پرش به محتوا

بترسید، بترسید، این دوتا با هم هستند!«برای نظم جهانی واقعاً دموکراتیک»: پوتین و شی دوباره بر همکاری استراتژیک تاکید کردند

گفت‌وگو بین رئیس‌جمهور فدراسیون روسیه و رئیس دولت جمهوری خلق چین امروز جمعه انجام شد. با توجه به شرایط پیچیده بین المللی، سیاستمداران بر همکاری استراتژیک خود تاکید کردند.
علاوه بر این، ولادیمیر پوتین شی جین پینگ را به مسکو دعوت کرد.
دیدار سنتی از طریق ارتباط ویدیویی بین ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و شی جین پینگ رئیس دولت جمهوری خلق چین روز جمعه برگزار شد.
ویدئوی این گفتگو در سایت کرملین منتشر شده است.
در این نشست، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه گفت که مشارکت راهبردی روسیه و چین جنبه‌های بسیاری دارد و همکاری نظامی نقش کلیدی در آن دارد.
رئیس دولت روسیه گفت که دو ملت در چشم انداز جهانی آینده عادلانه تر مشترک هستند.
رئیس جمهور روسیه همچنین از توسعه فعال روابط سیاسی، اقتصادی، بشردوستانه و غیره با چین استقبال کرد.
همکاری نظامی بین دو کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باعث ارتقای امنیت دو ملت و همچنین ثبات در مناطق مهم جهان می شود.
او گفت که همکاری مسکو و پکن به ایجاد «نظم جهانی عادلانه بر اساس قوانین بین المللی» کمک می کند.


پوتین خاطرنشان کرد که او و همتای چینی خود در مورد علل، مسیر و منطق تغییر مداوم چشم انداز ژئوپلیتیک جهانی توافق دارند.
وی افزود: «در مقابل فشارها و تحریکات بی‌سابقه غرب، ما بر موضع خود ایستاده‌ایم و نه تنها از منافع خود، بلکه از منافع همه کسانی که برای نظم جهانی واقعاً دموکراتیک و حق کشورها برای اعمال حقوق خود تلاش می‌کنند، دفاع می‌کنیم. تا سرنوشت خود را انتخاب کنی.»
شی جین پینگ با توافق بر اینکه وضعیت در صحنه بین المللی پیچیده است، بر قصد گسترش همکاری با روسیه تاکید کرد:
«ما آماده ایم همکاری راهبردی با روسیه را تشدید کنیم، به یکدیگر فرصت های توسعه ارائه دهیم و به نفع مردم کشورهایمان و به نفع ثبات جهانی شرکای جهانی باشیم.»
علاوه بر این، ولادیمیر پوتین از شی جین پینگ، رئیس دولت و رهبر حزب چین برای یک سفر دولتی در بهار به مسکو دعوت کرد. پوتین گفت که این به تمام جهان استحکام روابط روسیه و چین در موضوعات کلیدی را نشان خواهد داد و به مهمترین رویداد سیاسی سال در روابط دوجانبه تبدیل خواهد شد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: