پرش به محتوا

بیش ازیک میلیون: فرمان پوتین برای افزایش نیروی نظامی روسیه

بیش ازیک میلیون: فرمان پوتین برای افزایش نیروی نظامی روسیه

فرمان افزایش تقریبا ۱۴۰ هزار پرسنل نظامی روسیه به اجرا گذاشته شد. 

این فرمان در ماه اوت توسط ولادیمیر پوتین امضا شد.افزایش تعداد نیروهای نظامی ارتش روسیه  پیش از این، در نوامبر ۲۰۱۷ انجام گرفته بود. 

از اول ژانویه، فرمان ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه مبنی بر افزایش تعداد پرسنل نیروهای مسلح در روسیه اجرایی شد. 

بر اساس سند مربوطه، تعداد پرسنل نظامی اکنون باید ۱۳۷ هزار سرباز افزایش یابد که به معنای حدود ۱.۱۵ میلیون سرباز قراردادی و وظیفه است. 

پوتین فرمان مربوطه را در ماه اوت امضا کرد و به دولت دستور داد تا بودجه ای را از بودجه به وزارت دفاع برای این منظور اختصاص دهد. 

پیش از این، در نوامبر ۲۰۱۷، قدرت ارتش روسیه ۱۰۱۳۶۲۸ پرسنل نظامی تعیین شده بود. 

ویکتور موراچوفسکی، سرهنگ ذخیره و سردبیر مجله آرسنال وطن، تصریح کرد: حدود ۴۰۰ هزار نفر از آنها سرباز قراردادی ۲۷۰ هزار سرباز وظیفه و بقیه افسران بودند. 

همانطور که سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه در ماه سپتامبر گفت، تصمیم برای افزایش تعداد ارتش روسیه ناشی از سیاست های کشورهای غربی به رهبری ایالات متحده برای مهار روسیه و متحدانش بود. وزیر دفاع کمک و حمایت همه جانبه از نیروهای مسلح اوکراین و ارسال انواع سلاح و مهمات به این کشور را به عنوان دلایل ای تصمیم گیری ذکر کرد. 

شویگو تاکید کرد که «پیمان ناتو به حرکت خود به سمت مرزهای روسیه ادامه می دهد و تعداد اعضای خود را افزایش می دهد.»

در دسامبر ۲۰۲۲، شویگو نیاز به افزایش تعداد پرسنل نظامی روسیه به ۱.۵ میلیون نفر از جمله ۶۹۵ هزار سرباز قراردادی را مطرح کرد. 

او توضیح داد که این کار باید «به منظور اطمینان از حل شدن وظایف تضمین امنیت نظامی روسیه» انجام می شد. 

وزیر کشور گفت: در راستای تقویت امنیت کشور، پیشنهاد می‌شود به تدریج سن سربازی اجباری از ۱۸ به ۲۱ سال و سن حداکثر برای سربازگیری به ۳۰ سال افزایش یابد. 

علاوه بر پرسنل نظامی عادی، نیروهای مسلح روسیه دارای پرسنل غیرنظامی نیز هستند: آشپزها، رانندگان، روانشناسان و کادر پزشکی. آنها حدود ۴۰ درصد از کل تعداد را تشکیل می دهند. 

بر اساس سندی که اکنون در حال اجراست، نیروهای مسلح روسیه در مجموع ۲ میلیون و ۳۹ هزار و ۷۵۸ عضو خواهند داشت. 

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: