پرش به محتوا

هکرها دستگاه‌ها و داده‌های بیومتریک ارتش آمریکا را در eBay خریداری کردند


به گزارش رسانه های آلمانی و روسی، Chaos Computer Club گروه هکرهای امنیتی در آلمان است که به اختصار به (CCC) معروف است و تمرکزش روی پیدا کردن حفره های امنیتی و آسیب پذیری سایبری ادارات دولتی و تراست های خصوصی است، یک دستگاه ضبط بیومتریک نظامی ایالات متحده را در eBay تنها به قیمت ۶۸ دلار خریداری کرد.
اما خوشبختانه بر خلاف آنچه در ابتدا انتظار می رفت، /اطلاعات روی حافظه این دستگاه به دلیل سهل انگاری مقامات امنیتی آمریکا پاک نشده است.
در عوض، کارت حافظه حاوی نام، ملیت، عکس، اثر انگشت و اسکن چشم ۲۶۳۲ نفر بود که توسط ارتش ایالات متحده در افغانستان جمع آوری شده بود.

محققان امنیتی سازمان هکر آلمانی (CCC) شش دستگاه ضبط بیومتریک را خریداری کرده اند که قبلاً توسط ارتش ایالات متحده استفاده می‌شده و در eBay به حراج گذاشته شده بودند.
همانطور که نیویورک تایمز برای اولین بار در روز سه‌شنبه گزارش داد، دستگاه‌هایی که مشخصاً اصلاً برای مقاصد و بازار غیرنظامی در نظر گرفته نشده بودند، قبلاً به نوعی در پرتال معاملاتی ایبای در معرض فروش قرار گرفته بودند.
ماتیاس مارکس از اعضای کلوپ «CCC» درنگ نکرد و آن را خرید آنهم تنها به قیمت ۶۸ دلار آمریکا پیشنهادی غیرمعمول و جالبتر آنکه او با این خرید در عین حال صاحب اطلاعات بیومتریک رایگان از ۲۶۳۲ نیز شد.

نهایت سهل انگاری مقامات آمریکایی در آنجاست که کارت های حافظه دستگاه های موسوم به SEEK II همچنان حاوی نام، ملیت، عکس، اثر انگشت و اسکن چشم افراد متعددی بود. سپس هکر این یافته غیرمعمول را به نیویورک تایمز (NYT) داد و تا اطلاعات مربوط به این افراد را بررسی کرد.

معلوم شد که آنها اکثراً عراقی و افغان بودند، از جمله تروریست های مظنون یا شناخته شده، اما همچنین افراد محلی که قبلاً برای دولت ایالات متحده کار می کردند یا در ایست های بازرسی متوقف شده بودند.
این دستگاه آخرین بار در سال ۲۰۱۲ در نزدیکی قندهار در افغانستان مورد استفاده قرار گرفت.
در نگاه اول، وسایل خریداری شده توسط ماتیاس مارکس چشمگیر به نظر نمی رسند. آنها دارای یک صفحه نمایش کوچک، یک صفحه کلید فیزیکی و یک موس پد کوچک هستند.
اما اگر درب دستگاه هایی به اندازه جعبه کفش را باز کنید، درون آنها یک آزمایشگاه واقعی برای گرفتن داده های بیومتریک از افراد خواهید دید.
زیرا علاوه بر تجهیزات جانبی معمولی، مجهز به حسگر اثرانگشت در زیر یک پوشش پلاستیکی لولایی هستند و همچنین می توانند از افراد اسکن چشم کنند و عکس افراد را نیز بگیرند.
بنابراین، این دستگاه‌ها توسط ارتش ایالات متحده برای جمع‌آوری داده‌ها مورد استفاده قرار داده می‌شوند و بخشی از یک سیستم کامل برای جمع‌آوری داده‌های بیومتریک توسط وزارت دفاع ایالات متحده هستند که ایالات متحده پس از حملات سپتامبر ۲۰۰۱ آنرا توسعه داد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: