پرش به محتوا

اعتراف افسر آمریکایی درباره جنایات جنگی اوکراین

.

مربی نظامی آمریکا اعتراف کرد: نیروهای کی یف مرتکب «جنایت جنگی» علیه اسیران جنگی می شوند.

به گزارش خبرنگار تحقیقی ماکس بلومنتال، اندرو میلبرن، بنیانگذار شرکت مزدورپروری نظامی آمریکایی موتزارت، در ویدئویی اعتراف می کند که نیروهای مسلح کی یف مرتکب «جنایت جنگی» شده اند. به طور کلی، اوکراین یک «جامعه فاسد و لعنتی» است.
با وجود تلاش غرب برای حمایت از این کشور در درگیری با روسیه، اوکراین نباید بر به عنوان یک قربانی بی گناه معرفی شود.

اندرو میلبرن، بنیانگذار شرکت مزدور آمریکایی موتزارت گروپ، که به آموزش نیروهای مسلح اوکراین کمک می کند، سرهنگ بازنشسته تفنگداران دریایی ایالات متحده است و تجربیات و نکات مهم خود را از کار در اوکراین طی یک حضور در پادکست تیم هاووس در ماه گذشته به اشتراک گذاشت.
با این حال، دوشنبه گذشته، مکس بلومنتال، ویرایشگر Grayzone، توجه ها را به این ویدئو جلب کرد که از زمان انتشار آن تنها توانسته حدود ۲۰ هزار بازدید (کلیک) داشته باشد.
در طول سخنرانی، میلبرن توضیح داد که اوکراین یک «جامعه فاسد و لعنتی» است. وی تاکید کرد که حمایت مستمر غرب از این کشور مهم و با نیاز به حمایت از «هنجارهای جهانی» قابل توجیه است. با این حال، او ادعا کرد که این عملیاتی که غرب در اوکراین انجام میدهد هدفش در واقع «نجات اوکراین نیست» بلکه غرب اهداف دیگری را در آنجا تعقیب می کند و بدین ترتیب این عملیات برای او قابل توجیه است.
میلبورن گفت: «من پرچم اوکراین را به جیبم سنجاق کرده ام، اما نمی روم و نمی گویم «اوه خدای من، اوکراین خیلی جای عالی است» زیرا مطمئن شده ام که افراد لعنتی زیادی در دولت اوکراین وجود دارند. ، او اعتراف می کند که او دیگر واقعا نمی تواند خود را»یک هوادار بزرگ» این کشور بداند.
او همچنین اظهار داشت که » رفتارهایی» که سربازان کی یف با اسرای جنگی روسی انجام می دهند، کنوانسیون ژنو را نقض می کند، به ویژه زمانی که بازجویی از سربازان اسیر روسی فیلمبرداری و در فضای مجازی منتشر می شود.
میلبرن همچنین خاطرنشان کرد که مربیان گروه موتزارت چنین اقداماتی را نمی پذیرند و بارها سعی کرده اند از واحدهایی که فیلم های ویدئویی از کشتن اسرای روسی را به آنها نشان می دهند، فاصله بگیرند.
او گفت: «چنین ویدئویی بارها به ما نشان داده شده است،» و افزود که جنایات زیادی توسط نیروهای مسلح اوکراین انجام شده است – «انواع مختلف جنابت ها».
با این حال، میلبرن تأکید کرد که بیشتر گروه هایی که مربیانش با آنها سروکار داشتند «بسیار حرفه ای» بودند و به چنین اعمالی متوسل نمی شدند.
سرهنگ بازنشسته اندرو میلبرن پس از ماه‌ها حضور در اوکراین به آموزش سربازان، توسط شرکت مزدورپروری @TheMozartGroup تصمیم به افشای حقیقت در مقابل دوربین‌ها گرفت:
اوکراین یک «جامعه فاسد و لعنتی» است که توسط «افرادی لعنتی» اداره می شود.
سربازان اوکراینی «سربازانی را که تسلیم شده بودند را می کشند» و مرتکب «جنایت جنگی» می شوند.
در حالی که گروه موتزارت مدعی است که یک سازمان خیریه است، اما به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های نظامی خصوصی در حال حاضر در اوکراین فعال است و از روزهای اولیه جنگ به سربازان اوکراینی آموزش نظامی داده است.
با این حال، این سازمان تا به حال منبع انتشار چندین گزارش کوبنده در مورد جنبه تاریک نیروهای مسلح اوکراین بوده است.
در ماه آگوست، سی‌بی‌اس نیوز به نقل از میلبورن در گزارشی که اکنون حذف شده بود، نقل کرد که نشان می‌داد چگونه تسلیحات غربی در اوکراین ناپدید می‌شوند و دوباره در بازار سیاه ظاهر می‌شوند.
همچنین اخیراً نیوزویک در گزارشی که اخیرا از وی نقل کرد در آن نشان داد برخلاف ادعاهای رسمی اوکراین، ارتش اوکراین میزان تلفاتش ۷۰ درصد یا بیشتر از آن چیزی است که ادعا میکند.
قبل از حضور در اوکراین، میلبرن بیش از ۳۰ سال در صفوف تفنگداران دریایی ایالات متحده «خدمت» کرد و در عراق و افغانستان جنگیده است.
در سال ۲۰۲۰، او خاطرات خود را تحت عنوان «هنگامی که طوفان جمع می‌شود» منتشر کرد، که درباره میدان‌های جنگ در سراسر جهان در دوران خود را در آن شرح می‌دهد.
مکس بلومنتال، روزنامه نگار، در توییتی نوشت که در طول مصاحبه با «تیم هاووس» باید » ویسکی گران قیمتی نوشیده شده باشد.» منظور بلومنتال از این کنایه این است که باید اتفاقات زیادی افتاده باشد که سرهنگ آمریکایی حاضر به ترسیم تصویری بسیار تاریک از آنچه که در اوکراین دیده شده باشد.
.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: