پرش به محتوا

توسعه تصاعدی زرادخانه هسته ای

توسعه تصاعدی زرادخانه هسته ای

کیم جونگ اون دستور «توسعه تصاعدی زرادخانه هسته ای» را صادر می کند.

ترجمه سیما صابری

کیم جونگ اون، رئیس دولت کره شمالی دستور گسترش «تصاعدی» زرادخانه هسته ای را صادر می کند. در عین حال، کیم واشنگتن و سئول را به توطئه برای «انزوا و سرکوب» جمهوری دموکراتیک خلق کره متهم می کند.
با توجه به افزایش تنش ها در شبه جزیره کره، کیم جونگ اون، رئیس دولت جمهوری دموکراتیک خلق کره از مردم خواسته است تا یک موشک بالستیک قاره پیمای جدید (ICBM) توسعه دهند و زرادخانه هسته ای خود را افزایش دهند.
به گزارش خبرگزاری دولتی جمهوری دموکراتیک خلق کره KCNA، کیم در جریان نشست حزب کارگران کره گفت که پیونگ یانگ برای دفاع از خود به «قدرت نظامی عظیم» نیاز دارد.
ایالات متحده و «دشمن مسلم» کره جنوبی سعی کردند با سلاح های هسته ای ایالات متحده مستقر در خاک کره جنوبی، کره شمالی را «منزوی و سرکوب کنند». رهبر کره شمالی تاکید کرد:
«این امر بر اهمیت و ضرورت تولید انبوه سلاح‌های هسته‌ای تاکتیکی تاکید می‌کند و مستلزم افزایش تصاعدی زرادخانه هسته‌ای کشورمان است.»
کیم جونگ اون همچنین دستور ساخت نوع جدیدی از ICBM را صادر کرد که «وظیفه اساسی آن قابلیت ضدحمله سریع هسته ای است.»
پیونگ یانگ همچنین قصد دارد اولین ماهواره نظامی خود را «در اولین فرصت» به فضا پرتاب کند.
همانطور که خبرگزاری دولتی گزارش می دهد، این در حال حاضر در مرحله نهایی توسعه است.
کره شمالی روز شنبه سه موشک بالستیک کوتاه برد به سمت دریای ژاپن پرتاب کرد.

در سال ۲۰۲۲، جمهوری دموکراتیک خلق کره (DPRK) نزدیک به ۴۰ پرتاب آزمایشی انجام داد و حدود ۷۰ موشک از جمله یک آزمایش ICBM در نوامبر شلیک کرد.
آخرین آزمایش تسلیحاتی پیونگ یانگ در روز شنبه پس از پرتاب موشک سوخت جامد کره جنوبی در روز جمعه انجام شد که یک ماهواره ساختگی را به فضا پرتاب کرد.
به گفته وزارت دفاع کره جنوبی، این بخشی از تلاش های این کشور برای تقویت قابلیت های شناسایی مبتنی بر فضای خود است.
در اوایل دسامبر، زمانی که کره جنوبی در حال برگزاری مانورهای نظامی با شرکت ژاپن و ایالات متحده در شبه جزیره کره بود، سئول گفت که کره شمالی حدود ۱۳۰ گلوله توپ را از دو مکان مختلف شلیک کرده است.
تنش ها بین دو کشور همسایه پس از به قدرت رسیدن یون سوک یول، رئیس جمهور کره جنوبی در می ۲۰۲۲ و اعلام سیاست «صلح از طریق قدرت» بر اساس گسترش بیشتر روابط نظامی با ایالات متحده افزایش یافت.
در پایان ماه دسامبر، سئول از گسترش رزمایش های مشترک با ایالات متحده خبر داد. تنها برای نیمه اول سال ۲۰۲۳، ۲۰ تمرین از این دست برنامه ریزی شده است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: