پرش به محتوا

اجساد بیش از ۳۰۰۰ غیرنظامی در ماریوپل کشف شد.ترجمه مجله هفته

» واحدهای تنبیهی فاشیست های اوکراین» مردم عادی را هدف قرار داده‌اند: اجساد بیش از ۳۰۰۰ غیرنظامی در ماریوپل کشف شد.

به گزارش رسانه های روسیه، تعداد غیرنظامیان کشته شده در نبردهای ماریوپول بین اوایل ماه مارس تا اواسط ماه مه امسال هنوز به طور نهایی مشخص نشده است. در پاسخ به درخواست خبرگزاری ریانووستی، مقامات تحقیقاتی اکنون آمار بیش از ۳۰۰۰ جسد پیدا شده در سراسر شهر را ارائه کرده اند.
تعداد قربانیان غیرنظامی در نبرد بین نیروهای اوکراینی و ائتلاف ارتش روسیه و شبه نظامیان جمهوری های مردمی در دونباس در ماه مارس و آوریل سال جاری تاکنون به طور قطعی مشخص نشده است.
تاکنون بقایای بیش از ۳۰۰۰ نفر در این شهر کشف و بازیابی شده است که به احتمال زیاد غیرنظامیانی هستند که در جریان درگیری ها کشته شده اند.
این پاسخ کمیته تحقیق جمهوری خلق دونتسک به درخواست خبرگزاری ریانووستی است.
این خبرگزاری روز جمعه به نقل از این مقام نوشت:
بدین ترتیب تنها در ماه آوریل جسد ۵۱ غیرنظامی در مواضع رها شده توسط نیروهای اوکراینی پیدا شد و پس از آزادسازی و بازرسی کامل شهر، تعداد آنها از ۳۰۰۰ نفر هم گذشت.
طبق تحقیقات، جنگنده های گارد ملی اوکراین هنگام ایجاد راهروهای بشردوستانه از طریق بخش A به طور مصنوعی موانعی برای تخلیه ایجاد کردند – نیروهای مسلح اوکراین ماریوپول را به چندین بخش تقسیم کرده بودند.
کمیته تحقیق گفت: «غیرنظامیان که قادر به ترک شهر نبودند و در جستجوی غذا در اطراف سرگردان بودند، تبدیل به اهدافی متحرک و آسان برای یگان‌های فاشیست های آدمکش اوکراینی شدند که آنها را با انواع سلاح‌ها کشتند».
محققان پیشنهاد کرده اند که یک پایگاه داده DNA از کشته شدگان ماریوپل ایجاد شود، زیرا اغلب شناسایی هویت قربانیان دشوار است.
دادرسی کیفری علیه والری زالوشنی، فرمانده ارتش اوکراین و دیگر فرماندهان نظامی به دلیل جنایات جنگی در این شهر آغاز شده است.
در اواسط ماه مه، نیروهای روسیه و دونتسک کنترل ماریوپل را به دست گرفتند.
این شهر از اوایل ماه مارس در جریان نبردها به شدت آسیب دیده است، به طوری که طبق گزارش ها، ۲۰ درصد از مناطق مسکونی قابل تعمیر و راه اندازی نیستند.
در طول درگیری، ارتش روسیه چندین بار کریدورهای بشردوستانه را به سمت مناطق تحت کنترل کی یف و جمهوری جمهوری خلق دونتسک باز کرده بود، اما ارتش اوکراین در این کار اختلال ایجاد کرده بود و بارها به سمت غیرنظامیانی که قصد خروج از شهر را داشتند شلیک کرد.

در ماه ژوئن، کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل، میشل باشله نتوانست هیچ اطلاعاتی در مورد تعداد کشته شدگان غیرنظامی ارائه دهد، اما اظهار داشت که در جریان جنگ برای ماریوپل «نقض جدی قوانین بین المللی بشردوستانه» صورت گرفته است.
یکی از بزرگترین جنایات جنگی اوکراین ممکن است انفجار تئاتر شهر توسط فاشیست های آزوف باشد، جایی که صدها غیرنظامی در آن پناه گرفته بودند.
بر اساس گزارش های کارشناسی، اکنون مشخص شده است که این انفجار از داخل بوده و نه آن طور که طرف اوکراینی ادعا می کند از خارج صورت نگرفته است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: