چراغ مجله هفته خاموش خواهد شد.

رفقا، دوستان عزیز، خوانندگان محترم،
«مجله هفته» پس از نزدیک به ۱۸ سال به خاطر مشکلات متعدد تصمیم گرفته است به فعالیت های مطبوعاتی خود پایان بدهد.
ما در این سالها همواره سعی کردیم به آرمان های چپ و مبارزه ضد امپریالیستی وفادار باشیم، اینکه تا چه حد موفق بودیم داوری آن به عهده مخاطبان است.
«مجله هفته» از سال جاری میلادی با تغییرات ظاهری اما کمی ساده تر از شکل و شمایل فعلی، تقریبا تا هشت ماه دیگر قابل دسترسی خواهد بود و ما افتان و خیزان به کارمان تا این تاریخ ادامه خواهیم داد.
در ضمن این فرصتی برای علاقه‌مندان است تا اگر مطلبی یا مقاله ای برایشان جالب باشد بتوانند آن را از روی سایت مستقیما دریافت کنند.
اگر اتفاق عجیبی رخ ندهد، با پایان این دوره طبعا «مجله هفته» دیگر با آدرس فعلی قابل دسترسی نخواهد بود.
آرشیو یا مطالب قبلی «مجله هفته» احتمالا همچنان در سال های آینده در اینترنت قابل دسترسی خواهند بود.
آدرس اینترنتی احتمالی آرشیو «مجله هفته» متعاقبا در همین جا تا قبل از برچیدن بساط‌مان به اطلاع خوانندگان محترم میرسد.
با تشکر از توجه، وفاداری و صبر و بردباری شما رفقا، دوستان و نویسندگان محترم «مجله هفته»، همکاری با شما برای ما تجربه ای بی نظیر و افتخاری بزرگ بود.
به این وسیله از تلاش ها و همکاری شما رفقای دست اندر کار کمال تشکر را میکنیم.
به امید موفقیت و سربلندی شما عزیزان.
مجله هفته.

15 Comments

 1. من خیلی ها متآسفم.امیدوارم که دست اندرکاران یکبار دیگر بر تصمیم شان برای بستن این صفحۀ بی بدیل غور و تجدید نظر نمایند.
  مجلۀ هفته از پر محتوی ترین شماره های الکترونیکی هست که من همه روزه به خوانش می کیرم و به دوستان سفارش میکنم.

 2. اشکال عمدهٔ مجلهٔ هفته و بخش بزرگی از چپ های سابق آن است که به یکی از درخشان ترین و به روزترین دستاورد های تئوریک جنبش کمونیستی یعنی «تئوری راه رشد غیر سرمایه داری» بی توجه اند.

  بدون اتکا به این تئوری هیچ تحلیل کمونیستی قادر به توضیح علمی و صحیح روندهای حاکم بر تحولات سیاسی ایران و جهان نخواهد بود و لذا منجر به اتخاذ تاکتیک های غلط و زیانبار و بی حاصل خواهد شد.

 3. سلام و خسته نباشید. مجله هفته یکی‌ آن نادرترین منابع فارسی هست که طی‌ اتفاقات اخیر ایران باهاش اشنا شدم. نادر از این جهت که همیشه منبع دارد و به روز است.نگاه متفاوت را که تقریبا هیچ کجا پیدا نشد را در اینجا یافتم. شمارا به خدا در این زمستان فقر رسانه ای، ایران را از وجودخود بی‌ بهره نگذارید. مهم نگاه متفاوت را به ایرانی‌‌ها نشان دادن هست.خیر ببینید.

 4. درود بر جمع
  تقریبا روشن بود که این امر بزودی بوقوع خواهد پیوست.
  از مقالات رقیق شیری که بگذریم(که بصورت پست الکترونیکی دریافت میداریم)،‌ اکثر مقالات علمی و با ارزش مجله علمی تاریخی هفته از ایران ارسال میشد. که اکنون در روزنامه های ایرانی باتیراز زیاد تر بچاپ میرسند (حداقل تفاوت که عادی میباشد).
  در عین حال رفقای قدیمی از حزب توده ایران، معتقد به حزب توده پیشا کودتا و معتقد به انقلاب شکوهمند۲۲ بهمن ۵۷ هم دیگر در میان ما نیستند، تا تجارب خود را در اختیار جوانان قرار دهند و باعث ادامه و زنده ماندن مجله هفته گردد.
  چاره ای نیست تا به گرد احزاب و گروه های سیاسی خود باقی بمانیم و به مبارزه ادامه دهیم و مستقیما توسط ارگان ها تبادل افکار نماییم.
  ولی یک چیز از هم اکنون روشن است و آنکه آقای ابراهیم شیری و گروه به تلاش خود حداقل تا پایان جنگ اوکراین و خروج همه جانبه امپریالیستهای غربی از منطقه بخصوص سوریه و فلسطین ادامه خواهد داد.
  نه تنها ما ایرانیان بلکه جهان، دوران پرطلاتمی در پیش داررد و فقط میتوان آرزو داشت که بصورت جنگ های نیابتی تاکنونی نباشد و امپریالیستها مستقمیا با یک دیگر در کشور خود با رقیب تصفیه حساب نمایند.
  طبقه کارگر هم فقط بدست خودش یعنی ارگان لجیستیکی و فرماندهی خود به سر انجام خواهد رسید.

 5. رفقا و خوانندگان محترم، با عرض سلام، بدینوسیله تشکر خود را از این همه حسن نظر شما ابراز میداریم.
  برای آنکه حمل بر بی احترامی و بی توجهی نشود باید عرض کنیم پیام شما قطعا دریافت شده و حتما به اوامر شما توجه خواهد شد، تنها توضیح اینکه مشکل مالی نیست، و نیازی به پرداخت حق عضویت و چیزهای مشابه آن نیست.
  رفقا تصمیم به عدم ادامه کار موضوع جدیدی نیست و از بیش از دو سال و اندی پیش مطرح بود و به دلایلی که در اینجا ذکر آن ممکن نیست، همیشه به عقب رانده شده، بهر حال همانطور که قبلا هم در متن عرض شد ما سعی میکنیم چند ماه آینده را ادامه بدهیم شاید بتوان بر مشکلات فائق آمد.
  بار دیگر از لطف همگی تشکر کرده و در سال جدید میلادی سلامتی و موفقیت برایتان آرزومندیم.

 6. حقیقتا خبر دردناک و غم انگیزی است. به جرات می توانم بگویم سایت شما در صدر سایت های فارسی جبهه جهانی ضد امپریالیستی و حامی طبقه کارگر و زحمتکشان می باشد. شایسته نیست که در چنین اوضاع خطیر و کوران حوادث بین المللی که روز و شب، گوش همه را اخبار و تحلیل های دروغین رسانه های اصلی غرب جمعی و همدستان فارسی زبان آنها پُر کرده، تنها بگذارید. امیدوارم با یاری همه هواداران طبقه زحمتکش و ضد امپریالیسم جهانی، راهی برای بقاء و ادامه کار این سایت خبری وزین و روشنگر و چراغ فروزان طبقه کارگر فارسی زبان فراهم شود.

 7. از دست‌اندرکاران بی‌مزد و منت مجله هفته مصرانه توقع دارم مشکلات و موانع سر راه مجله هفته- مشعل راه رهایی انسان کار و زحمت را با اطمینان به مساعدت همراهان برطرف نمایند.
  یقینا هیچ قفلی بی‌کلید نیست.
  ما بسیاریم و بی‌تردید کلید آن را خواهیم یافت.

 8. این شمع و شبچراغ بیفتد گر از فروغ
  شب تیره تر شوَد از آنی که بود و هست!

 9. جای تاسف است .
  من هر روز ایتدا این سایت را باز کرده و مطالبش را مطالعه میکردم .
  مجله هفته مشعل مبارزه ضد امپریالیستی و عدالت خواهانه را تاکنون روشن نگه داشته است .
  امیدوارم که مشکلات شما به سرعت برطرف شده . حیف است که چنین مجله های با چنین دستاوردی تعطیل شود .

 10. درود بر شما
  با توجه به اینکه دولت‌های درظاهر متخاصم همگی با شتاب و متحد در حال اجرای پروژه‌ی ID2020 (جزئی مهم از سند 2030/توسعه‌پایدار) هستند، در آینده‌ای نه چندان دور سایت‌های نظیر مجله هفته حتی اگر بخواهند فعالیت‌هایشان را ادامه دهند، محدودیت‌هایی که آن پروژه ایجاد خواهد کرد مانع ادامه راه‌شان خواهد شد.

 11. هم واقعا ضایعه است. هم بسیار غم‌انگیز است. هم تیر خلاص رو به ما زدین. اما بنظر من در این میان جنبشِ کارگری بیشترین آسیب را از این خاموشی خواهد خورد.
  اگر مجلهٔ هفته با مشکل مالی روبروست،شاید بتوان از راه حق اشراک مشکل را بر طرف کرد. هر دوست یا رفیقی ماهانه مبلغی را بعنوان حقِ اشراک مجله پرداخت خواهد کرد؛
  تا آنجایی که من اطلاع دارم،تمام احزابِ سیاسی از طریق حق عضویت یا حق اشراک،مشکلات مالی را پشتِ سر گذاشته اند.
  مجلهٔ هفته می باید برای حل مشکلاتش از خوانندگان خود نظر خواهی کند. چه کسی بهتر ، صمیمی تر و مطمئن تر از اعضای خانوادهٔ „هفته“ .
  پیشنهاد می کنم بقیهٔ رفقا هم در رفعِ مشکلاتِ مجله هفته پیش قدم و اظهار نظر کنند. نباید بگذاریم این چراغ خاموش شود.
  برایتان شادی، تندرستی و اشتیاق بکار آرزو دارم.

 12. سلام گرم من بشما عزیزانی که بی منت و با زحمت این رسانهء خوب وپر محتوا و وزین را در اختیار خوانندگان قرار دادید.
  با پشت کار و توانایی که تا بحال بخرج دادید امیدوارم سختی ها طی کنید و در آینده موفق و پیروز باشید.

 13. ضایعه! این واقعا ضایعه است. تمام این سال ها مجله هفته برایم مرجعی قابل اعتماد و وزین بوده است. آنچه مجله هفته را از سایر سایت های مشابه متمایز می کرد بی طرفی شما رفقای عزیز در انتخاب و عرضه مقالات و اخبار و دانش و اطلاعات بود. و حالا … چه کنم؟ چه کنیم؟

 14. خبر بسیار غم‌انگیز است.
  با این حال، امیدوارم رفقای مجله هفته مشکلشان را حداقل با من صراحتا در میان بگذارند تا شاید بتوانیم دست در دست همدیگر این مشعل امید را برافروخته نگه داریم.

 15. تیر خلاص رو به ما زدین. پیدا کردن جای باارزشی مثل مجله هفته بین انبوه مقالات بی ارزش و بی هویت کاری تقریبا محال خواهد بود. همه چیز به نفع مرتجعین و پاچه خواران سرمایه داری. هیچ برای ما جز سرخوردگی و نا امیدی.

Comments are closed.