراسر جهان برای آزادی پسرش فعال است و در حال حرکت است.
زیرا جان شیپتون می خواهد بیش از هر چیز یک چیز را تجربه کند:
اینکه پسرش جولیان آسانژ بالاخره پس از ۱۳ سال انزوا و حبس آزاد می شود.
آسانژ اکنون در یک زندان با فوق امنیتی بریتانیا به سر می برد، قرار است به ایالات متحده مسترد شود و مادام العمر در زندان بماند. جرم او؟
از جمله، او اسناد و پیام هایی از ایالات متحده را منتشر کرد که جنایات جنگی متعددی را که توسط ایالات متحده مرتکب شده بود، را افشا میکند.
در مصاحبه ای با لی کمپ مجری سابق شبکه راشا تودی، شیپتون توضیح می دهد که چگونه از دیدن سیاستمداران غربی که آشکارا خواستار ترور پسرش می شوند در حالی که او حقیقت را کشف کرده بود، شوکه شده است.


او همچنین از این که دید رسانه های بزرگی که این اسناد را از آسانژ دریافت کرده و از طریق انتشار آنها ثروتمند شده اند که به جای دفاع از آزادی مطبوعات و آزادی آسانژ به چنین کمپین هایی پیوستند، شوکه شده است. او این «رسانه های سلطه» را همسو با دولت هایشان توصیف کرد.
«من دچار شوک شدم وقتی که فهمیدم و متوجه شدم که این رسانه درگیر نفرت انگیزترین و بی رحمانه ترین کارزار دروغ علیه آزادی بیان و آسانژ بودند، در مورد جولیان، که همه آنها را از انتشار همزمان اسناد و مدارک ویکی لیکس در سراسر جهان به مال و ثروتی رسانده بود. این برای من یک شوک بزرگ بود.»
لی کمپ مجری سابق شبکه راشا تودی، می خواست بداند که او این توان و قدرت برای ادامه مبارزه را از کجا می‌آورد.
شیپتون در این زمینه به زن جوانی از شرق اوکراین اشاره کرد که در سال ۲۰۱۴ به همراه نوزاد ده ماهه اش در حملات نظامی ارتش کی یف کشته شد.
به اصطلاح مدونای گورلووکا فرزندش را حتی در زمان مرگ در آغوش گرفته بود. شیپتون در این خصوص اظهار داشت:
«اراده‌ی که در روح است و مادران را وادار می کند برای فرزندانشان بجنگند، حتی تا سرحد مرگ. […] این پاسخ من است. ما فقط فرزندانمان را دوست داریم. این به شما قدرت می دهد.»
پدر آسانژ اتفاقا معتقد نیست که وکلا بتوانند پسرش را نجات دهند. با این حال، پیشرفت دیگری او را امیدوار می کند:
«اعتراضات جامعه مدنی به استثنای سوئد، در هر پارلمان اروپا یک گروه طرفدار آسانژ وجود دارد. همچنین، هر رؤسای بزرگ ایالت در آمریکای جنوبی از آسانژ حمایت می کند،»:

«بولیوی، کلمبیا، آرژانتین، شیلی و برزیل از ۳۱ دسامبر لولا. او حامی بزرگی است.»

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: